Jak ustawić zakres wynagrodzeń za pracę

Jak ustalić, jak dużo zarobić w następnej pracy

Ile powinien Pan / Pani zarobić na swojej następnej pracy? Innymi słowy, jaki jest twój zakres płac ? Wiesz, jakie są twoje zarobki w ostatniej pracy, ale czy wiesz, ile większy rynek zapłaciłby za twój zestaw umiejętności ? Czy jesteś na najwyższym poziomie lub na niskim poziomie i czy tam, gdzie powinieneś być?

Szukając nowej pracy, znając zakres płac - nie tylko docelową pensję, ale także dolną granicę, a także uzasadnioną potencjalną przewagę - dajesz poczucie perspektywy i zapewniasz kierunek poszukiwania pracy.

Zadania, które nie mieszczą się w zakresie, są łatwiejsze do wykluczenia.

Mając na uwadze zasięg, daje ci to także możliwość zajmowania pozycji podczas przygotowań do rozmów kwalifikacyjnych. Jeśli jesteś pewny, że twój zasięg się pojawi, bardziej prawdopodobne jest, że będziesz wyglądał jak rozważny kandydat, a nawet sprytny negocjator .

Czy Twoje bieżące wynagrodzenie i tytuł są zgodne z ofertą pracy?

Jak więc ustawić swój zasięg? Zacznij od poznania, jaka jest twoja obecna praca. Zbierz jak najwięcej informacji o zarobkach w swojej dziedzinie, w tym o ostatniej pracy i wynagrodzeniu. Od momentu rozpoczęcia pracy w firmie wynagrodzenia mogły się przesunąć, zwłaszcza jeśli pracowałeś przez wiele lat. Jaka była by Twoja firma musiała dzisiaj zapłacić komuś, aby wykonała to zadanie?

Przyjrzyj się ofertom pracy w ramach istniejącej firmy i dla większej branży. Aby sprawdzić, czy firmy wypłacają wynagrodzenie za pracę, a także za pracę, którą chcesz. Jeśli masz poczucie, że twój najnowszy tytuł nie jest zgodny z twoimi obowiązkami służbowymi, tytuły badań, które Twoim zdaniem lepiej opisują Twoją rolę.

Dzięki temu uzyskasz dokładniejsze szacunki dotyczące docelowej pensji.

Badanie zakresów wynagrodzeń w Twojej branży

Witryny oferujące dane dotyczące wynagrodzeń i kalkulatory wynagrodzeń , takie jak Salary.com, Payscale.com, Indeed.com i Glassdoor.com, mogą dostarczyć pewnych punktów odniesienia dla tytułów stanowisk i wynagrodzeń w określonych firmach.

(Glassdoor zawiera również recenzje firm, które mogą wpłynąć pozytywnie na Twoją opinię.) Nawet Biuro Statystyki Pracy oferuje szacunki płac dla każdego sektora w USA.

Informacje na temat różnych stron płacowych mogą się różnić i nie zawsze są w pełni dokładne, ale w przypadku badania więcej niż jednego z nich można uzyskać ogólny zasięg. Pamiętaj, aby zbadać tytuł, który najlepiej obejmuje twoje obowiązki zawodowe. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na dane regionalne i patrzeć tylko na średnie w Twojej okolicy. Niektóre witryny pozwolą Ci również uwzględnić szczegóły, takie jak lata doświadczenia, uzyskane stopnie i tak dalej.

Zapytaj ekspertów wynagrodzeń

Jeśli liczby podane w Twoich badaniach wydają się szalenie nieprecyzyjne w porównaniu do Twojej ostatniej pensji, rekruter może również doradzić, jak podejść do pytania o zakres wynagrodzenia. Niezależni rekruterzy (ci, którzy nie pracują w większej korporacji) są dość bezstronni i chcą, abyś dostał to, na co jesteś wart. Jeśli pracujesz z jednym, powinieneś być w stanie uzyskać bardziej szczegółowe informacje zwrotne na podstawie twoich umiejętności, a także warunków na większym rynku i tego, co firmy chcą zapłacić.

Możesz również uzyskać podobne informacje zwrotne za pośrednictwem profesjonalnej organizacji w swojej branży.

Blogi branżowe i publikacje branżowe również mogą być przydatnymi źródłami informacji. Możesz uzyskać odpowiedź na swoje pytanie na forum użytkowników, ale pamiętaj, że źródło informacji może nie być godne zaufania.

Jeśli masz przyjaciół i byłych kolegów, którzy pracują w tej samej branży, zwróć się do nich o opinie. Nawet jeśli jest to proste "Czy to brzmi dobrze dla ciebie?" Znajomy znajomy może pomóc w dodaniu twoich danych.

Dzięki badaniom w ręku powinno być łatwiej ustalić wysokość docelowej pensji. Górna i dolna granica tego zakresu będzie prawdopodobnie w granicach 10 000 $ lub 15 000 $ względem siebie, a cel będzie gdzieś pomiędzy.

Rozważ swój budżet i podstawowe potrzeby wynagrodzenia

Dla wielu osób najniższy poziom wynagrodzenia może być ostatnią pensją plus około 10%. Po co zmieniać pracę?

Ale jeśli nie masz pracy i musisz dostosować swoje oczekiwania lub zastanawiasz się nad przejściem do nowej kariery, możesz rozważyć więcej niż to, co jest dopuszczalne w twojej branży. Ważne jest również, aby wiedzieć, z czym możesz żyć.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, pomaga utworzyć osobisty budżet monitorowania wszystkich wychodzących miesięcznych wydatków stałych i zmiennych. Jaki byłby twój wymóg płacowy, gdybyś obniżył niektóre koszty zmienne? Jeśli zaoferowałbyś swoją wymarzoną pracę, czy ta pensja byłaby dla ciebie odpowiednia? Pamiętaj, że twój pracodawca może wybrać najniższą liczbę w twoim zasięgu, więc upewnij się, że jest to uzasadnione.

Zapamiętaj korzyści

Twoje uwagi dotyczące wynagrodzeń powinny obejmować premie pieniężne, premie za akcje i cenę akcji, a także inne rodzaje sponsorowanych przez pracodawcę korzyści i przywileje, takie jak dopasowanie 401 tys., Podział zysków, opieka zdrowotna i elastyczne oferty pracy. Jeśli firma jest startupem lub nowym przedsięwzięciem, rozważ przyszły wzrost i potencjał rekompensaty. Nawet profit, taki jak skrócony letni piątek lub harmonogram dnia roboczego, który sprzyja równowadze między życiem zawodowym a prywatnym, może uwzględniać twój zasięg.

Zrób swoje badania i wiedz, że twoja nowa pozycja sprawi, że poczujesz się jak w domu.

Czytaj więcej: Ujawnianie wymogów płacowych Jak ocenić ofertę pracy | Zapewnienie historii wynagrodzeń