Jak długo powinien pozostać pracownik w pracy?

Martwisz się, że jesteś uważany za robotnika? Nie wiesz, jak długo powinieneś pozostać przy swojej pracy, nawet jeśli ci się to nie podoba, ponieważ pozostawienie jej może wpłynąć na twoje przyszłe możliwości zatrudnienia? Masz rację, martwiąc się.

Jak długo powinien pozostać pracownik w pracy?

Badanie Bullhorn podaje, że 39 procent rekruterów uważa, że ​​największą przeszkodą dla bezrobotnego kandydata w odzyskaniu zatrudnienia jest historia przeskakiwania lub opuszczania firmy, zanim będą pracować w firmie przez rok.

Menedżerowie ds. Rekrutacji powiedzieli, że 58-latek ze stałą historią zatrudnienia jest łatwiejszy do umieszczenia niż trzydziestoletni robotnik.

Średnia długość czasu w pracy

Jak długo typowy pracownik pozostaje w pracy ? Mediana liczby lat, jakie pracownicy płacowi i wynagrodzeni pracowali dla ich obecnego pracodawcy, wynosi obecnie 4,6 roku, wynika z komunikatu ekonomicznego wydanego przez Bureau of Labor Statistics . Jednak długowieczność zależy od wieku i zawodu:

Historia przeskoku zadań

Jeśli spojrzysz na rok jako wytyczną dla pozostania na stanowisku pracy, może to zająć jedną pracę (lub nawet dwie) w całej Twojej historii kariery.

Pracodawcy zdają sobie sprawę, że w trudnych ekonomicznie czasach pracownicy mogą zostać zmuszeni do opuszczenia pracy w ciągu pierwszego roku bez żadnej winy z powodu sytuacji takich jak zwolnienia.

Jednakże, jeśli ustaliłeś schemat pracy na kilku stanowiskach tylko przez rok, tworzysz historię pracy z przeskokiem pracy, a twoje CV nie zaimponuje żadnemu kierownikowi ds. Zatrudnienia.

Jeśli obawiasz się bycia uznanym za robotnika, oto kilka wskazówek dotyczących CV, które mogą Ci pomóc .

Oczywiście, zwolnień nie można uniknąć, ale jeśli idziesz z wyboru, dobrze jest zastanowić się, co, jeśli w ogóle, wpłynie na Twoją przyszłość. Czasami praca staje się tak negatywna i trudna, że pobyt może nie być możliwy . Lub mógłbyś zostać zwerbowany do wymarzonej pracy .

W takich przypadkach nie trzeba zbyt mocno myśleć o tym, co robić.

W innych przypadkach może to być po prostu kwestia znudzenia lub braku wyzwania i wtedy nadszedł czas, aby pomyśleć dwa razy o odejściu.

Pytania do zadania

Jeśli masz kilka krótkoterminowych ofert pracy w swojej historii zatrudnienia , zadaj sobie kilka pytań, zanim zdecydujesz się zrezygnować i rozpocząć kolejne poszukiwanie pracy:

Zbyt długo w pracy

Z drugiej strony, zbyt długie zatrudnienie może również zaszkodzić perspektywom zatrudnienia. Długa kadencja z jedną firmą może sprawiać wrażenie, że nie jesteś zainteresowany rozwijaniem swojej kariery. Może również skłonić pracodawców do myślenia, że ​​możesz nie mieć elastyczności do osiągnięcia sukcesu w nowej roli.

Kiedy najlepiej zmienić pracę? Najważniejsze jest to, że jest to kwestia równowagi.

Tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak doskonałe CV, ponieważ istnieje tak wiele powodów, dla których warto odejść z pracy i pozostać przy pracy. Pamiętaj jednak, że twoje decyzje mają znaczenie zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe.