Nagrywanie coverów utworów na demo

Decyzja, czy użyć utworu tytułowego na demo, zależy po części od tego, jaki jest twój cel na demo: wykazać swoje umiejętności wokalne jako wokalista lub zdolności do grania lub zaprezentować siebie jako artystę.

Jaki jest twój cel na demo?

Jeśli celem jest pokazanie swoich zdolności wokalnych lub umiejętności grania - powiedzmy, aby przesłuchać rolę muzyków sesyjnych lub piosenkarzy-kopii zapasowych, utwór na okładkę jest całkowicie do zaakceptowania.

Szeroka gama styli w Twoich okładkach pokazuje Twoją elastyczność. Co więcej, jeśli istnieje piosenka z coverami, która jest szczególnie kojarzona z tobą lub twoją grupą, na przykład ta, którą Twoi fani zawsze wołają podczas twoich występów, masz lepszy argument za umieszczeniem coveru na swoim demo.

Jeśli chcesz zaprezentować się jako oryginalny artysta, twoje demo powinno odzwierciedlać twój styl - najlepiej poprzez oryginalne utwory własne. Twoje demo muzyczne ma być po prostu tym - demonstracją twojej muzyki.

Dema służą do przyciągania uwagi wytwórni , promotorów, menedżerów, agentów i innych rodzajów przemysłu, a to, czego wszyscy ci ludzie chcą od dema, to jasne zrozumienie, jaką muzykę tworzysz, jakie masz unikalne pomysły i czy lub nie masz dźwięku, który można zidentyfikować jako swój własny.

Twoje demo powinno skupić się na tym, co sprawia, że ​​jesteś wyjątkowy jako artysta, więc spójny styl będzie ci dobrze służył; szeroka gama utworów i coverów nie jest najlepszą opcją na demo.

Użycie krótkiej piosenki na okładce zmienia cię, ponieważ powstrzymuje cię przed popisaniem się wszystkimi swoimi umiejętnościami. Pamiętaj, że twój czas na zdobycie czyjejś uwagi za pomocą demo jest bardzo krótki. Jeśli kiedykolwiek miałeś nadejść z twoją A-game, to jest to.

Nadal możesz korzystać z osłony

Pod koniec dnia, w tym cover piosenki na twoim demo, nie jest absolutnie nie-nie.

Jeśli masz zamiar dołączyć okładkę do swojego albumu, lub jak wcześniej wspomniano, jest już z Tobą powiązana piosenka na okładkę, wtedy możesz uciec. Z reguły jednak ograniczaj się do jednego i nigdy nie próbuj małpować wersji oryginalnej. Wejdziesz na terytorium karaoke, a to będzie pocałunek śmierci dla twojego demo.

Wskazówki dotyczące nagrywania dema

Jako muzyk, twoje demo jest twoją wizytówką. Może pomóc Ci poszerzyć grono odbiorców, a to jest przepustka do zauważania przez wytwórnie płytowe, więc ważne jest, aby to się udało. Wbrew powszechnej opinii nagranie demo nie musi być skomplikowane ani kosztowne. Jeśli twoje piosenki są świetne, słuchacze usłyszą to, bez względu na to, ile pieniędzy wydasz na nagranie. Zapoznaj się z artykułem na temat nagrywania demo muzyki, które obejmuje ważne tematy, takie jak:

Jak wysłać demo muzyczne

Jeśli masz już nagrane demo, możesz znaleźć wskazówki na temat tego, jak przygotować demo w ręce osób, które mogą pomóc ci przejść do następnego poziomu.