Pytania, które należy zadać przed pracą w firmie PR Music

Czy nadszedł czas, aby zatrudnić PR muzyczny? To ważna decyzja. W końcu PR jest drogi, a wyniki nigdy nie są gwarantowane.

Music PR lub Public Relations dla muzyki to strategiczna promocja nowego wydania , trasy koncertowej lub innych informacji związanych z muzyką dla publiczności za pośrednictwem mediów. Osoby pracujące w PR współpracują między wytwórniami i / lub muzykami, a mediami, próbując uzyskać recenzje albumów, profile zespołu, recenzje koncertów i tak dalej.

Większość firm zajmujących się promocją muzyki ma swój cel - na przykład, produkują jedynie media drukowane lub radiotelefony.

Niektóre firmy PR mają jeszcze więcej uwagi, ponieważ promują tylko studia radiowe w college'ach i klubach, gdzie pracują, aby uzyskać wtyczkę z popularną stacją radiową nastawioną na konkretny rynek lub robią tylko promocje online i media społecznościowe do pracy na przykład z kluczowymi osobami wpływającymi na internet.

PR Music: kampanie i promocje

Większość PR muzyki jest wykonywana na podstawie kampanii. Jeśli wytwórnia chce promować nową wersję, może wynająć firmę PR na określony czas, podczas którego firma PR będzie starała się wygenerować jak najwięcej prasy.

Jeśli zespół będzie koncertował podczas kampanii promocyjnej, czasami firma PR będzie również robić rundę prasy na trasę, lub czasami będzie za to pobierać dodatkową opłatę (szczególnie w przypadku dużych firm PR / dużych wytwórni płytowych).

Pod koniec każdej kampanii firma PR wyda raport z wycinkami prasowymi z całego zakresu, jaki otrzymał album.

Mogą również składać raporty w odstępach czasu podczas kampanii.

Pytania do zadawania sobie pytań przed podpisaniem umowy z firmą PR Music

Zanim zarejestrujesz się w firmie PR muzycznej, zadaj sobie - i im - te pytania, aby mieć pewność, że PR jest właściwym wyborem dla Ciebie.

Czy mogę sobie na to pozwolić?

PR jest drogi. W wielu przypadkach jest BARDZO drogie.

Chociaż zatrudnianie PR może w końcu pomóc w zarabianiu pieniędzy, musisz umieścić go w odpowiedniej przestrzeni w swoim budżecie. Przede wszystkim potrzebujesz pieniędzy na przygotowanie wydania, konfigurację dystrybucji i rezerwę na pokrycie kosztów wyświetlania programów. Rozważ te podstawy. Jeśli musisz przekierować pieniądze z jednego z tych wydatków na opłacenie PR, możesz nie być w stanie wynająć firmy PR już teraz. Jeśli złamiesz podstawową zasadę, i tak nie uzyskasz większości swojej kampanii PR, ponieważ nie będziesz w stanie jej wykorzystać. Więcej: Czy powinienem zatrudnić PR?

Czy mogę to zrobić sam?

Jeśli chcesz mieć małą, regionalną kampanię promocyjną, istnieje duże prawdopodobieństwo, że sam sobie poradzisz. Będzie to wymagało pewnych badań i czasu, ale jeśli chodzi o pieniądze, może to być najlepsza opcja. Firma PR naprawdę staje się cenna, kiedy jesteś gotowy na montaż krajowej kampanii promocyjnej, w której możesz nie mieć czasu ani kontaktów, aby osiągnąć sukces.

Jeśli nie masz czasu i ochoty na regionalną kampanię prasową, poza PR z pewnością poradzi sobie z tym zadaniem. Wystarczy mieć świadomość, że kampania tego poziomu jest łatwo obsługiwana wewnętrznie, a jeśli pieniądze stanowią problem, ten rodzaj kampanii jest luksusem.

Co promuję?

Kampania PR nie powinna być ogólna. Powinien koncentrować się wokół konkretnego projektu i mieć określone cele. Taki projekt może być nowym wydaniem lub wycieczką. Powinien mieć datę rozpoczęcia, a ta data początkowa powinna dać firmie PR dużo czasu na prowadzenie kampanii (tj. Nie zatrudni PR na trzy dni przed rozpoczęciem wycieczki).

Czy projekt zdobędzie prasę?

Jakie jest prawdopodobieństwo, że konkretny projekt, nad którym chcesz pracować nad PR, rzeczywiście wygeneruje wystarczającą ilość informacji prasowych, aby uzasadnić inwestycję w firmę zewnętrzną? Bądź realistą. Twoje pierwsze wydawnictwo indie prawdopodobnie nie zostanie ocenione w Rolling Stone. Najlepszym momentem na zatrudnienie PR jest, gdy budujesz trochę szumu poprzez własną pracę i masz projekt z dobrym kątem promocji. Ten kąt może być dowolny, od promocji albumu zakotwiczonej w niektórych terminach koncertów lub unikalnej opowieści o tym, jak powstał projekt.

W ten sposób Twoja firma PR ma z czym współpracować. Więcej: Kiedy wysłać komunikat prasowy

Czy moje oczekiwania są realistyczne?

Kiedy zatrudniasz PR, nie kupujesz gwarantowanej prasy i ekspozycji. Płacisz za usługę PR - ktoś, kto wyśle ​​ci muzykę / daty koncertów / wiadomości do mediów, skontaktuje się z nimi i spróbuje przekonać ich, że zasługujesz na pokrycie. Nie mogą nakłonić nikogo do pokrycia twoich projektów i niestety nie mogą sprawić, by ktokolwiek dał muzykę dobrą recenzję. Nawet najlepsza firma PR na świecie z wysoką listą poprzednich klientów nie może zagwarantować, że nawet jedna osoba będzie chciała napisać lub zagrać swoją muzykę. Taka jest rzeczywistość. Czuć się komfortowo, że płacisz za wysiłek, nie gwarantuje sławy i fortuny.

Czy są ze mną szczerzy?

Kiedy zatrudnisz firmę PR, chcesz mieć szczerą opinię na temat tego, co według nich może osiągnąć. Jeśli ktoś próbuje sprzedać ci Księżyc, omiń go. Firma PR, która jest naprawdę po twojej stronie, może sprzedać ci swoje usługi bez ciągnięcia wełny przez twoje oczy. Przyjmij obietnice, które brzmią trochę zbyt daleko, jak czerwona flaga.

Praca w renomowanej firmie: 5 pytań do rozważenia

Wynajęcie firmy PR może być świetną rzeczą. Kiedy pracujesz z uznaną firmą PR, wiesz, że pierwsze przeszkody - budowanie kontaktów prasowych - zostały już rozwiązane. Koperta z logo znanej firmy PR może nosić dużą wagę w magazynie, który otrzymuje setki promo i informacji prasowych dziennie.

Niestety, praca z firmą PR może być niezwykle kosztowna i nie ma gwarancji jakiejkolwiek wypłaty. Niektóre kampanie PR kończy się dokładnie zera w drodze prasy, ale nadal trzeba zapłacić rachunek. Z tego powodu małe etykiety powinny dokładnie przemyśleć PR i rozważyć następujące pytania przed zatrudnieniem firmy PR muzycznej:

1. Ilu klientów ma obecnie firma na ich liście i czy mają wystarczająco dużo czasu, aby poświęcić się projektowi?

2. Kogo jeszcze reprezentują i czy mogą być w bezpośredniej konkurencji z tobą lub twoją kampanią?

3. Gdzie firma ostatnio wylądowała w mediach i jakie sklepy uznałyby za stosowne?

4. Z jakimi innymi artystami lub zespołami pracowałeś w przeszłości i czy są na podobnym poziomie i rodzaju?

5. Jak często wysyłają raporty i jak możesz zobaczyć, kogo wysłali w twoim imieniu?

Nie chcesz wydawać dużych pieniędzy na firmę PR lub kampanię, tylko aby zobaczyć, jak niewiele z tego wynika. Zacznij od jasnej wizji tego, czego chcesz, czego oczekujesz od udanej kampanii i wymaganych ram czasowych. Postępuj tylko naprzód, jeśli masz pewność, że firma PR zaadresowała wszystkie Twoje pytania i może wywiązać się z obietnic.