Czy powinienem sam wydać mój album?

Jeśli wysyłałeś demo do wytwórni i nie otrzymujesz odpowiedzi, wydanie własnego albumu może wydawać się atrakcyjne. Samodzielne wydawanie albumów może się powieść, ale nie lekceważ kwoty zaangażowanej w to zadanie.

Samodzielne wydawanie albumu: Czynniki do rozważenia

Wiele z tych elementów jest ze sobą połączonych - na przykład, jeśli masz firmę PR przygotowaną do pracy nad wydaniem, dystrybutor będzie bardziej zainteresowany współpracą z Tobą, ponieważ uwaga prasowa ułatwia sprzedaż Twojego albumu.

Jeśli masz dystrybutora, producent może chcieć udzielić Ci kredytu, ponieważ dystrybutor pomoże Ci uzyskać sprzedaż na pokrycie Twoich rachunków.

Nuts and Bolts of Self-Releasing Album

Czy wiesz, jak wydać płytę? Czy masz czas poświęcić na projekt, aby był opłacalny?

To jest sprawdzanie rzeczywistości. Oto dobra wiadomość ... jeśli wybierzesz realistyczne cele. Jeśli jest to Twoje pierwsze wydanie i nie masz żadnego kontaktu z prasą, zacznij od małego. Sprzedawaj swoje albumy na swoich pokazach, staraj się zdobyć lokalne niezależne magazyny muzyczne, aby wziąć je na zasadzie konsygnacji i zwiększyć zainteresowanie prasą. Użyj swojej witryny, aby sprzedać swój album również swoim fanom. Kiedy masz trochę sprzedaży pod paskiem i trochę prasy, by pochwalić się, zacznij szukać dystrybutora, który może dostarczyć twój album szerszej publiczności. Każdy sukces i każdy postęp, niezależnie od tego, jak mały, jest podstawą do następnego kroku.

Podpisanie umowy Record Po Self Release

Jedno zastrzeżenie - jeśli celem jest podpisanie się na etykiecie, pamiętaj, że gdy samodzielnie wydasz album, wytwórnia może się wahać, by wydać ten album ponownie w przyszłości. Jeśli już zwróciłeś uwagę na te piosenki, wytwórnia nie będzie mogła ich ponownie promować. W takim przypadku rozważ wstrzymanie niektórych utworów lub kontynuuj pisanie i nagrywanie nowych podczas pracy nad wydaniem, aby nadać etykietę nowy materiał do pracy.