Jak znaleźć swoją historię zatrudnienia

Kiedy wypełniasz podanie o pracę , możesz zostać poproszony o podanie historii zatrudnienia. Jaka jest Twoja historia zatrudnienia i dlaczego potrzebują jej potencjalni pracodawcy?

Twoja historia zatrudnienia zawiera listę wszystkich zleceń, które posiadasz, w tym firm, dla których pracowałeś, tytułów i dat zatrudnienia. W niektórych przypadkach firma może chcieć długiej historii zatrudnienia sięgającej wielu lat. W innych może być ograniczony do kilku ostatnich lat.

Dlaczego musisz znać swoją historię zatrudnienia

Może to być trudne, szczególnie jeśli masz dużo pracy, aby śledzić swoją osobistą historię zatrudnienia. Jednak, gdy starasz się o pracę, wiele firm chce dokładnego zapisu, gdzie i kiedy pracowałeś, szczególnie, gdy przeprowadzają kontrole zatrudnienia .

Jeśli nie pamiętasz szczegółów, a wiele osób nie, możesz je odtworzyć za pomocą informacji z Social Security Administration, Internal Revenue Service i poprzednich pracodawców. Ważne jest, aby zapewnić przyszłym pracodawcom dokładne informacje.

Nie zgaduj, gdzie pracowałeś, kiedy. Jeśli daty nie zgadzają się z tym, co pracodawca dowiaduje się o Tobie podczas weryfikacji historii zatrudnienia , będzie to czerwona flaga i może zagrozić twojemu zatrudnieniu. Pamiętaj, że możesz uwzględnić miesiące / lata pracy w firmie, a nie konkretne daty zatrudnienia w twoim CV.

Wnioski o pracę mogą wymagać więcej szczegółów.

Jak znaleźć swoją historię zatrudnienia

Co możesz zrobić, gdy nie pamiętasz dokładnych dat zatrudnienia? Oto, w jaki sposób możesz skompilować swoją osobistą historię zatrudnienia, gdy brakuje niektórych lub wszystkich szczegółów.

Sprawdź w swoim krajowym urzędzie ds. Bezrobocia
Państwowe agencje ds. Bezrobocia często mogą publikować historie zatrudnienia dla osób fizycznych, o ile pracują oni dla pracodawców państwowych.

Na przykład w stanie Waszyngton nazywa się to "Self-Request for Records", a możesz zwrócić się z prośbą o nawet dziesięć lat. Najlepsze jest to, że prośba jest bezpłatna.

Stwórz własną historię zatrudnienia
Pamiętaj, że możesz skompilować swoją osobistą historię zatrudnienia za darmo. Mimo że możesz zobaczyć reklamy firm, które twierdzą, że zrobią to za opłatą, nie musisz płacić firmie, aby uzyskać te informacje. Oto jak.

Historia zatrudnienia z ubezpieczenia społecznego
Możesz otrzymać oświadczenie o swojej historii zatrudnienia od Social Security, wypełniając formularz wniosku o ubezpieczenie społeczne . Otrzymasz szczegółowe informacje na temat swojej historii pracy, w tym daty zatrudnienia, nazwiska pracodawców i adresy oraz zarobki.

Administracja Ubezpieczeń Społecznych pobiera opłatę za szczegółowe informacje w oparciu o czas, w którym chciałbyś otrzymywać rekordy.

Zwrot podatku
Jeśli masz zapisane kopie zeznań podatkowych, powinieneś także mieć swoje kopie formularzy W2 . To da ci informacje o firmie i będziesz w stanie oszacować daty zatrudnienia. Jeśli nie masz swoich kopii, możesz mieć możliwość zażądania kopii poprzednich deklaracji podatkowych. Oto, jak uzyskać odpisy swoich zeznań podatkowych online lub pocztą.

Sprawdź u wcześniejszych pracodawców
Możesz również zrekonstruować swoją historię zatrudnienia, kontaktując się z działem zasobów ludzkich dowolnego byłego pracodawcy, w którym nie masz pewności co do daty rozpoczęcia i zakończenia zatrudnienia. Poinformuj ich, że chcesz potwierdzić dokładne daty zatrudnienia, które mają zapisane.

Jak śledzić historię zatrudnienia

W celu późniejszego wykorzystania, łatwy sposób na śledzenie historii osobistego zatrudnienia jest utrzymanie aktualności CV . Dodaj nowe informacje za każdym razem, gdy zmieniasz pracę, otrzymujesz promocję, dodajesz nowe obowiązki, rejestrujesz znaczące osiągnięcie lub otrzymujesz nagrody. W ten sposób będziesz mieć aktualną historię pracy, kiedy tylko będziesz jej potrzebować.

Nawet jeśli nie uwzględnisz wszystkich tych prac w swoim CV , a nie musisz, zachowaj kopię wzorcową, która w całości zawiera twoją historię pracy i wykształcenia.

Dzięki temu o wiele łatwiej będzie dostarczyć informacji wymaganych przez pracodawcę w CV i aplikacjach o pracę.

Tworzenie i aktualizowanie szczegółowego profilu LinkedIn to kolejny doskonały sposób na utrzymanie aktualnej dokumentacji historii zatrudnienia, wykształcenia i osiągnięć.

Powiązane artykuły: Jak przygotować się do sprawdzenia stanu zatrudnienia | Dlaczego pracodawcy przeprowadzają kontrole w tle