Ile kosztuje wydanie albumu?

Myślisz o wydaniu własnego rekordu lub założeniu wytwórni ? Jest wiele rzeczy, którymi należy się zająć - promocja, dystrybucja, prasowanie itd. - ale jedyną rzeczą, do której wracają są pieniądze. Więc jak bardzo to przedsięwzięcie cię odstraszy?

To zależy. Budżety do wydawania albumów obejmują gamut od piwnicy okazyjnej do górnej linii. Wszystko sprowadza się do wyborów, które podejmujesz.

Wystarczy powiedzieć, że powinieneś mieć realistyczne wyobrażenie o tym, ile możesz wydać z góry, i powinieneś skorzystać z każdej metody cięcia kosztów, jaką możesz znaleźć po drodze. Niezależnie od dokonanych wyborów, oto koszty, które musisz znaleźć, aby znaleźć sposób na pokrycie:

 1. Koszty nagrywania : Jeśli jesteś muzykiem, który nagrywa płytę, oczywiście koszty nagrywania spadną na ciebie. Jeśli jesteś wytwórnią płytową, a zwłaszcza małą wytwórnią indie, czasami muzycy przyjdą do ciebie z gotowym produktem. Jeśli tego nie zrobią, być może będziesz musiał wyskoczyć na jakiś czas w studio. (Jako niezależna wytwórnia , jest to dobry czas, aby być uczciwym z sygnatariuszami na temat swoich zasobów, na przykład, nikomu nie służy, jeśli opróżnisz konto bankowe przy nagrywaniu, a następnie nie masz nic do wydania na promocja: możesz rozważyć zorganizowanie umowy, aby muzycy mogli dzielić się kosztami nagrań z tobą.) Czy te oferty naprawdę się zdarzają?

  Koszty rejestracji mogą szybko wymknąć się spod kontroli. Jeśli możesz wezwać przysługi i obniżyć koszty, zrób to. Jeśli pieniądze są napięte, zapisz sześciotygodniową sesję w studiu poza miastem, aby rozpocząć drugą edycję. Przechowuj gotówkę w gotówce, starannie przygotowaną i gotową do pracy. Zachowaj dystrakcję (i rozpraszanie ludzi) na zewnątrz studia i miej wszystkie swoje argumenty na temat nowych części i tego, co masz przed pokazaniem się, by złożyć ślady. (Och, daj spokój, wiesz, że to się stanie.)

 1. Naciskanie : Produkcja może być jednym z największych wydatków. Istnieje kilka różnych sposobów, na jakie może to wpłynąć:

  • Jeśli masz umowę dystrybucyjną , twój dystrybutor może zapłacić za produkcję z góry, a następnie odzyskać koszty ze sprzedaży. Tego typu transakcje są coraz trudniejsze do znalezienia i nie zapominajmy, że ta konfiguracja oznacza, że ​​może upłynąć sporo czasu, zanim pojawią się pieniądze z rekordowej sprzedaży. Plusem tego rodzaju transakcji, poza złagodzeniem obaw dotyczących przepływów pieniężnych, jest to, że dystrybutor uzyska lepszą cenę od producenta niż na własną rękę, ponieważ prawdopodobnie utrzyma z nimi stały kontakt.

  • Po prostu sam planujesz produkcję. Zwykle producent nie udziela kredytu nowemu klientowi, więc prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić za całe zamówienie z góry.

  • Całkowicie rezygnujesz z produkcji i sięgasz po wersję cyfrową .

  Oczywiście przejście na technologię cyfrową jest najtańszą drogą, ponieważ obniża to koszty. Jeśli zdecydujesz się naciskać na fizyczne kopie, staraj się trzymać wydatki w ryzach. Innymi słowy, specjalne opakowania, kolorowe winyle i podobne rzeczy mogą być zabawne, ale jednocześnie zwiększają koszty. Często popełnianym błędem jest założenie, że jeśli wydasz ekstra na tego rodzaju dzwonki i gwizdki, twój album będzie sprzedawał więcej. Prawdopodobnie nie. "Oooh ... cool" nie płaci rachunków, a sprytne opakowanie nie jest tym, co stoi między tobą a gwiazdorstwem.

  Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jeśli chodzi o koszty prasowania, jest mądre podejście do liczby kopii, które produkujesz. Oczywiście, otrzymasz lepszą cenę jednostkową przy większych zamówieniach, ale dobrze jest nacisnąć to, co według Ciebie realistycznie masz szansę sprzedać. Naciśnięcie 500 000 kopii, aby zaoszczędzić 30 centów na jednostkę, jest fałszywą ekonomią, jeśli 499,500 będzie w garażu twojej mamy. Chcesz być naprawdę przygnębiony? Otwórz rachunek karty kredytowej, patrząc na 250 pudełek niesprzedanych płyt CD.

 1. Promocja : promocja to najważniejszy koszt. Jeśli produkcja i nagrywanie są "oszczędnymi" wydatkami, promocja jest Twoim obszarem do popisu. Koszty promocji to kampanie, dzięki którym możesz zarabiać w radiu / prasie na informacje o wydatkach i reklamie. Możesz zaoszczędzić pieniądze, wykonując swoją promocję prasową i radiową sam, lub możesz wynająć firmę PR . Ogólnie rzecz biorąc, trudniej jest włamać się do komercyjnego radia bez pomocy ustalonego promotora radiowego, niż samemu uporać się z promocją druku / strony internetowej - o czym należy pamiętać, jeśli masz tylko pieniądze na takie "pro" "kampania.

  Z drugiej strony nie oczekujcie, że firmy PR będą czynić cuda. Czy radio pasuje do twojego wydania? Czy twoi odbiorcy słuchają radia? Kluczem do rozsądnego wydawania pieniędzy na promocję jest poznanie odbiorców i upewnienie się, że ich celujesz.

Tak więc, ile kosztuje wydanie albumu? Pod wieloma względami odpowiedź należy do Ciebie. Wydatki wymienione powyżej będą musiały zostać spełnione, ale w każdej kategorii jest dużo miejsca na poruszanie się. Kluczem jest przyjrzenie się perspektywie długoterminowej i wydawanie wystarczających środków, aby dać temu projektowi impuls, na który zasługuje, jednocześnie upewniając się, że nie jesteście tak daleko w tyle finansowo, że nie macie już pieniędzy na kontynuację.