Pytania dotyczące wywiadu pielęgniarskiego na temat skarg na pacjenta

Demonstrowanie elastyczności i empatii

Pielęgnowanie nie jest łatwą pracą, między żonglowaniem komunikacją z lekarzami, pacjentami i rodzinami. Może się wydawać, że ktoś zawsze narzeka na coś, a stres pacjenta może stać się twoim własnym, gdy masz do czynienia z naporem skarg. Oto dwie umiejętności, które można wyróżnić podczas wywiadu, które mogą zilustrować, w jaki sposób radzisz sobie z codziennymi stresami wymagającej pracy, oraz z potencjalnymi pytaniami, na które możesz się przygotować.

Umiejętności pielęgniarskie wyróżniane podczas wywiadu

Elastyczność: każdy dzień może być inny w pracy; nigdy nie wiesz, czego się spodziewać, a jednocześnie musisz uszczęśliwić wszystkich. Jako pielęgniarka, nigdy nie wiesz, co przyniesie dzień z różnych zmian, ciężkich obciążeń , papierkowej roboty i lekarzy i rodzin. Posiadanie nieodpowiedniego pacjenta, który narzeka, wymaga od ciebie elastyczności, myślenia na własnych nogach i rozwiązywania problemów, przy jednoczesnym zachowaniu u wszystkich zadowolenia.

Empatia: Opieka nad chorymi i okazanie troski i empatii są nieodłącznymi elementami opieki nad ludźmi chorymi, cierpiącymi lub w sytuacjach kryzysowych. Pacjenci (i ich rodziny) potrzebują Twojej uwagi, ale mogą stanowić wyzwanie, gdy narzekają, naciskają przyciski lub sprawdzają ograniczenia. Pielęgniarki mogą również radzić sobie ze zmęczeniem współczuciem - zasadniczo wypaleniem empatii od pomagania ludziom przez całą dobę. Należy jednak pamiętać, że czasami skargi pacjentów są niczym więcej niż umiejętnością radzenia sobie w sytuacji, w której pacjent ma niewielką kontrolę.

Wywiady Pytania dotyczące radzenia sobie ze skargami pacjentów