Pięć rzeczy do zrobienia przed rozpoczęciem pierwszego koncertu

Dla muzyków, po raz pierwszy granie muzyki na żywo jest życiowym doświadczeniem. To ekscytujące i przerażające w tym samym czasie. W rzeczywistości bycie wygodnym na scenie może spowodować lub złamać muzyka, ponieważ niektórzy ludzie z muzycznymi ambicjami woleliby się poddać, niż stawić czoła publiczności.

Przed pierwszym występem niewiele możesz zrobić z nerwami; Prawdopodobnie odkryjesz, że niewiele możesz zrobić z nerwami, nawet gdy stajesz się doświadczonym wykonawcą na żywo. Ale nawet jeśli nie potrafisz utrzymać motyli na dystans, możesz zrobić kilka rzeczy, aby zwiększyć szanse na cieszenie się występami na żywo. Zanim zagrasz swoją pierwszą notatkę, umieść te pięć rzeczy na liście rzeczy do zrobienia.

 • 01 Upewnij się, że jesteś gotowy na to

  Zanim zarezerwujesz swój pierwszy program , upewnij się, że jesteś przygotowany do wykonania zadania. Powszechnym błędem muzycznego rekruta jest zarezerwowanie koncertu bez wystarczającej liczby piosenek do wypełnienia zestawu lub bez członków zespołu potrzebnych do zrobienia koncertu.

  Nie zakładaj, że możesz po prostu grać na okładkach lub grać akustycznie, gdy masz zarezerwowany pełny zespół. Nie rezerwuj koncertów na żywo, chyba że zarezerwujesz je specjalnie do wykonania coverów lub wykonania zestawu akustycznego.

  Zamiast tego porozmawiaj z kierownikiem obiektu lub z promotorem . Zapytaj, jak długo oczekują cię od ciebie i czy oczekują pełnego zespołu. Jeśli chcą mieć godzinny set i masz tylko dwie piosenki, być może będziesz musiał się wstrzymać. Jeśli chcą mieć godzinny set i masz pięć piosenek, być może jest tam jakiś wiggle room z kilkoma dobrze dobranymi okładkami.

  Komunikuj szczerze o tym, co możesz dostarczyć, aby uniknąć spalenia mostów. Koordynatorzy wydarzeń docenią Twoją szczerość i zaoferują Ci możliwość wykonania koncertu, gdy będziesz na to przygotowany.

 • 02 Praktyka, praktyka, praktyka

  Muzyka na żywo nie polega na wychodzeniu i uderzaniu w każdą nutę absolutnie dobrze. Jeśli flubisz na scenie, nie oczekuj, że pomidory polecą, a twoja kariera muzyczna zatrzyma się w wodzie.

  Fakt: jeśli popsujesz, większość widzów nawet nie zauważy. Nie oznacza to jednak, że powinieneś po prostu walcować na scenie, nie odrabiając pracy domowej. Ćwicz przed występem, aby uzyskać jak najmocniejszy set.

 • 03 Prośby zwrotne

  Wykonuj dla swoich znajomych i rodziny, zanim wystąpisz przed publicznością. To ćwiczenie ma kilka celów. Po pierwsze, możesz uzyskać opinię na temat wyboru utworu i długości utworu.

  Po drugie, gra dla tej przyjaznej grupy daje możliwość wygodnego grania przed publicznością na żywo, która jest zupełnie inna niż gra przed lustrem lub członkami zespołu.

  Skorzystaj z okazji, aby popracować nad swoją obecnością na scenie, twoją przekomarzaniem i oczywiście twoją muzyką. Chociaż nie musisz zapamiętywać rzeczy do powiedzenia między utworami, powinieneś czuć się swobodnie rozmawiając z tłumem.

  Last but not least, granie przed ludźmi przed głównym wydarzeniem zwiększy twoją pewność siebie i pomoże ci zabić demony strachu.

 • 04 Rozpocznij grę w mediach społecznościowych

  Muzyka na żywo sprawia, że ​​fani są zaangażowani, a dla żyjących artystów muzyka na żywo jest sposobem, aby fani muzyki chcieli dowiedzieć się więcej o Tobie.

  Przed pokazem zaktualizuj swój Facebook , Twitter , ReverbNation i inne strony z serwisów społecznościowych, z których korzystasz. Jeśli sprzedajesz muzykę online, upewnij się, że fani mogą łatwo znaleźć linki do stron sprzedaży.

  Nawiasem mówiąc, po koncercie, uderz w swoją sieć społecznościową i zachwycaj się, ile masz radości. Fani docenią, że podobał Ci się twój zestaw tak samo jak oni.

 • 05 Wiem, kto jeszcze gra

  Jeśli chodzi o swój pierwszy występ, najprawdopodobniej jesteś pierwszy na rachunku za dwa, trzy lub cztery pasma. Nie pokazuj się, nie wiedząc nic o innych muzykach.

  Poświęć trochę czasu na naukę online o swojej muzyce i tym, co robią. Nie musisz stać się ich największym fanem, ale wiedza o innych pokazuje profesjonalną uprzejmość.

  Nawet jeśli inne zespoły mogą nie okazać Ci tej samej uprzejmości, to te małe rzeczy, takie jak zainteresowanie innymi artystami i ich dziełami, przyciągają uwagę ciężko pracujących hakerów, którzy mają znaczenie.

  Nie zaszkodzi również odświeżyć etykietę zespołu otwierającego . Ponownie, to małe rzeczy, które składają się na duże przerwy.