Różne listy próbek rezygnacji

Jeśli zdecydowałeś się opuścić bieżącą pracę, ale nie wiesz, jak zrezygnować, użyj przykładowych liter w tym przeglądzie jako wskazówek. Profesjonaliści ciągle się przemieszczają. Dostrzegają możliwości i chwytają je, zanim zrobią to inni. Zwłaszcza w branży technologicznej talent pojawia się i znika, więc pisanie listu z rezygnacją jest bardzo powszechne w tej dziedzinie.

W miarę rozwoju kariery zawodowej nigdy nie przegap możliwości budowania relacji i utrzymywania kontaktu ze strategicznymi partnerami. Korzyści z budowy i utrzymania sieci są niezaprzeczalne. A kiedy przejdziesz na nowe stanowisko, przygotuj list, który będzie profesjonalny i grzeczny, i który pozwoli na kontakt z szefem lub starszymi kolegami.

W końcu możesz potrzebować od nich referencji lub listu rekomendacyjnego. Ponadto mają cenne połączenia w Twojej dziedzinie i będą przydatnym dodatkiem do twojej sieci. Rezygnacje nie zawsze są polubowne, ale jeśli to możliwe, staraj się zachować związek, który może zrobić dobrze napisany list rezygnacyjny.

 • 01 Essentials listu rezygnacyjnego

  List powinien zawierać:
  • Data napisania

  • Nazwisko właściwego kierownika lub działu

  • Nazwa twojej pozycji

  • Twój ostatni dzień pracy

  Listy rezygnacji mogą również określać:

  • powód do opuszczenia

  • adres do przesłania

  • chęć pomocy w przejściu

  • wyraz wdzięczności za możliwość

  Nie używaj listu z rezygnacją, aby dać upust swoim frustracjom w firmie. Będziesz żałować, jeśli będziesz musiał podejść do firmy w późniejszym terminie, ale twój list wywołał gorycz i obojętność.

 • 02 Ogólny list rezygnacyjny

  Jest to prosty list, który zawiera podstawowe informacje, takie jak oferta pomocy w procesie przejścia. Zawiera wyraz wdzięczności wobec firmy i działa jako neutralny punkt w stosunku do pracy. Wskazane jest wcześniejsze skontaktowanie się z szefem w sprawie zamiaru odejścia. Ogólny list rezygnacyjny czyni go urzędowym.

 • 03 Prosty list rezygnacyjny

  Ten list informuje firmę, że wyjeżdżasz i obowiązuje data rezygnacji. Nie zagłębia się w szczegóły. Użyj tego listu do krótkoterminowych stanowisk lub gdy nie spodziewasz się kontaktu w przyszłości.

 • 04 Wyrażanie żalu

  Ten list pokazuje, że decyzja o wyjeździe nie była łatwa, a okoliczności łagodzące skłoniły go do ruchu. To dziękuje firmie i przedstawia pozytywne aspekty tej pozycji. Obejmują one możliwości rozwoju kariery, kształcenie i szkolenie oraz mentoring. Pozostawia otwarte drzwi dla ewentualnego powrotu do firmy.

 • 05 Szczegółowy list rezygnacyjny

  Więcej informacji trafia do tego, ponieważ rezygnacja jest szokiem dla firmy, lub uważasz, że zasługują na szczegółowe wyjaśnienie. Poza podstawami, podaj przyczynę decyzji i zarysuj najważniejsze momenty swojego czasu w firmie. Zaproponuj znalezienie lub wyszkolenie zastępstwa, jeśli jesteś w stanie. List ten ułatwia serdeczny wyjazd.

 • 06 Niezadowalające warunki pracy

  Jeśli opuścisz firmę ze względu na kiepskie środowisko pracy, możesz wskazać negatywne warunki, aby podjąć działania naprawcze. W tym liście rezygnacji podaj powody odejścia, zachowując profesjonalny ton. Niezadowalające warunki pracy zmuszają ludzi do rezygnacji, gdy nie mają innego wyboru. Niektórzy wyrażają to uczucie w liście.

 • 07 Listy rezygnacji z ostrzeżeniem

  Umowa o pracę zazwyczaj określa okres wypowiedzenia. Jeśli nie, wystarczą dwa tygodnie. Zaproponuj ukończenie zaległej pracy lub przeszkolenie zastępcy przed wyjazdem.

 • 08 Listy rezygnacji bez powiadomienia

  Pozostawienie bez ostrzeżenia powoduje poważne konsekwencje, więc przygotuj się na konsekwencje. Jeśli nie możesz uniknąć natychmiastowej rezygnacji, wyrażaj żal i dziękuj firmie. Przyczyna nagłego odlotu również pomaga. To dla nich niedogodność, więc nie oczekuj ciepłej odpowiedzi. List o rezygnacji powinien ocalić związek, jeśli to możliwe, lub przynajmniej uspokoić ich frustracje.

 • 09 Dalsze obowiązki

  Jeśli jesteś mocno związany z projektem w firmie, z której wyjeżdżasz, będziesz mieć dodatkowe obowiązki w okresie wypowiedzenia, aby pomóc pracodawcy w płynnym przejściu. Zaproponuj szkolenie zastępców i udzielanie pomocnych wskazówek na temat projektu, ponieważ świadczy to o lojalności wobec Twojej pracy i zwiększa Twoją reputację. W branżach dobrze połączonych w sieć reputacja może być wszystkim.

 • Zamykanie myśli

  Rezygnacje są nieprzyjemne, ale profesjonalne podejście zmniejsza napięcie po obu stronach. Nie zawsze są one łagodnymi doświadczeniami, a list z rezygnacją wpłynie na ostateczne wrażenie, jakie zrobisz. W miarę możliwości spróbuj zrobić to pozytywnie.