Otrząsnąć się z niego

Dzień 30 30 dni swojej wymarzonej pracy

W dniu 29 nauczyłeś się akceptować lub odrzucać ofertę pracy . Ale co, jeśli ubiegasz się o wymarzoną pracę, rozmowę kwalifikacyjną i nie dostajesz pracy?

Odrzucenie pracy nigdy nie jest łatwe, ale nie musisz pozwolić, aby zakłóciło to twoje poszukiwania pracy. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, jak akceptować odrzucenie pracy i przejść do niego.

Być zmartwionym

Po zdaniu sobie sprawy z tego, że nie dostałeś pracy, normalne jest bycie zdenerwowanym lub złym.

Daj sobie trochę czasu, by poczuć te uczucia.

Znajdź skuteczny sposób na przetwarzanie tych emocji. Porozmawiaj z członkiem rodziny lub przyjacielem o sytuacji, weź relaksującą kąpiel lub wybierz się na spacer lub uciekaj na zewnątrz. Poświęć trochę czasu, aby poczuć i poradzić sobie ze swoimi emocjami.

Zdobądź trochę perspektywy

Spędzaj czas z rodziną i przyjaciółmi, aby pamiętać, co jest najważniejsze w Twoim życiu. Zastanów się nad wolontariatem ; oddanie innym pomoże Ci pamiętać, co masz do zaoferowania poza pracą (pomoże ci to również w nawiązywaniu nowych kontaktów).

Pójść dalej

W końcu musisz odrzucić odrzucenie i wrócić do poszukiwania pracy. Nie myśl o tym jak o "powrocie do deski kreślarskiej".

Pisząc CV, przeprowadzając wywiady informacyjne i ćwicząc pisanie listów motywacyjnych, opracowałeś już szereg narzędzi i strategii, które pomogą ci w poszukiwaniu pracy.

Połącz się z niektórymi swoimi kontaktami, poinformuj ich, że wciąż szukasz pracy, uczęszczaj na inne targi pracy i kontynuuj poszukiwania w Internecie.

Zastanów się nad szukaniem pracy

Zamiast rozwodzić się nad odrzuceniem pracy, spróbuj uczyć się na błędach, które popełniłeś. Jeśli uważasz, że Twoje CV jest niezorganizowane, porozmawiaj z trenerem kariery, aby dowiedzieć się strategii poprawy CV.

Jeśli zdajesz sobie sprawę, że w swoim liście motywacyjnym masz błędy gramatyczne, poproś przyjaciela lub członka rodziny o przeczytanie następnego listu.

Jeśli próbowałeś odpowiedzieć na konkretne pytania w wywiadzie, przećwicz umiejętności rozmowy z przyjacielem przed kolejną rozmową.

Ucząc się na błędach, a nie na nich, możesz zwiększyć swoje szanse na wygranie wymarzonej pracy. Staraj się nie zniechęcać - szukanie pracy to ciężka praca. Bądź pozytywny, najlepiej jak potrafisz, a właściwa praca nadejdzie. Może nie być tak szybko, jak byś chciał, ale tak się stanie!

Czytaj więcej: Porady dla zniechęconych osób poszukujących pracy Błędy poszukiwania pracy, których należy unikać