Dowiedz się, co zrobić, jeśli widzisz swoją pracę reklamowaną online

Rozglądasz się w Indeed lub w jednym z innych miejsc pracy, a zobaczysz zlecenie, które brzmi dokładnie jak twoja praca. Twoja pierwsza myśl to prawdopodobnie: "Dlaczego moja pozycja jest reklamowana?" Wtedy możesz zacząć zastanawiać się, czy zaraz stracisz pracę.

Co robić, jeśli Twoja praca jest reklamowana

Może to być alarmujące (co najmniej), jeśli zauważysz, że twoja praca jest reklamowana, i ważne jest, aby podjąć działania, aby poradzić sobie z sytuacją.

Ale przede wszystkim nie panikuj.

W niektórych przypadkach pracodawcy dodadzą pracę podobną lub identyczną do istniejącej pracy i nie zamierzają zwalniać nikogo innego w takim charakterze. W innych przypadkach będzie oczywiste, że twoja praca jest reklamowana, ponieważ jest to jedyny taki, jak na przykład Dyrektor Sprzedaży dla Regionu Wschodniego.

Zdobądź fakty zanim wpadniesz w panikę

Zanim wpadniesz w panikę, spróbuj dowiedzieć się, co się dzieje. Jeśli pracujesz dla dużej firmy, nie będzie oczywiście więcej obrotów i więcej reklamowanych ofert pracy niż w mniejszej firmie. Ponadto oferty pracy mogą pozostać w trybie online po wypełnieniu pozycji. Najlepszym miejscem, aby sprawdzić, które miejsca pracy są obecnie dostępne, jest strona z ofertami pracy Twojej firmy.

Jeśli nie masz pewności, że Twoja praca jest reklamowana, masz dwie podstawowe opcje. Możesz uzyskać wyjaśnienie od kierownictwa lub działać tak, jakbyś był pewien, że twoja praca jest zagrożona.

Jednak konfrontacja z zarządzaniem może skutkować natychmiastową prośbą o opuszczenie lokalu, a skończy się praca wcześniej niż później.

Z drugiej strony dyskusja z przełożonym może stanowić okazję do omówienia kwestii takich jak umowa o dalszej współpracy w zamian za odprawę , zalecenie , a może nawet przeniesienie do innej pracy.

Uważaj na siebie

Uważaj, aby nie tracić czasu w pracy lub nie wykazywać żadnych negatywnych nastawień. Chcesz, aby pracodawca miał większe trudności z pozwoleniem ci odejść lub zrobić sobie bez ciebie. Nie dawaj im wymówki, żeby cię zwolnić . Jeśli twoja postawa jest pozytywna, a twoja obecna praca po prostu nie pasuje, pracodawca z większym prawdopodobieństwem uzna cię za alternatywną osobę lub przynajmniej poświęci ci jak najwięcej czasu na znalezienie nowej pracy, zanim cię wypuści.

Poznaj swoje prawa prawne

Jeśli uważasz, że masz dostęp do ochrony na podstawie umowy o pracę lub układu zbiorowego pracy , możesz skonsultować się z prawnikiem ds. Zatrudnienia lub przedstawicielem związku zawodowego. Większość pracowników nie ma takich zabezpieczeń, ponieważ są zatrudniani do woli .

Rozpocznij wyszukiwanie pracy

Powinieneś natychmiast przejść do trybu poszukiwania pracy, jeśli nie jesteś pewien, że twoja praca jest bezpieczna. Oznacza to aktualizację CV w celu uwzględnienia najnowszych informacji o aktualnej pozycji. Upewnij się również, że Twój profil LinkedIn jest kompletny (w tym zalecenia) i aktualny. Zacznij przeszukiwać oferty pracy i ubiegaj się o co najmniej siedem miejsc pracy każdego tygodnia, jeśli to możliwe. Oto wskazówki, jak rozpocząć poszukiwania pracy .