Jak utworzyć docelową listę firm

Czy masz listę firm, w których chciałbyś pracować? Identyfikacja konkretnych firm, w których chciałbyś być zatrudniony, może być pomocna w poszukiwaniu pracy. Jeśli masz listę docelową firm, możesz przejść do trybu online, aby znaleźć informacje o pracodawcy, przejrzeć otwarte stanowiska i znaleźć powiązania, które pomogą Ci ubiegać się o pracę i uzyskać ofertę pracy. Internet ułatwia znalezienie szczegółowych informacji o potencjalnych pracodawcach.

Dlaczego warto kierować firmy

Ważne jest, aby poświęcić czas na badania firm . Marnujesz czas i energię, jeśli chcesz ubiegać się o jakąkolwiek pracę, którą znajdziesz, mimo że możesz mieć poczucie, że coś osiągasz, wysyłając mnóstwo CV.

Kiedy firma nie jest odpowiednia dla twoich umiejętności, kwalifikacji i celów, nie ma sensu szukać tam możliwości - nawet na rynku pracy. Dlaczego nie? Ponieważ w dłuższej perspektywie praca prawdopodobnie nie będzie działać dla ciebie - ani dla firmy.

Zappos, internetowy sprzedawca butów, bardzo mocno wierzy w wagę dopasowania, które firma oferuje nowym pracownikom, jeśli zrezygnuje z bonusu. Ich logika polega na tym, że tylko ci pracownicy, którzy nie są wpisani w kulturę Zappos, wezmą premię, podczas gdy ci, którzy pozostają, pasują do firmy i czują się w nią zainwestowani.

Czas spędzony z wyprzedzeniem na badaniu firm przyniesie ci korzyści w dłuższej perspektywie, ponieważ nie będziesz wydawać energii na firmy, które nie są w dobrej formie.

Zamiast tego będziesz ubiegał się o pracę w firmach, w których wiesz, że chciałbyś pracować. Ponadto, gdy już wiesz, gdzie chcesz pracować, możesz wypróbować sieć z obecnymi lub byłymi pracownikami, którzy potencjalnie mogą polecić Ci stanowisko w firmie.

Wybór firm

Jak znaleźć firmy, które pasują do siebie?

Są strony internetowe z listami najlepszych firm, dla których warto pracować. Na przykład firma Fortune stawia firmy pod różne kryteria, w tym 100 najlepszych firm, 500 najlepszych firm, firmy z niebieską wstążką, najbardziej podziwianych firm, najlepsze małe firmy i tak dalej.

Twoja lokalna Izba Handlowa jest idealnym źródłem do znalezienia lokalnych firm. Amerykańska Izba Handlowa posiada katalog, w którym można znaleźć lokalną Izbę Handlową. Następnie odwiedź stronę internetową Izby, aby sprawdzić, czy istnieje katalog lokalnych firm.

Stowarzyszenia zawodowe zazwyczaj mają listy firm członkowskich. Użyj go, aby znaleźć firmy członkowskie w stowarzyszeniach w swojej branży i / lub branży.

Szukaj firm, w których misja i kultura pasują do Twoich wartości i priorytetów. Firmy powinny również mieć stanowiska, które pasują do twoich umiejętności i doświadczenia (nawet jeśli praca nie jest obecnie publikowana).

Wyszukiwanie informacji o firmie

Po znalezieniu firm do kierowania następnym krokiem jest zbadanie firmy, aby upewnić się, że jest ona w rzeczywistości trafna.

Znajdowanie ofert pracy

Gdy znajdziesz firmy, którymi jesteś zainteresowany, zacznij sprawdzać możliwości pracy. Odwiedź witrynę firmy, aby przejrzeć otwarte pozycje. Większość firm posiada dział ds. Zatrudnienia z aktualnymi ofertami pracy, a Ty możesz ubiegać się bezpośrednio online.

Wyszukiwarka ofert LinkUp przeszukuje tylko witryny firmowe, dzięki czemu jest doskonałym źródłem do znalezienia pracy u konkretnego pracodawcy. Szukaj również innych wyszukiwarek pracy według nazwy firmy, aby znaleźć dodatkowe oferty pracy.

Znajdowanie kontaktów

Następnie musisz znaleźć w firmie kontakty, które pomogą ci wejść w drzwi. Strony firmy LinkedIn, o których wspomniałem, pokażą Ci kontakty w firmie.

Sięgnij do nich, poinformuj tych znajomych o swoim zainteresowaniu ich firmą i zapytaj, czy mogą im pomóc.

Wyszukaj grupy na Facebooku według nazwy firmy, aby sprawdzić, czy istnieje grupa dla Twojej firmy docelowej. Na przykład Ford Motor Company ma grupę osób, które pracują, pracują lub będą pracować dla Forda. Możesz także spróbować wyszukać kontakty na Twitterze ; wiele osób wymienia swojego pracodawcę w swoim bio. Śledź aktualnych pracowników swojej firmy docelowej i możesz usłyszeć wcześnie wczesne posty lub uzyskać informacje na temat firmy.

Jesteś absolwentem college'u? Skontaktuj się z biurem obsługi klienta lub biurem dla absolwentów i zapytaj, czy istnieje baza absolwentów, z którymi możesz się skontaktować. Wiele uczelni i uniwersytetów ma absolwentów i rodziców, którzy zgłosili się na ochotnika do pomocy w nawiązywaniu kontaktów zawodowych.

Łączenie z kontaktami

Jaki jest najlepszy sposób skontaktowania się z Twoimi kontaktami w celu uzyskania pomocy? Oto porady dotyczące korzystania z mediów społecznościowych w ramach poszukiwania pracy i korzystania z połączeń w LinkedIn .