Ćwicz swoje wywiady

Dzień 26 z 30 dni na wymarzoną pracę

Po wybraniu odpowiedniego zestawu wywiadów i zbadaniu organizacji , nadszedł czas na przygotowanie się do pytań na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Poniżej znajduje się lista kroków, które możesz wykonać dzisiaj, aby przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Zrób listę swoich kwalifikacji

Spójrz na oryginalną listę zadań i zrób listę kwalifikacji zawodowych. Następnie przygotuj listę swoich umiejętności i doświadczeń związanych z tymi kwalifikacjami.

Pomoże ci to odpowiedzieć na ważne pytania dotyczące tego, dlaczego jesteś odpowiedni do tej pracy.

Utwórz listę pytań i odpowiedzi

Sporządź listę typowych pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej i zastanów się, w jaki sposób odpowiesz na każdą z nich. Pomyśl także o pytaniach branżowych, które możesz zadać. Możesz nawet znaleźć przykłady pytań zadawanych w firmie na stronach takich jak Glassdoor. Upewnij się, że wiesz, jak odpowiesz na każde pytanie.

Nie chcesz zapamiętywać słowa odpowiedzi za słowo, ponieważ brzmiałbyś jak robota podczas wywiadu. Zamiast tego zanotuj kilka uwag na każde pytanie, aby przypomnieć sobie kluczowe pomysły, które chcesz uwzględnić w każdej odpowiedzi.

Ćwicz, ćwicz, ćwicz

Najlepszym sposobem przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej jest ćwiczenie w otoczeniu podobnym do rzeczywistego wywiadu, jak to możliwe.

Poproś znajomego lub członka rodziny, aby przeprowadził z tobą wywiad . Niech zadadzą ci pytania z listy pytań, które napisałeś.

Poproś ich o konstruktywne opinie na temat sposobu, w jaki odpowiedziałeś na pytania, język ciała, profesjonalizm itp.

Możesz także ćwiczyć na własną rękę . Pisz pytania do wywiadów na kartach słówek i ćwiczuj odpowiadanie na pytania w różnych zamówieniach. Ćwicz odpowiadanie na pytania w lustrze.

Możesz także nagrać swój głos lub, jeszcze lepiej, sam się sfilmować. Spójrz na materiał filmowy, aby zobaczyć, jak dobrze odpowiedziałeś na każde pytanie. Oceń swój język ciała, kontakt wzrokowy i ton głosu.

Stwórz przestrzeń rozmowy, w której przeprowadzisz wywiady . Idź do kawiarni lub oczyść swój kuchenny stół. Jeśli przyjaciel pomaga ci ćwiczyć, niech usiądzie naprzeciw ciebie. Noszenie stroju do rozmowy kwalifikacyjnej pomoże poczuć się bardziej autentycznie.

Przygotowując odpowiedzi na pytania, będziesz bardziej pewny siebie, wchodząc w rzeczywistą rozmowę. Zamiast walczyć o odpowiedź na każde pytanie podczas rozmowy, będziesz mógł skupić się na łączeniu z osobą przeprowadzającą wywiad.