Podstawowe umiejętności do opanowania dla programistów front-end

Oferty pracy różnią się tym, czego szukają w programie typu front-end. Niektóre firmy chcą, aby kandydaci znali takie rzeczy jak Ruby , Git, narzędzia do projektowania, edycji wideo - i lista jest długa.

Istnieje jednak kilka umiejętności, których wymagać będzie praca na poziomie front-end - umiejętności "podstawowe" - i kilka innych, które należy poważnie rozważyć dodając do swojego repertuaru.

Co musisz wiedzieć

Przeglądaj oferty pracy online, szukając tego, co jest kluczowe dla programistów front-endowych do poznania i zrozumienia; są trzy kluczowe rzeczy.

Niezbywalne.

I oni są:

  1. HTML
  2. CSS
  3. JavaScript (jQuery)

To są podstawy. Na szczęście istnieje wiele bezpłatnych lub niedrogich platform do nauki online, w których można się nauczyć tych umiejętności, jeśli jeszcze ich nie znasz.

HTML

HyperText Markup Language, czyli HTML, jest kluczowym elementem strukturalnym wszystkich stron internetowych. Jak mówi Jennifer Kyrnin,

"Jest to język stron internetowych - język znaczników używany przez przeglądarki do renderowania stron internetowych."

Strony internetowe nie mogą istnieć bez HTML.

CSS

CSS i HTML współpracują ze sobą: CSS dodaje styl do HTML. Lubię używać analogii, że HTML jest jak twarz, a CSS jest jak makijaż.

Chociaż CSS nie jest konieczne, aby uzyskać dostęp do strony internetowej, w zasadzie każda strona internetowa korzysta z jakiejś stylizacji.

W przeciwnym razie byłoby to dość nudne. Dzięki najnowszym wersjom CSS możesz wykonywać animacje i bardziej zaawansowane style, które były możliwe tylko w JavaScript lub Flashu w przeszłości.

JavaScript

JavaScript lub JS rozwija się bardzo szybko. Ma wiele celów w dzisiejszych czasach i może być używany z przodu lub z tyłu.

W odniesieniu do rozwoju front-end, JS jest ważny, ponieważ pomaga uczynić strony internetowe interaktywnymi. Możesz robić niesamowite rzeczy, takie jak tworzenie ankiet, quizy lub formularze.

W dzisiejszych czasach istnieje wiele bibliotek JS online, które pomogą Ci przenieść twoje strony internetowe na wyższy poziom.

Jednak aby stać się frontendowym deweloperem, musisz po prostu zrozumieć podstawowy JavaScript, a także najpopularniejszą bibliotekę JS - jQuery.

Miłe-do-haves

Po zapoznaniu się z podstawami, są to inne umiejętności, które są miło mieć. (I wiele zadań front-endowych szuka ich.)

MV * JavaScript Frameworks

Struktury JavaScript pomagają uporządkować i skondensować twój kod.

Jeśli chodzi o opcje MV * (lub MVC), jest ich trzydzieści: dwa z najbardziej popularnych to backbone.js i angular.js.

Bez wątpienia uczenie się szkieletu JS jest najtrudniejszą częścią stania się prawdziwym programistą front-end, ale jest to najlepszy sposób, aby przenieść swoje umiejętności na wyższy poziom.

Narzędzia CSS

W porównaniu do powyższych frameworków JavaScript, poniższe narzędzia CSS są stosunkowo łatwe do nauczenia. Istnieją trzy rodzaje poszukiwań:

Prekompilatory: Korzystanie z prekompilatora (lub preprocesora) ma wiele zalet, od czyszczenia kodu po utrzymanie organizacji. Jest to łatwy sposób pisania CSS i promowania zasad DRY (Nie powtarzaj się). Popularnymi prekompilatorami CSS są Sass, Less i Stylus. Jeśli dopiero zaczynasz, trzymaj się nauki.

Struktury CSS: szkielety CSS pomagają zoptymalizować przepływ pracy dzięki wbudowanym siatkom i innym komponentom CSS. Dwa popularne przykłady to Bootstrap i Foundation.

Responsywny design: w dzisiejszych czasach jest tyle różnych rodzajów urządzeń, że Twoja strona powinna być w stanie dostosować się do nich wszystkich. Responsywny projekt pomaga budować witryny działające na wszystkich rozmiarach ekranu - na komputerach, tabletach i smartfonach. Ramy takie jak Bootstrap i Foundation mają wbudowany responsywny design, więc jeśli nauczysz się jednego z nich, jesteś gotowy.

Narzędzia do tworzenia front-end

Jako programista powinieneś być w stanie zarządzać optymalizacją wielkości plików i efektywnością przepływu pracy. Te narzędzia mogą pomóc.

Zarządzanie pakietami: Może być trudno zorganizować wszystkie biblioteki, zasoby i tak dalej, szczególnie w przypadku dużych projektów lub takich, w których pracujesz z zespołem.

Użyj menedżera pakietów, takiego jak Bower, aby wszystko uporządkować i zachować dziennik swoich aktualizacji.

Yeoman.io: Jeśli masz czasem problemy z realizacją projektów, skorzystaj z usługi Yeoman, aby szybko rozpocząć pracę z projektami i zachować produktywność. Jest uruchamiany w wierszu poleceń.

Task Runners: Użyj programu Grunt lub Gulp, które działają również w wierszu poleceń, aby skompresować pliki i zoptymalizować przepływ pracy. Mogą one działać jako kompilatory dla preprocesorów Sass lub Less, a także mają szeroki zakres wtyczek posiadających inne funkcje.

Wniosek

Chociaż miłe dla nich może wydawać się dużo, pomyśl o nich jako o umiejętnościach, które powinieneś dodawać w miarę upływu czasu. Najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć, to HTML, CSS i JavaScript.

Jeśli masz jakieś inne umiejętności internetowe , nawet jeśli nie są związane z frontendami, przynieś je do stołu - jak projektowanie, edycja wideo, SEO itp. Nigdy nie wiesz, czego może szukać firma .

I zgadnij co? Możesz być idealny.