Najlepsze metody promowania muzyki na Facebooku

Jeśli postanowiłeś zacząć promować swoją muzykę na Facebooku , dołączasz do tysięcy innych artystów. Aby się wyróżniać, musisz znaleźć właściwą równowagę, angażując fanów i oszczędzając czas na tworzenie muzyki. Aby wygrywać w promowaniu swojej muzyki na Facebooku , postępuj zgodnie z najlepszymi praktykami dotyczącymi promocji muzyki na Facebooku .

 • 01 Zmień swój fokus

  Im więcej osób lubi twoją stronę na Facebooku, tym więcej osób dociera do każdego posta. Jednak Twój najbardziej popularny "rekrut" na Facebooku faktycznie dzieje się z dala od strony internetowej - iz dala od komputera.

  Będziesz naprawdę przekonać ludzi do polubienia twojej strony, grając świetne show, mając świetną piosenkę, którą słyszą gdzieś i pozytywne słowo ustne. Innymi słowy, nie spędzaj zbyt wiele czasu w Internecie, starając się pozyskać nowych ludzi do śledzenia Cię online.

  Poświęć swój czas w mediach społecznościowych na tworzenie ekscytującej strony i angażowanie ludzi, którzy już za tobą podążają. Będziesz zadowolony z obecnych fanów, a Twoja strona będzie zawsze wyglądać aktywnie dla nowych fanów.

 • 02 Hit Odpowiedz

  Nie ograniczaj się tylko do sądu na swojej stronie na Facebooku. Gdy opublikujesz coś, a Twoi fani zaczną komentować go, porozmawiaj z nimi. Nie musisz odpowiadać na każdą osobę, ale reagowanie na nią zachęci fanów do pozostania aktywnymi na Twojej stronie. Oprócz pokazania im, że jesteś prawdziwą osobą, za każdym razem, gdy odpowiadasz fanowi, dajesz znać wszystkim pozostałym fanom, że może to oni będą odpowiadać następnym razem. Jest to rodzaj interakcji, której ludzie chcą używać na stronach mediów społecznościowych. Chcą być społeczni.
 • 03 Połącz biznes i przyjemność

  Twoja strona na Facebooku służy do promowania Twojej muzyki, ale jeśli to wszystko, co robisz, nie osiągniesz zbyt daleko. Zamiast tego połącz osobiste historie z zapowiedziami związanych z muzyką. Nie, nie musisz całkowicie otwierać okna na całe życie osobiste, ale jeśli mówisz, zamawiając pizzę, ogłasz na Facebooku, że to czas na pizzę. Te rzeczy, zmieszane z twoimi sprawami biznesowymi, dają fanom "wewnętrzny szczyt" w twoim życiu i karierze.
 • 04 Nie marnuj czasu

  Jesteś muzykiem, a nie marketerem społecznościowym. Nie marnuj godzin na Facebooku. Używaj go strategicznie, aby promować swoją pracę, ale nie zaniedbuj innych obszarów działalności muzycznej, takich jak ćwiczenia i nagrywanie.
 • 05 Zrób to sam

  Jeśli to możliwe, sam możesz zarządzać swoją stroną społecznościową. Niech wszyscy członkowie zespołu wskakują tam i angażują się z fanami, a nie zależą od menedżera mediów społecznościowych. Dzięki temu strona jest bardziej organiczna i naturalna, dzięki czemu fani zyskują bardziej osobisty kontakt.

  Jeśli dotrzymanie kroku stronie staje się przytłaczające, ponieważ jesteś zbyt zajęty byciem muzykiem, możesz uzyskać pomoc. Mimo to, zaloguj się teraz, a następnie umieścić post. To zajmuje tylko kilka minut i może mieć duży wpływ. Jest to szczególnie ważne w okresie przygotowań do nowego projektu.