Pytania dotyczące wywiadów w mediach społecznościowych

Jedną z najbardziej ekscytujących rzeczy na temat dominacji Internetu jako narzędzia komunikacji w dzisiejszym świecie jest liczba miejsc pracy, które zostały wyprodukowane w dziedzinie mediów społecznościowych - miejsc pracy, o których nawet nie śniło się ćwierć wieku temu. Uważany za podłoże public relations, ścieżka kariery w mediach społecznościowych jest bogata w potencjał dla osób o silnych umiejętnościach pisania, analizy i komunikacji .

Podczas gdy pytania na pytania o rozmowę kwalifikacyjną w mediach społecznościowych różnią się w zależności od rodzaju pracy i firmy, istnieje wiele typowych pytań, które prawdopodobnie zostaną zadane. Pytania te obejmują kombinację behawioralnych pytań do wywiadu i pytań, które koncentrują się na doświadczeniach z mediów społecznościowych i zdolnościach do odniesienia sukcesu w pracy. Oto lista najczęściej zadawanych pytań.

Pytania do wywiadów z Social Media

Osobiste doświadczenia w mediach społecznościowych

Strategia

Analityka

Trendy

Pytania dotyczące społeczności

Pytania osobiste

Wskazówki dla kandydatów na media społecznościowe

Zanim zaczniesz ubiegać się o stanowiska w mediach społecznościowych, konieczne jest zbudowanie profesjonalnego portfolio, które posłuży ci do zademonstrowania i "sprzedaży" twoich umiejętności w mediach społecznościowych. I, w przeciwieństwie do tradycyjnych "fizycznych" portfeli, które graficy i inni w kreatywnych dziedzinach wnoszą do wywiadów osobistych, z samej swojej natury stanowisko będzie zarówno "wirtualne", jak i aktualne - lista witryn z mediami społecznościowymi, gdzie bardzo aktywnie działali, zarówno dla siebie, jak i dla wszystkich firm, dla których pracowaliście.

Oznacza to utrzymywanie intensywnych i dynamicznych rozmów na tak wielu platformach społecznościowych, jak tylko możesz - przynajmniej "Top 3" (Facebook, Twitter i LinkedIn), ale także na uznanych i pojawiających się kanałach społecznościowych takich jak SnapChap, Instagram, Pinterest, YouTube, Yelp, Google+ i Foursquare.

Wraz z dowodem aktywnego zaangażowania w te platformy mediów społecznościowych przygotuj się na wyszczególnienie certyfikatów lub innych dowodów na to, że jesteś biegły w umiejętnościach "od szaleństwa", które będziesz potrzebować, aby zacząć działać - na przykład oprogramowanie takie jak Adobe Creative Suite, narzędzia do tworzenia stron internetowych, takie jak WordPress, fotografia cyfrowa, edycja wideo i podstawowy HLML.

Wreszcie, badaj i przewiduj bieżące możliwości mediów społecznościowych każdego pracodawcy, do którego się aplikujesz, abyś mógł stworzyć przekonujące "skoki sprzedaży" w swoim wywiadzie, w jaki sposób możesz przenieść ich komunikację w mediach społecznościowych na wyższy poziom.