Pobieranie utworu w radiu

Jak mogę uzyskać moją piosenkę w radiu? To pytanie jest złudne - wydaje się dość proste, a na pozór jest prosta odpowiedź. Aby utwór został odtworzony w radiu, albo Ty, albo twoja firma promująca radio zbliżasz się do dyrektorów programów / dyrektorów muzycznych w stacjach radiowych, promuj swoją piosenkę za pomocą kombinacji komunikatów prasowych / kartek, połączeń telefonicznych i faksów, a następnie interesujące będą utwory w utworze i ci, którzy tego nie zrobią.

Brzmi całkiem łatwo, prawda?

Promocja radiowa

Prawda jest taka, że ​​promocja radiowa jest WSZYSTKO, ale łatwa. Wejście na radio jest niezwykle konkurencyjne, a jeśli chodzi o duże komercyjne stacje radiowe na głównych rynkach radiowych, wejście na listę odtwarzania może być wręcz niemożliwe dla muzyków spoza głównego systemu etykiet . To nie znaczy, że NIEKTÓRE radio gra jest poza zasięgiem, jeśli nie masz dużego budżetu i wielkich poruszających i shakers za swoją piosenkę. Oznacza to jednak, że musisz zrozumieć kilka rzeczy na temat świata radia, jeśli kiedykolwiek masz nadzieję, że przekręcisz pokrętło i usłyszysz swoją piosenkę wychodzącą z głośników.

Radio niekomercyjne

Po pierwsze - istnieją dwa rodzaje radia: niekomercyjne radio (bez komunikacji) i komercyjne radio . Radio niekomercyjne obejmuje radio uniwersyteckie, a radiostacje lokalne (w tym stacje NPR) i radio komercyjne to wszystko inne (innymi słowy stacje z dużą ilością reklam!).

Radio niekomercyjne jest najbardziej prawdopodobnym miejscem początkowym dla przyszłego niezależnego artysty. Radio College jest BARDZO przyjazne dla takich artystów, często też są stacje radiowe społeczności. Nie ma poczucia, że ​​gra w tego rodzaju radio jest "mniej" niż gra na stacji komercyjnej.

Niektóre stacje non-comm są bardzo popularne, a dalsze sukcesy na arenie non-comm mogą sprawić, że komercyjne stacje radiowe będą zwracać uwagę.

Radio komercyjne

Po non-comm, niezależni artyści często zwracają się do małych komercyjnych stacji radiowych (na lekcji na temat rynków radiowych, przeczytaj Music Industry 101: Radio Basics .) W ten sposób otrzymywanie utworów granych w radiu jest trochę jak klockami. podstawą odtwarzania w radiu niekomunikacyjnym, którego używasz do budowania na małych stacjach komercyjnych, co z kolei może prowadzić do grania na średnich stacjach itd. Należy jednak pamiętać, że jest więcej do przesuwania drabiny radiowej, a nie tylko do odtwarzania na mniejszych stacjach radiowych chcesz, aby Twoja cała kariera muzyczna rozwijała się wraz z twoimi audycjami radiowymi. Jeśli nie grasz w trasę, kupujesz więcej i większe kawałki prasy i sprzedajesz rosnąca ilość muzyki, wtedy większe stacje nie będą odtwarzały twojej piosenki Dlaczego? Oni oceniają twoje utwory na temat ich zdolności do zwiększania swoich ocen poprzez granie w twoją muzykę, a nie na samej jakości piosenki. rośnie, sh im, że jesteś dobrym graczem, ponieważ jesteś prawdopodobnie na radarze.

Kampania radiowa

Teraz, jak prowadzisz kampanię radiową? Aby rozpocząć porządną kampanię, musisz mieć co najmniej cztery tygodnie przed datą dodania, a kilka dodatkowych tygodni może być w porządku, jeśli jesteś nowy w grze. Podczas rozpoczynania promocji promocji radiowej będziesz wysyłać promo CD do wszystkich dyrektorów programów stacjonujących na Twoich stacjach. Następnie spędzisz tydzień lub więcej, aby potwierdzić otrzymanie paczki, pozyskując wstępną opinię i ponownie wysyłając wszystkie promocje, które trafiły do ​​MIA. Następne tygodnie będą poświęcone zbieraniu informacji zwrotnych na temat singla podczas próby uzyskania zobowiązań ze stacji, mówiąc, że będą dodawać singiel - lub, w rzeczywistości, nie będą. Przez cały czas będziesz aktualizować program o nowościach związanych z muzykami na tym rynku - pokazy, sprzedaż i tak dalej.

Na tym etapie możesz również umieszczać reklamy w wydawnictwie radiowym, które ogłaszają singiel, a które zamierzasz dodać - zwłaszcza jeśli zamierzasz grać na większych rynkach. W ostatnim tygodniu kampanii zrobisz ostatni nacisk na dodawanie, a następnie poczekasz na wyniki. To krótkie wykonanie procesu, ale to jest w pigułce - i to jest ten sam proces używany do promowania do niekomercyjnego radia do najwyższej głównej stacji na dużym rynku.

Dolna linia

Najważniejsze? Najlepszym sposobem na uzyskanie utworu w radiu jest zbliżenie się do stacji radiowych, które są odpowiednie dla Twojego etapu kariery. Jeśli próbujesz włamać się do radia, skup się na non-commach i zabierz go stamtąd. Niektórzy artyści nigdy nie grają w żadnym miejscu poza radiem uczelnianym i rozwijają się w karierze muzycznej . Zbuduj realistyczną, łatwą w zarządzaniu kampanię radiową, a zaczniesz widzieć sukces na falach radiowych.