Praca jako niezależny wykonawca

Jeśli jesteś typem przedsiębiorczym, przedsiębiorczym, praca jako niezależny kontrahent może być dla Ciebie świetnym wyborem.

Niezależni kontrahenci są czasami nazywane IC, konsultanci, freelancerzy, wolni agenci lub po prostu kontrahenci. Niezależnie od etykiety, wszyscy są samozatrudnieni do celów podatkowych w Stanach Zjednoczonych i zasadniczo są w praktyce tacy sami.

Jeśli chodzi o podatki, Internal Revenue Service ma tylko dwa wyróżnienia: niezależny wykonawca lub pracownik.

Więcej informacji na ten temat.

Plusy pracy jako niezależny wykonawca

Jako niezależny kontrahent jesteś swoim własnym szefem. To główny powód, dla którego ludzie decydują się założyć własny sklep. Jeśli jesteś wykonawcą, możesz pracować ramię w ramię z pracownikami firmy, z którą pracujesz. Ale ci ludzie nie są waszymi przełożonymi, oni są waszymi klientami. W związku z tym nie mogą kierować Twoją pracą, ponieważ mogą kierować pracą pracownika.

Twoi klienci mogą jednak wymagać pewnych wyników w zamian za opłaty, które ci płacą. Ale decydujesz kiedy, gdzie i jak praca jest wykonywana. Zgodnie z zasadami prawa powszechnego wprowadzonymi przez IRS oraz ustawą o sprawiedliwych normach pracy wydaną przez Departament Pracy, różnica między pracownikiem a wykonawcą zależy w dużej mierze od stopnia kontroli i niezależności udzielonej przez klienta.

Niezależni wykonawcy zazwyczaj zapewniają własne narzędzia. Jeśli Twoi klienci dostarczą narzędzia, wówczas jedna z agencji egzekwujących może ukarać ich za błędną klasyfikację jako niezależnego kontrahenta, gdy powinieneś zostać zakwalifikowany jako pracownik.

Jako niezależny kontrahent zwykle zarabiasz więcej niż gdybyś był pracownikiem. Przedsiębiorstwa są skłonne zapłacić więcej za niezależnych kontrahentów, ponieważ nie mają oni udziału w kosztownych, długoterminowych zobowiązaniach ani nie płacą żadnych dodatków, takich jak świadczenia zdrowotne , zasiłki dla bezrobotnych oraz podatki od ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego.

Niezależni kontrahenci mogą również odliczyć więcej wydatków na działalność gospodarczą, niż zwykle mogą złożyć roszczenia. W przeciwieństwie do pracowników, niezależni wykonawcy są zobowiązani do wstrzymania własnych podatków federalnych, stanowych i lokalnych.

Przeciwko pracy jako niezależny wykonawca

W większości przypadków wykonawcy nie są uprawnieni do zasiłków dla bezrobotnych, ponieważ pracują na własny rachunek i muszą sfinansować własne konta emerytalne. Stawki ubezpieczenia zdrowotnego i odpowiedzialności cywilnej dla osób samozatrudnionych są zwykle wyższe niż stawki grupowe, które pracodawcy mogą zapewnić swoim pracownikom. Niektórzy klienci mogą wymagać od ciebie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Firmy generalnie nie mogą zwracać niezależnym kontrahentom za bieżące wydatki, dlatego należy uwzględniać te wydatki przy ustalaniu stawek.

Ze względu na problemy, które mogą powstać wokół tego, czy pracownik jest pracownikiem czy wykonawcą, niektórzy płaz pracodawcy nie będą zatrudniać wykonawców, którzy używają swoich numerów ubezpieczenia społecznego jako identyfikatorów podatników. Jeśli pracodawca zgłasza zarobki wykonawców na podstawie numeru ubezpieczenia społecznego tej osoby, może wywołać czerwoną flagę do urzędu skarbowego, który może przeprowadzić audyt pod zarzutem, że pracodawca błędnie klasyfikuje pracowników jako niezależnych wykonawców w celu uniknięcia potrącania podatków i zapewniania świadczeń .

Aby obejść ten problem, uzyskaj federalny numer identyfikacyjny pracodawcy (EIN) i prześlij go zamiast swojego numeru ubezpieczenia społecznego. Identyfikator podatnika państwowego (jeśli jest wymagany) może zaoszczędzić pieniądze, umożliwiając kupowanie produktów po cenie hurtowej i bez podatku od sprzedaży, pod warunkiem, że zamierzasz odsprzedać towar. Twój lokalny Urząd ds. Małych Firm może pomóc Ci w rozpoczęciu tego i innych sprawach biznesowych za darmo.

Wskazówki dotyczące sukcesu niezależnego wykonawcy

Aby pomóc Ci w sieci, zdobyć wiedzę i uzyskać zniżki na ubezpieczenie i inne wydatki na własny rachunek, rozważ dołączenie do profesjonalnych organizacji, takich jak Narodowe Stowarzyszenie Samozatrudnionych. Znajdziesz tu także mnóstwo zasobów na stronie internetowej Small Business Administration w USA. Kiedy zaczynasz, zgłoś się do agencji, które mogą połączyć Cię z pracą na umowę zlecenia.

Pamiętaj jednak, że agencje te mogą potrącać podatki i pobierać inne potrącenia z twoich wypłat, w zależności od twoich roboczych relacji z firmą. Agencje mogą również pobierać od Ciebie prowizję, która zmniejszy Twoje odszkodowanie (chociaż możesz ją odliczyć od swoich zeznań podatkowych).

Założenie własnej firmy jako niezależnego kontrahenta wymaga inwestycji czasu i energii, ale ryzyko może się dobrze opłacić. Dla tych, którzy mają ducha kreatywności i przedsiębiorczości, nagrody będą czymś więcej niż tylko pieniędzmi.