Co to jest jeden arkusz w muzyce i dlaczego go potrzebuję?

Dowiedz się, jak Ty i Twój zespół powinniście używać jednego arkusza

"Jeden arkusz" (zwany również "arkuszem sprzedaży") w sprzedaży branży muzycznej to pojedynczy arkusz zawierający informacje o nowej wersji, która może być pomocna dla wytwórni i dystrybutorów w sprzedaży albumu. Zawiera informacje o zespole, w tym o dotychczasowych osiągnięciach zespołu; informacje o nagraniu albumu; styl muzyki; lista utworów i wszelkie inne szczegóły, które wyróżniają ją i pomogą zwiększyć sprzedaż.

"Jeden arkusz" ma również datę wydania albumu, jego numer katalogowy i cenę katalogową, jeśli jest wykorzystywany przez dystrybutora.

Dlaczego termin "jeden arkusz"?

Nazwa "jeden arkusz" wynika z faktu, że większość tych arkuszy ma długość jednej strony. Dlatego najlepiej jest ograniczyć się do jednej strony, jeśli ją piszesz. Jeśli to konieczne, możesz dołączyć oddzielny zespół bio lub komunikat prasowy, aby dodać informacje, które nie pasują do Twojego "jednego arkusza".

Cele jednego arkusza

"One sheets" są bardzo podobne do komunikatów prasowych albumów używanych do generowania relacji w mediach dla nowej wersji, aw niektórych przypadkach funkcjonują jako ten sam dokument. Należy jednak pamiętać, że "jeden arkusz" jest przeznaczony do sprzedaży albumu - dystrybutor użyje "jednego arkusza", aby przekonać kupujących, którzy sprzedają albumy, aby zapełnić album.

Kluczowe składniki jednego arkusza

"Jeden arkusz" zawiera istotne informacje o albumie i zespole i zapewnia szybkie wrażenie artysty, zespołu i albumu, w tym:

Jeśli jesteś muzykiem, warto zauważyć, że twój "jeden arkusz" może również zawierać obrazy, które sprawiają, że jest pop, takie jak okładka albumu i może obraz siebie lub zespołu . Możesz również dołączyć linki do kanałów społecznościowych, takich jak Twitter, Instagram i Facebook.

Zachowaj prosty arkusz

Informacje na temat "jednego arkusza" mają być szybko przeczytane i zrozumiane, więc zapisz swoją długą historię tego, jak powstał album dla informacji prasowej, która może trwać nawet trzy strony.

Inne zastosowania dla jednego arkusza

"Jeden arkusz" może być przydatny na wiele innych sposobów. Posiadanie silnego "jednego arkusza" może być pomocne, jeśli kontaktujesz się z mediami, ponieważ chcesz, by recenzowali album. W takim przypadku zaleca się dołączenie listy ścieżek i zaznaczenie kilku ścieżek wyboru. Przed napisaniem recenzji media będą również potrzebować kopii Twojego albumu, oprócz "jednego arkusza". Możesz także użyć swojego "jednego arkusza" podczas kontaktowania się z lokalami w celu rezerwacji koncertów lub dotarcia do stacji radiowych. W ten sposób Twój "jeden arkusz" może funkcjonować jak prosty zestaw prasowy, aby promować ciebie i / lub twój zespół.