Odśwież swoje CV

Dzień 1 30 dni do wymarzonej pracy

leminuit / iStock

Na dzisiejszym konkurencyjnym rynku pracy ważne jest posiadanie aktualnego CV, aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie wywiadu.

Doskonałym sposobem rozpoczęcia poszukiwania pracy jest szybkie odnowienie CV - szczególnie jeśli nie zaktualizowałeś swojego CV za jakiś czas. Poniżej przedstawiamy kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby upewnić się, że Twoje CV będzie się wyróżniać na rynku pracy.

Uwzględnij Wznów słowa kluczowe

Pomyśl o wymaganiach swojej idealnej pracy.

Jeśli nie masz pewności, zajrzyj online do ofert pracy lub porozmawiaj z ludźmi, którzy pracują w Twojej branży. Na podstawie tych informacji uwzględnij w swoim CV słowa kluczowe odnoszące się do wymagań stanowiska, w tym umiejętności, poświadczeń i poprzednich pracodawców.

Większość firm korzysta z oprogramowania do zarządzania rekrutacją, aby przesłuchiwać kandydatów do pracy, więc uwzględnianie słów kluczowych to świetny sposób, aby pomóc Ci przejść przez pierwszą rundę pokazów.

Wyjść ze starym

Zazwyczaj nie musisz uwzględniać w swoim CV więcej niż 10-15 lat doświadczenia zawodowego . Przejrzyj swoje CV i usuń wszelkie informacje sprzed ponad dekady.

Podobnie, jeśli ukończyłeś studia wyższe niż kilka lat temu, nie musisz uwzględniać lat, w których uczęszczałeś do szkoły. To samo dotyczy doświadczenia wojskowego. Nie musisz reklamować swojego wieku w swoim CV.

Z nowym

Ten krok jest szczególnie ważny, jeśli nie zaktualizowałeś swojego CV za jakiś czas.

Dodaj nowe informacje zawodowe : nową pracę, nowe informacje edukacyjne, nowe umiejętności. Myśl poza domem, zwłaszcza jeśli uważasz, że twoje CV jest trochę skąpe: czy ostatnio wykonałeś jakąś pracę ochotniczą, która odnosi się do twojej wymarzonej pracy?

Nawet jeśli nie dostałeś nowej pracy, być może otrzymałeś awans lub otrzymałeś nowe obowiązki.

Możesz także dodać profesjonalne czynności, takie jak konferencje, programy certyfikatów itp.

Pozbądź się swojego życiorysu

Jeśli masz cel wznowienia (lub nawet go nie chcesz), rozważ zastąpienie go profilem wznowienia. Profil CV to krótkie podsumowanie twoich umiejętności, doświadczeń i osiągnięć związanych z pracą, o którą się ubiegasz. Profil CV to świetny sposób, aby pokazać pracodawcy, co możesz dla niego zrobić, a nie to, co chcesz.

Podkreślaj osiągnięcia

Zamiast wymieniać swoje obowiązki w ramach każdego zadania, wymień swoje osiągnięcia. Na przykład, zamiast twierdzić, że jesteś "odpowiedzialny za instalację oprogramowania antywirusowego na wszystkich komputerach firmowych", możesz powiedzieć "znacznie zwiększyłeś bezpieczeństwo systemów oprogramowania firmy i zwiększysz produktywność firmy, wdrażając krytyczne aktualizacje oprogramowania i technologię antywirusową". . "

Jeśli to możliwe, uwzględnij liczby, aby zademonstrować rzeczywistą wartość twoich osiągnięć (na przykład "zredukowany budżet rekrutacji o 10% poprzez wdrożenie innowacyjnych i opłacalnych internetowych narzędzi do zatrudniania"). To pokazuje nie tylko, że możesz wykonać dane zadanie, ale także, że możesz to zrobić dobrze .

Czytać korektę

Pamiętaj o przeczytaniu CV, aby sprawdzić błędy ortograficzne lub gramatyczne , i upewnij się, że format jest spójny (na przykład, jeśli pogrubisz nazwisko jednego pracodawcy, musisz pogrubić nazwisko każdego pracodawcy).

Poproś znajomego lub doradcę zawodowego również o sprawdzenie swojego CV.

Zaktualizuj wszelkie CV online

Jeśli zamieściłeś swoje stare CV na tablicach ogłoszeń, pamiętaj o zastąpieniu go nowym CV. Jest szczególnie ważne, aby zaktualizować sekcję "Tło" profilu LinkedIn, aby pasowała do Twojego nowego CV. Przyszli pracodawcy będą uważać na wszelkie rozbieżności pomiędzy Twoim CV a Twoimi profilami online.

Regularnie aktualizuj

Warto jest regularnie aktualizować swoje CV . Kiedy tylko dostaniesz nową pracę, osiągniesz coś w pracy lub zaczniesz kontynuować naukę, pamiętaj o dodaniu go do swojego CV. O wiele łatwiej jest stale aktualizować swoje CV, niż zaczynać od zera co kilka lat.