Kariera Spotlight: Data Scientist

Dziś "wielkie dane", " analityka " i podobne są modne na modne hasła. I nie bez powodu.

W 2012 r. HBR nazwał "badacza danych" jako "najseksowniejszą pracę stulecia". Ale co naprawdę wiąże się z nauką o danych? A co ważniejsze, w jaki sposób możesz zdobyć umiejętności potrzebne, by nazwać siebie naukowcem zajmującym się danymi?

Czym jest nauka danych?

Dawniej, naukowcy zajmujący się danymi znajdowali się głównie w przestrzeni akademickiej. Teraz, wraz z rosnącą ilością gromadzonych danych i potrzebą analizy, naukowcy zajmujący się danymi zyskiwali duże zainteresowanie w wielu firmach i branżach, małych i dużych.

Nauka danych jako zawód obejmuje szereg umiejętności w zakresie matematyki, statystyki i programowania komputerowego. Jest to branża zdominowana przez mężczyzn, szacunki kobiet w naukach o danych wynoszą około 10%.

Według Glassdoor średnia krajowa pensja dla naukowców zajmujących się danymi wynosi 113 436 USD. Patrząc tylko na rekompensatę, nauka danych jest o wiele bardziej atrakcyjna niż inne podobne kariery.

Umiejętności potrzebne do bycia Data Scientist

Podobnie jak wszystkie zawody, specyficzne umiejętności wymagane do wypełnienia stanowisk związanych z nauką danych zależą od pojedynczej firmy.

Istnieją jednak pewne zestawy umiejętności / oprogramowania, które pozostają spójne.

Jak zostać naukowcem danych

W dzisiejszych czasach istnieją trzy realistyczne możliwości zostania naukowcem zajmującym się danymi:

Oczywiście każda metoda ma swoje zalety i wady.

Samokształcenie

Zalety:

Cons:

Data Science Boot Camp

Zalety:

Cons:

Magister

Zalety:

Cons: