Twórz wizytówki w poszukiwaniu pracy

Dzień 10 30 dni na wymarzoną pracę

Wizytówki są przeznaczone nie tylko dla profesjonalistów korporacyjnych. W rzeczywistości wizytówki są doskonałym narzędziem sieciowym dla osób poszukujących pracy we wszystkich branżach.

Niezależnie od tego, czy jesteś na targach pracy, wydarzeniach związanych z karierą zawodową czy wywiadem informacyjnym, kontaktowanie się z Twoją wizytówką to świetny sposób, aby porozmawiać z Tobą i dowiedzieć się nieco więcej o Twojej zawodowej tożsamości.

W dzisiejszym zadaniu opracujesz i zamówisz wizytówki zaprojektowane specjalnie do wyszukiwania ofert pracy.

Co uwzględnić w wizytówce

Pamiętaj, aby podać podstawowe informacje kontaktowe: imię i nazwisko, numer telefonu i adres e-mail. Jeśli jesteś obecnie zatrudniony, podaj swój tytuł i nazwę firmy.

Po utworzeniu obecności na LinkedIn i Twitterze należy również podać adres URL LinkedIn i uchwyt Twittera. Jeśli masz osobistą stronę biznesową lub portfolio online, dołącz linki do tych stron.

Jeśli zdecydujesz się wydrukować dwustronną wizytówkę, możesz dołączyć oświadczenie dotyczące marki lub krótką listę swoich umiejętności i / lub doświadczeń. W tym oświadczenie dotyczące marki jest szczególnie przydatne, jeśli nie masz obecnie pracy, ale chcesz, aby twoi znajomi dowiedzieli się o twoim doświadczeniu zawodowym.

Możesz również dołączyć kod QR , który można zeskanować za pomocą smartfona i jest powiązany z adresem URL witryny, na przykład z twoją osobistą witryną internetową, dzięki czemu widz może łatwo uzyskać więcej informacji o Tobie.

Nie komplikuj

Pamiętaj, aby nie umieszczać na karcie tak dużej ilości informacji, że czytelnik stanie się przytłoczony lub straci zainteresowanie. Upewnij się, że podajesz wystarczająco dużo informacji na karcie, aby pokazać swoje kwalifikacje. Chcesz trochę białego miejsca na wizytówce.

Gdzie i jak wydrukować wizytówkę

Chociaż możesz drukować własne wizytówki na drukarce, zdecydowanie rozważ profesjonalne drukowanie (chyba że twoja drukarka ma komercyjne możliwości drukowania).

Istnieje wiele sposobów drukowania profesjonalnych kart w rozsądnej cenie. Na przykład Vistaprint oferuje setki jednostronnych kart za mniej niż 10 USD. Smart Levels oferuje dwustronne karty za mniej niż 25 USD przed wysyłką. Staples i Office Depot również drukują wizytówki za rozsądną cenę.

Przed zakupem należy dokładnie sprawdzić opcje wysyłki, ponieważ wysyłka może być droga.

Po otrzymaniu wizytówek będziesz gotowy do współpracy z każdym, w każdej chwili!