Ile lat doświadczenia na liście w CV

Czy musisz uwzględnić każdą pracę, którą kiedykolwiek miałeś w swoim CV? Absolutnie nie. Jeśli masz duże doświadczenie, nie musisz podawać całej historii pracy w swoim CV.

Ile lat doświadczenia powinieneś umieścić na swoim CV?

Dopuszczalne jest uwzględnienie 10-15 lat doświadczenia. W wielu branżach wymiana doświadczeń sprzed ponad 15 lat nie jest zbyt pomocna w zatrudnianiu menedżerów.

Nie wspiera twojej kandydatury, aby dzielić się doświadczeniem z narzędziami i technologią, które nie są już używane.

Dodatkowo, gdy masz wieloletnie doświadczenie, wymienienie tego wszystkiego może oznaczać Cię jako starszego poszukującego pracy dla pracodawców.

Jeśli nie masz pewności, ile lat doświadczenia należy uwzględnić w swoim CV, pozwól, aby ogłoszenie o pracy było twoim przewodnikiem. Jeśli praca wymaga 20-letniego doświadczenia, w swoim CV warto uwzględnić więcej niż 10-15 lat historii pracy. Weź również pozycje z wcześniejszej kariery, które są istotne dla roli, o którą się ubiegasz.

Wskazówki dotyczące formatowania i jak dołączyć starsze doświadczenia

Lista 20 lub 30 lat doświadczenia może zaśmiecać twoje CV i uczynić go o wiele za długim. Jeśli nie jesteś starszym kierownikiem, idealna długość CV to od jednej do dwóch stron. Kluczem do wygranego CV jest dostarczenie istotnych szczegółów dotyczących Twojej historii pracy - nie każdego szczegółu.

Po odejściu od informacji o zatrudnieniu musisz być konsekwentny i nadal podawać pracodawcom harmonogram swojej historii pracy.

Zostaw swoje najstarsze prace podczas edycji CV, a nie losowych pozycji. Jeśli pracowałeś na odpowiednim stanowisku 17 lat temu, będziesz musiał uwzględnić wszystkie prace, które wykonałeś przez ostatnie 17 lat (pomijanie lat 10-16 może sprawić, że będziesz wyglądać tak, jakbyś był bezrobotny w tym okresie).

Jeśli pracowałeś w prestiżowych firmach 15+ lat temu lub chcesz mieć pełną historię na swoim CV, możesz wymienić tytuł pracy, nazwę firmy i rok, w którym pracowałeś, nie uwzględniając szczegółów dotyczących obowiązków.

Pozwoli to uzyskać informacje na stronie bez zajmowania zbyt dużej ilości miejsca.

Jak wyświetlić daty w CV

Twoje konkretne daty zatrudnienia (miesiąc / rok) nie muszą być uwzględnione w życiorysie. Wystarczy uwzględnić lata, w których pracowałeś na każdym stanowisku:

Asystent redakcyjny , 2013 - 2016
ABC Communications, New York, New York

W rzeczywistości, gdybyś był częstym lojalnym zawodowcem , tylko uwzględnienie roku i opuszczenie miesiąca może czasami być pomocnym sposobem na zmniejszenie liczby krótkich postów na stanowiskach pracy.

Data ukończenia szkoły wyższej w CV

Nie ma potrzeby podawania daty ukończenia szkoły, chyba że jesteś absolwentem ostatniego college'u. Oto przykład college'u wymieniony na CV bez dat:

Bachelor of Arts w języku angielskim
University of New York

Oto przykład daty ukończenia college'u wymienionej w CV:

Bachelor of Arts w języku angielskim, 2015
University of New York

Wiele osób decyduje się zrezygnować z daty ukończenia studiów po wznowieniu nauki, gdy uzyskał stopień 10 lat wcześniej. Jeśli martwisz się dyskryminacją ze względu na wiek, pozostawienie tych informacji jest dobrym sposobem na zabezpieczenie twojego wieku.

Dodatkowe daty wznowienia

Jeśli wziąłeś udział w kursach doskonalenia zawodowego lub innych zajęciach edukacyjnych, nie musisz podawać dat. Jeśli posiadasz certyfikaty, powinieneś podać daty, ponieważ pracodawcy będą chcieli wiedzieć, że twoje akredytacje są aktualne.

Opuszczając doświadczenie i datując CV, rób to strategicznie.

CV, na przykład z tylko kilkoma pracami, gdy jesteś doświadczonym kandydatem lub CV bez dat w ogóle może być czerwoną flagą dla menedżerów zatrudniania. Upewnij się, że Twoje CV zawiera przejrzyste streszczenie Twojej historii pracy dla pracodawców.

Jeśli pozycje, które zajmowałeś wcześniej w swojej karierze, odnoszą się do twoich obecnych celów, rozważ skrócenie opisów swoich prac, aby zmniejszyć długość CV, zamiast usuwać pozycje z CV.