Przykładowy list rezygnacji

Kiedy rezygnujesz z pracy , właściwym protokołem jest przekazanie pracodawcy oficjalnego listu z rezygnacją dla pracownika. List jest sposobem, aby oficjalnie ogłosić twoją rezygnację, nawet jeśli omówiłeś już swoją rezygnację ze swoim szefem i / lub działem kadr.

Pisanie listu jest także uprzejmością, która może pomóc w utrzymaniu pozytywnych relacji z pracodawcą - niezbędna, jeśli masz nadzieję, że wykorzystasz je jako punkt odniesienia i / lub utrzymasz je jako kontakt w sieci .

Sprawdź porady dotyczące napisania listu z rezygnacją, a także przykładowy list z rezygnacją.

Przykładowy list rezygnacji

Użyj poniższej przykładowej litery rezygnacji jako szablonu dla własnej litery. Pamiętaj o przepisaniu listu, aby dopasować go do konkretnej sytuacji w zakresie zatrudnienia.

Twoje imię
Twój adres
Twoje miasto, województwo, kod pocztowy
Twój numer telefonu
Twój email

Data

Nazwa
Tytuł
Organizacja
Adres
Miasto, województwo, kod pocztowy

Szanowny Panie / Pani. Nazwisko:

Pragnę poinformować, że rezygnuję z pełnienia funkcji Account Executive w Agencji Smith, z dniem 1 sierpnia.

Bardzo dziękuję za możliwości rozwoju zawodowego i osobistego, które dostarczyłeś mi w ciągu ostatnich pięciu lat. Z przyjemnością pracuję dla agencji i doceniam wsparcie, jakie otrzymałem podczas mojej kadencji w firmie.

Jeśli mogę w tym pomóc, daj mi znać.

Z poważaniem,

Twój podpis (drukowany list)

Twoja nazwa wpisana

Wskazówki dotyczące pisania listu rezygnacji

Odpowiednia informacja. Najlepiej dać Twojemu szefowi dwutygodniowe powiadomienie, jeśli zrezygnujesz. Jeśli to możliwe, napisz list co najmniej dwa tygodnie przed rezygnacją z pracy. Najważniejszą informacją, którą należy podać w liście z rezygnacją, jest data, w której zamierzasz opuścić firmę.

Pomaga to ułatwić przejście zarówno pracodawcy, jak i Tobie. Podaj tę datę bardzo wcześnie w liście.

Powiedz dziękuję. Powinieneś również poinformować pracodawcę, że doceniasz swój czas w firmie. Jeśli nie byłeś szczególnie szczęśliwy w towarzystwie lub jeśli twoje relacje z przełożonym lub współpracownikami były kontrowersyjne, możesz zachować ten wyraz podziękowania krótko. Wystarczy powiedzieć po prostu: "Spędziłem czas w firmie ABC". lub "Moje dwa lata w firmie ABC były przyjemnością."

Zaproponuj pomoc. Jeśli to możliwe, zaoferuj pomoc pracodawcy, gdy szukają zastępstwa. Pomoc ta może przybrać postać rekrutacji lub szkolenia nowego pracownika. Możesz również zaproponować przygotowanie dokumentów przejściowych lub udostępnienie osobistego adresu e-mail w przypadku pytań po opuszczeniu firmy. Od ciebie zależy, jak bardzo będziesz hojny.

Zadawać pytania. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, w tym gdzie zostawić materiały do ​​pracy lub pytania dotyczące twoich świadczeń, możesz je również uwzględnić w swoim liście.

Nie upuszczaj ani nie narzekaj. List z rezygnacją nie jest czasem na dzielenie się frustracjami na temat współpracowników, menedżerów lub firmy. Pamiętaj, że możesz kiedyś potrzebować referencji od osób, które zobaczą ten list, więc najlepiej jest być grzecznym.

Niech twój list będzie krótki. List z rezygnacją powinien być prosty, zwięzły, skoncentrowany i na temat. Nie ma potrzeby, aby wyjaśniać powód do odejścia - trzymaj list profesjonalisty, zamiast zagłębiać się w osobiste.

Użyj formatu listu biznesowego. Pamiętaj, aby w swoim liście przestrzegać odpowiedniego formatu listu biznesowego . Dodaj nagłówek z nazwą i adresem pracodawcy, datą oraz Twoim imieniem i nazwiskiem i adresem.

Sprawdź i sprawdź ponownie przed wysłaniem. Powinieneś również dokładnie sprawdzić list przed jego wysłaniem. Ponownie możesz poprosić o rekomendację od swojego pracodawcy i chcesz, aby cała twoja praca została dopracowana. Powinieneś wysłać ten list do swojego pracodawcy, a także do działu kadr, aby mieć w aktach list.

Wysyłanie wiadomości o rezygnacji z poczty e-mail

Czy myślisz o wysłaniu e-maila, aby zrezygnować z pracy ?

Treść wiadomości będzie podobna, ale trzeba pamiętać o kilku rzeczach: być profesjonalistą i trzymać się z dala od płonących mostów z niedługo przyszłym pracodawcą.

Przeczytaj więcej: Więcej przykładów i wskazówek dotyczących rezygnacji