Jak zostać świetnym managerem muzycznym

Kierownicy zespołów są częściowo guru biznesu, częściowo geniuszem muzycznym i opiekunem części

Bawiąc się z pomysłem zarządzania zespołem? Wykonywanie przywództwa w firmie dla muzyka może być zabawne, ale może być także wymagającą pracą, która wymaga jednoczesnego żonglowania wieloma różnymi zadaniami. Mówiąc prościej; kierownik zespołu jest trochę jak pasterz zespołu.

Archetypowym przykładem kierownika zespołu był Brian Epstein, który w 1961 roku odkrył mały zespół z Liverpoolu o nazwie The Beatles. Wierzył w swój talent i potencjał od samego początku i pomógł im w osiągnięciu międzynarodowego sukcesu.

Współczesny menedżer zespołu będzie nosił wiele czapek. Zwykle będzie pracował nad kierunkiem kreatywnym i biznesem zespołu. W niektórych przypadkach zespół zostanie przypisany do menedżera przez wytwórnię płytową, innym razem menedżer pracuje bezpośrednio dla zespołu. W zależności od wielkości pracy managera (czy ma pracowników itd.), Kierownik może obsługiwać więcej niż jednego klienta naraz. Ale niektórzy wolą pracować z jednym zespołem.

Jakim typem menedżera zespołu chcesz być? Oto kilka umiejętności, które powinieneś posiadać i rozwijać, jeśli chcesz zarządzać zespołem:

 • 01 Umiejętności ludzi

  Mike Windle / Staff

  Szczególnie na początku zarządzanie zespołem wymaga wielu zimnych połączeń i pitchingu dla możliwości. Będziesz musiał nawiązać kontakt z siecią, być gotowym na uporczywość, gdy ludzie nie będą zwracać twoich połączeń i ogólnie będą czuć się komfortowo w kontaktach z nowymi ludźmi. Jako menedżer będziesz musiał trochę pośpieszyć w interesach, więc jeśli myśl o powołaniu promotora raz po raz, aż w końcu cię usłyszą, nie spodoba się, zarządzanie może nie być najlepszym rozwiązaniem.

 • 02 Bycie odpowiedzialnym

  Jako menadżer będziesz obecny przez całkiem niezłe czasy - w tym całkiem fajne chwile, które mogą trwać długo, gdy praca ma się odbywać. Twoim zadaniem jest zawsze upewnić się, że praca zostanie wykonana, nawet jeśli zespół ma dzikie stare czasy.

  Musisz upewnić się, że wszyscy są na górze, kiedy muszą być, podczas wywiadów, pokazów, testów dźwiękowych , wczytywania i wszystkiego innego, kiedy muszą być, i musisz upewnić się, że zespół dostanie się do autobusu, kiedy będzie musiał . Innymi słowy, ktoś musi być dorosły. Musisz być przygotowany, aby stanąć na nogi i nie przesadzić.

  Choć może się to wydawać zabawne, każde spotkanie w kuluarach i afterparty jest dla ciebie skuteczne, więc pamiętaj, że jesteś na czasie.

 • 03 Wiedza o przemyśle muzycznym

  Teraz nie musisz czuć się, jakbyś znał każdą branżę muzyczną, aby zarządzać zespołem, a niektórzy z najlepszych menedżerów zespołu całkowicie nauczyli się biznesu w locie. Ale powinieneś wejść w posiadanie wystarczającej wiedzy na temat branży muzycznej, aby wiedzieć, jakie możliwości realizacji dla swojego artysty.

  Zapoznaj się z podstawami, takimi jak to, czym jest i co oznacza wytwórnia, czym jest agent , co robią promotorzy , czym zajmują się firmy PR itd. Bądź aktywny w czytaniu o branży i utrzymywaniu trendów, i nigdy nie unikaj pytania w celu uzyskania wyjaśnień, pomocy lub porady w razie potrzeby. Poświęć czas, aby nauczyć się podstaw, zanim przystąpisz do zespołu, a stamtąd nauczysz się lin w krótkim czasie.

 • 04 Wielozadaniowość

  Większość prac wymaga nieco żonglowania, ale zarządzanie pasmem jest w samej lidze. Jest to szczególnie ważne, gdy pracujesz z zespołem, który jest na wczesnym etapie swojej kariery i nie ma zespołu w miejscu. Gdy istnieje agent obsługujący rezerwację, wytwórnia lub dystrybutor obsługujący sprzedaż, firma PR obsługująca prasę i radio itd., Będziesz w stanie upewnić się, że wszyscy komunikują się i wykonują swoje zadania. Wcześniej będziesz starał się zebrać zespół, wykonując wszystkie swoje prace samodzielnie. Jest gorączkowy i nie możesz pozwolić, by jakaś jedna rzecz upadła zbyt daleko.
 • 05 Będąc neutralnym

  Zespoły mają spory. Jako menadżer nie możesz zostać złapany w środku, nawet jeśli masz bliższy kontakt z niektórymi członkami niż z innymi. Musisz utrzymywać pozycję, w której wszyscy członkowie zespołu czują się tak, jakby mogli przyjść do ciebie z obawami i pomysłami, i że je usłyszysz. Jeśli zagrasz w ulubione, stracisz pewność siebie niektórych artystów w grupie, co spowoduje problemy w zespole i relacje biznesowe z nimi.

  Będziesz musiał trzymać się z daleka od osobistych uczuć i zdystansować się od wewnętrznych politycznych rzeczy, które czasami mogą się zdarzyć w zespole.