Rozwiń swoją sieć LinkedIn

Dzień 8 30 dni na wymarzoną pracę

LinkedIn jest obecnie największą profesjonalną witryną sieciową. Dlatego ważne jest, abyś aktywnie uczestniczył w LinkedIn na wczesnym etapie poszukiwania pracy.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, najpierw skonfiguruj profil na LinkedIn . Użyj zaktualizowanego CV (od 1 dnia 30 dni do wymarzonej pracy ), aby utworzyć swój profil i tło. Użyj zdjęcia zrobionego i wybranego z dnia 6 jako zdjęcie profilowe.

Po utworzeniu profilu możesz zacząć rozwijać i poszerzać swoją sieć LinkedIn, aby uwzględnić profesjonalistów i organizacje, które mogą pomóc Ci w poszukiwaniu pracy lub szukać potencjalnego kandydata na stanowisko. Poniżej znajdują się kroki, które należy wykonać, aby rozbudować swoją sieć LinkedIn już dziś.

Krok pierwszy: Połącz się z 10 kontaktami w swojej branży

Im więcej połączeń masz na LinkedIn, tym więcej masz okazji na spotkanie z kimś, kto może potencjalnie połączyć Cię z ofertą pracy. Chociaż chcesz mieć wiele połączeń, upewnij się, że łączysz się z ludźmi, których znasz i którym ufasz.

Dziś połącz się z 10 członkami LinkedIn, którzy są związani, nawet pośrednio, z Twoimi zainteresowaniami zawodowymi. Zrób listę firm, w których chciałbyś pracować, i pomyśl o kimkolwiek, kogo znasz, kto pracuje dla tych firm (jeśli masz problemy z łączeniem się, rozważ skorzystanie z witryny wyszukiwania ofert pracy takiej jak SimplyHired, która pozwala zobaczyć znajomych z Facebooka w różnych firmach ).

Krok drugi: Dołącz do trzech grup LinkedIn

Istnieje wiele Grup LinkedIn, które mogą pomóc Ci w poszukiwaniu pracy - grupy poszukiwania pracy, grupy firm, grupy absolwentów itp. Grupy mogą pomóc Ci w sieci, poznać oferty pracy i omawiać trendy w branży. Dziś znajdź i dołącz do trzech grup LinkedIn.

LinkedIn i sieci

Te proste kroki pomogą Ci rozwinąć swoją sieć zawodową, nie tylko zwiększając szansę, że kontakt będzie w stanie pomóc Ci w poszukiwaniu pracy, ale także, że inni specjaliści z branży mogą natknąć się na Twój profil i zobaczyć Cię jako potencjalnego kandydata na stanowisko.