Odpowiadając na pytanie, jaka część tej pracy jest najbardziej wymagająca?

W wywiadzie, ostatecznym celem twojego potencjalnego pracodawcy jest ocena, czy pozycja jest dla ciebie odpowiednia . Jednym ze sposobów, w jaki może to zrobić Twój rozmówca, jest ustalenie, które aspekty pracy będą dla ciebie najtrudniejsze do opanowania. Niektórzy ankieterzy ułatwią sobie zapoznanie się z tym tematem poprzez zastanowienie się nad tym, co uważasz za najbardziej wymagające aspekty pracy.

Kroki w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie

Podobnie jak w przypadku typowego pytania podczas wywiadu " Jaka jest Twoja największa słabość?

"Ważne jest, aby być uczciwym, ale nie wykluczać się jako kandydat. Poniższe wskazówki pomogą Ci przedstawić odpowiedź:

Skup się na opisie stanowiska

Najlepszym sposobem podejścia do tego pytania jest przeanalizowanie pracy i zastanowienie się, które zadania będą dla Ciebie najtrudniejsze w oparciu o twoje wcześniejsze doświadczenia.

Zacznij od podzielenia pracy na jej różne komponenty i rozmyślania o umiejętnościach, wiedzy i doświadczeniach niezbędnych do opanowania każdego komponentu. Powinieneś także pomyśleć o elementach pracy, które będą wymagały nauki lub dostosowań, które musisz wykonać. Pamiętaj, aby dopasować swoje kwalifikacje do wymagań stanowiska .

Wyróżnij rozwiązywalne wyzwania

Zazwyczaj najlepiej jest wybrać aspekty pracy, które nie są absolutnie kluczowe dla twojej konkretnej roli. Na przykład, jeśli jesteś dziennikarzem ubiegającym się o stanowisko redaktora internetowego, możesz wspomnieć, że pracujesz nad poprawą twoich fotoreportaży lub umiejętności związanych z wideo.

Nie mów, że korekta lub pisanie kopii będzie największym wyzwaniem, ponieważ jako redaktor stron internetowych są to podstawowe obowiązki na stanowisku.

Wybór obszaru wiedzy lub umiejętności, którego ci brakuje, jest generalnie bardziej wskazany niż wybór cechy osobowości, która byłaby trudna do zmiany. Na przykład, jeśli ubiegasz się o pozycję sprzedażową, nie wspominasz, że docieranie do nowych osób denerwuje Cię.

Zamiast tego możesz wspomnieć, że masz skromne umiejętności w programie PowerPoint, ale chętnie skorzystasz z warsztatów lub wypełnisz samouczki online, aby podnieść swoje umiejętności.

Pokaż, jak pokonasz wyzwanie

Jeśli to możliwe, powinieneś także przedyskutować, w jaki sposób możesz osiągnąć maksymalną prędkość w jak najmniejszym czasie. Możesz na przykład wziąć udział w kursie, ukończyć szkolenie online lub wziąć udział w seminariach na temat, który potrzebujesz pomocy. Jeśli to możliwe, wspomnij o podstawowej sile, jaką posiadasz, która pomoże ci przezwyciężyć wyzwanie. Na przykład możesz powiedzieć, że zawsze byłeś szybkim uczniem.

Bądź szczery i konkretny

Jeśli chodzi o pytania, które wymagają wymieniania czegoś negatywnego, kuszące może być udzielenie niejasnej odpowiedzi, która nie ujawnia żadnych słabych punktów. Jednak unikanie pytania nie jest drogą do zrobienia. Po pierwsze, Twój ankieter prawdopodobnie zauważy, że nie jesteś otwarty. A po drugie, może być pomocna w twojej kandydaturze, jeśli wiesz o obszarach, nad którymi będziesz pracować, i jesteś w stanie sformułować plan działania. Przygotuj się również do odpowiedzi na pytania o to, jaka część miejsc pracy będzie dla Ciebie najmniej wymagająca .

Przykłady najlepszych odpowiedzi

Oto przykładowe odpowiedzi, gdy ankieterzy pytają, jaka będzie najtrudniejsza część pracy:

Więcej pytań do rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiedzi

Wywiad Pytania i odpowiedzi
Typowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej i przykładowe odpowiedzi.

Wywiad Pytania do Ask
Pytania do kandydatów na stanowisko pracy, aby zapytać osobę przeprowadzającą wywiad.