Dirty Black Secret Secrets of Retailers

W jaki sposób reklamodawcy używają sprytnych technik, aby uzyskać wydatki

Jest to dzień, który pojawia się tylko raz w roku, ale zanim to nastąpi, będziesz mieć znoszone tygodnie reklam bombardujących cię szalonymi ofertami i ofertami. Zgadza się: Czarny piątek znów nadciąga.

Czarny piątek istnieje od dziesięcioleci. Właściwie to zaczęło życie w 1932 roku i było uważane za początek sezonu zakupów świątecznych. I choć nazwy pochodzą z różnych źródeł, najpopularniejsze są z lat 80.

Wiele sklepów i firm działało ze stratą lub "na czerwono" od stycznia do listopada. Ale w dzień po Święcie Dziękczynienia znów powrócą do rentowności, albo wrócą "na czarno".

Oczywiście, w dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów na robienie zakupów, a Cyber ​​Poniedziałek przyćmiło Czarny piątek na wiele sposobów. Ale nie pomylcie się, to wciąż wielki dzień zakupów dla milionów Amerykanów, a detaliści znajdą wiele nowych i pomysłowych sposobów, aby zmusić cię do rozstania z pieniędzmi .

Oto, co musisz wiedzieć, aby uniknąć wielu pułapek związanych z wydatkami skonfigurowanych przez sklepy w całym kraju.

Większość ofert Doorbuster jest rzadkością

Najpierw rozwalmy mit, że reklama może kłamać. Nie, nie może. Nie może być całkowicie mylące . Nie może ci powiedzieć czegoś, co jest rażąco nieprawdziwe. Ale MOŻE powiedzieć coś bez skupiania się na szczegółach. Kiedy zobaczysz reklamę odważnie wykrzykującą "60-calowy telewizor LED tylko 199 $!" Musisz spojrzeć na mały wydruk.

Jeśli jest to kontrakt na przebicie, będzie go brakować.

Szanse są takie, że sklepy oferujące te szalone oferty mają tylko kilka z nich do rozdania. Są to znane jako "liderów strat", a sklep absolutnie traci pieniądze na transakcji. Jednak odzyska to wszystko, a jeszcze więcej, gdy ludzie, którzy przybyli mając nadzieję, że zawiążą tę umowę, trzymają się i robią zakupy.

Więc nie licz na przebój drzwi. Nawet się nie spodziewam. Jeśli będziesz biwakować dzień i noc, możesz zostać pobity do rozdania przez kogoś, kto może biec szybciej i popychać ciężej, niż możesz.

Oferty będą często wymagać dodatkowej pracy

Istnieją trzy słowa, które przechowują miłość, a konsumenci łamią nadpłatę. Gdy zobaczysz produkt, który jest bardzo zdyskontowany, sprawdź dokładnie cenę. Jeśli mówi się o 200 USD * (* po rabacie w poczcie), musisz sprawdzić cenę, jaką faktycznie zapłacisz w danym dniu. Możliwe, że zapłacisz 350 $ w danym dniu i będziesz musiał czekać, aż odzyskasz 150 $, jeśli przejdziesz przez odpowiednie obręcze. Nawet wtedy odzyskanie pieniędzy może zająć 8 tygodni. Zanim nadejdzie Nowy Rok, wciąż możesz czekać na swoje pieniądze. Co więcej, sklepy mają nadzieję, że po prostu o tym zapomnisz i nigdy go nie złapią. Miliony ludzi zakochują się w ofertach rabatowych, ale nigdy nie idą dalej.

Dopasowanie cenowe znika w tym czasie

Przez większą część roku sklepy z przyjemnością wyceniają ceny swoich konkurentów. Ma to sens dla nich. Wolą od ciebie niewielki zysk, niż wcale. Jednak tydzień otaczający Czarny piątek jest zupełnie inny.

Wiele sklepów ma różne oferty przebłysków lub znacznie obniżone promocje. Kupili dodatkowe zapasy niektórych towarów lub są gotowi ponieść stratę na niektórych, by przyciągnąć klientów. Dopasowanie cen w tym czasie byłoby samobójcze dla sklepów. Nagle sklep oferujący 2 lub 3 telewizory o 80% poniżej poziomu sprzedaży detalicznej tworzy każdy inny sklep, by stracić tysiące. Nie oczekuj więc, że wygrasz gwarancję ceny. To nie będzie honorowane.

Ceny przed i po są pobieżne

Przybywają w różnych formach; "Było 100 USD, teraz 60 USD!" Lub "SRP 299 USD, teraz tylko 179 USD!" Faktem jest, że jako konsumenci możemy przekonać nas do zakupu przedmiotu w oparciu o to, jak bardzo jest on dyskontowany. Oferowanie próżni w cenie 99,99 USD to jedno, ale oferowanie jej w cenie 50%, obecnie tylko 99,99 USD, jest czymś innym. Ta sama próżnia, ta sama cena, inna percepcja.

Kiedy wydaje nam się, że osiągamy świetną ofertę, możemy szybciej wskoczyć.

Sklepy mogą ominąć to na kilka sposobów. Po pierwsze, jeśli przedmiot został wyceniony według ceny "przed" w dowolnym momencie w ciągu roku, nawet jeśli jest to tylko jeden dzień, wówczas sklep może wykorzystać go jako cenę bazową. Jeśli sklep otrzyma od producenta "sugerowaną cenę detaliczną", jakkolwiek jest on niewiarygodnie wysoki, może go użyć. Niektóre sklepy faktycznie pobierają te same lub więcej opłat w Czarny Piątek za przedmioty, które sprzedają przez pozostałą część roku. Mają nadzieję, że kupisz w signage i szał i uznają to za świetną ofertę.

Możesz także zobaczyć ceny "przed", które pochodzą z pierwszej oferty na rynku, np. Duży telewizor lub laptop. Ale mogło to być sprzedanie za połowę tej ceny przez ostatnie 8 miesięcy. Ta umowa, którą otrzymujesz, może nie zaoszczędzić ci 800 $, a jedynie 50 $ od ceny, którą zapłacił kilka tygodni temu.

Wiele ofert jest czasochłonnych, aby zwiększyć popyt

Być może dobrze zakreśliłeś świetne okazje w swoich okólnikach, ale upewnij się, że sprawdzasz czasy, w których te oferty dotyczą Czarnego Piątku. Wiele transakcji dotyczących doorbusterów będzie miało limit czasu - powiedzmy do godziny 11:00. Pomysł polega na stworzeniu fałszywego poczucia pilności (większość z tych umów znajdziesz w Cyber ​​poniedziałek) i sprawi, że wpadniesz w szał zakupów. Po tym czasie reklamowana transakcja wzrośnie, czasem znacznie.

Nie jest to przynęta i przełącznik, ponieważ reklama jasno określi (nawet jeśli zrobi to w mniejszym typie), że cena ma zastosowanie tylko do pewnego czasu. Będziesz także otrzymywać oferty przetaczane przez cały dzień. Opiekacz, który widziałeś za 10 USD o 8 rano może wynosić 20 USD o godzinie 11:00 i 30 USD o godzinie 13:00. Tak więc w tym dniu zakupy mogą w rzeczywistości stracić pieniądze, ponieważ ceny niektórych przedmiotów wzrosną, gdy wrócisz, aby je zdobyć.

Wiele ofert na Czarny piątek jest wycofanych, przestarzałych lub słabych sprzedawców

Przyjrzyj się uważnie każdej transakcji, którą zamierzasz zdobyć. Detaliści używają Czarnego Piątku jako sposobu na rozładunek towaru, który sprzedaje się słabo , przestaje, zwraca, uszkadza lub jest przestarzały. Możesz myśleć, że drukarka jest kradzieżą, ale jeśli nie można zdobyć atramentu, ponieważ jest to stara technologia, marnujesz pieniądze. Możesz także zobaczyć wiele "prawie, ale nie całkiem" produktów. Są to przedmioty, które są rodzajem kiepskiego kuzyna do tego, czego naprawdę chcesz - na przykład blendera, który ma markę, ale jest pozbawionym mocy i tańszym modelem.

Zobaczysz wiele takich transakcji i jeśli wydaje się zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, może tak być. Detaliści nie mają zwyczaju dawania ci rzeczy i brania ich.

Chcą Cię na zakupy w sklepie, a nie online

Detaliści chcą Cię w sklepach z cegły i zaprawy. Szał stworzony przez umowy z Czarnego Piątku jest namacalny i zaraźliwy. Wielu z nas wpada w to wszystko i wydaje znacznie więcej, niż planowaliśmy. Ale zakupy online sprawiły, że wycieczka do sklepu była prawie bezcelowa. Większość produktów Black Friday można znaleźć online tego samego dnia, a czasami poprzedniej nocy. W większości przypadków możesz go bezpłatnie dostarczyć do swojego domu, unikając chaosu i unikając mentalności owcy.

Więc co możesz zrobić?

Ostrzegany jest przedramieniem, a teraz, kiedy znasz wiele sztuczek i technik używanych w Czarny Piątek, możesz ich uniknąć. Albo, wiesz, w co się pakujesz. Pod koniec dnia, Czarny Piątek jest po prostu dniem okazji, z których część będzie dobra, z których większość będzie dostępna w tej samej cenie lub w pobliżu, w pozostałe dni. Więc nie pozwól, aby cię to przerobiło. I, rzecz jasna, ciesz się swoim Świętem Dziękczynienia.