5 sposobów na znalezienie świetnej godzinnej pracy

Istnieje wiele powodów, dla których warto skupić się na pracy na godzinę , a nie na pensji. Na przykład godzinny koncert w niepełnym wymiarze godzin może stanowić solidny fundament dla rozwijającej się działalności niezależnej. Możesz nie chcieć angażować się w pracę na pełen etat w tym momencie swojego życia zawodowego.

Wiele godzinnych miejsc pracy płaci nawet więcej niż praca zarobkowa , a niektórzy mają nawet świadczenia, takie jak ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli jesteś zainteresowany zabezpieczeniem jednego z tych miejsc pracy, oto, gdzie szukać okazji:

5 sposobów na znalezienie świetnej godzinnej pracy

1. Ogólne miejsca pracy

Większość witryn, na których można znaleźć oferty wynagradzanych ofert pracy dla pracowników na godzinę. Przejdź do niemal każdej z najlepszych wyszukiwarek - Monster, Indywidualnie, CareerBuilder, Google for Jobs itd. - znajdziesz filtr dla pracy godzinnej lub niepełnoetatowej lub opcję wyszukiwania według słów kluczowych. Jeśli to drugie, wpisz "godzinę" wśród słów kluczowych, aby zobaczyć wyniki dla tych zadań. Lub wybierz jeden z najlepszych płatnych godzinowych tytułów pracy i wyszukaj według własnego wyboru.

I nie zapominaj o aplikacjach. W dzisiejszych czasach nie musisz blokować czasu na komputerze, aby szukać godzin pracy. Wiele z największych serwisów pracy, takich jak LinkedIn i Craigslist, ma wersje mobilne i aplikacje, które działają równie dobrze, jak środowisko graficzne i ułatwiają wyszukiwanie zadań w locie. (Lub z dala od wścibskich oczu i oprogramowania monitorującego twojego pracodawcy.)

2. Ukierunkowane witryny z ofertami pracy

Chcesz przejrzeć listę godzinnych lub niepełnoetatowych zadań?

Wypróbuj specjalną witrynę z ofertami pracy. Niektóre, takie jak Snagajob, są dostępne za darmo, podczas gdy inne, takie jak FlexJobs, wymagają niewielkiej opłaty rejestracyjnej. Wszystkie mają tę zaletę, że są ukierunkowane w szczególności na pracowników, którzy szukają pracy, które oddalają się od standardowego modelu 9 do 5, 40 godzin tygodniowo.

3. Agencje tymczasowe

Nie jest to już tylko sposób na utrzymanie dachu nad głową, gdy bezrobocie nie jest możliwe, agencje pracy tymczasowej, takie jak Manpower i OfficeTeam, mogą być doskonałym źródłem godzinowej pracy.

Zadania tymczasowe są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach, od pracy w niepełnym wymiarze godzin, pracy tymczasowej do pełnoetatowej, a niektóre z nich mogą stać się trwałe.

4. Staroświecki sposób

Specjalnie dla pracowników handlu detalicznego trzymanie otwartych oczu podczas codziennej rutyny może pomóc w znalezieniu idealnej pozycji godzinowej. Poszukaj znaków reklamujących pozycje w niepełnym wymiarze godzin w swoich ulubionych sklepach, restauracjach i firmach, a także przygotuj się na życiorys podkreślający odpowiednie doświadczenia. Sprawdź, czy w lokalnej gazecie nie ma ogłoszeń - większość jest dostępna online, a także w gazetach.

Tylko uważaj na oszustwa . Polowanie na miejsca pracy w prawdziwym, ceglanym świecie oznacza, że ​​będziesz narażony na mnóstwo wątpliwych wyglądających ulotek i reklam, z których wielu obiecuje szybkie pieniądze dla niedoświadczonych pracowników. Konkluzja: jeśli brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, prawdopodobnie tak jest. (Zapoznaj się z bardziej ostrzegawczymi oznakami oszustw, tutaj .)

5. Praca w sieci

Co najmniej 60 procent miejsc pracy jest teraz wypełnionych za pośrednictwem sieci . Nie zapominaj o tym skutecznym sposobie znalezienia pracy, tylko dlatego, że szukasz pracy, która opłaca się co godzinę.

Niedoświadczeni networkerzy mogą początkowo zastraszyć tę metodę poszukiwania pracy, ale najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że networking jest naprawdę tylko innym słowem budowania relacji, a jeśli nie mieszkasz na wyspie, samemu, prawdopodobnie masz już dużo doświadczenia, które to robi.

Kluczem jest komunikowanie się ze znajomymi, rodziną i byłymi kolegami oraz informowanie ich o tym, czego szukasz i co masz do zaoferowania. Szanse są takie, że większość ludzi, których znasz, ma swoją pracę. Nie ma powodu, dla którego nie byliby gotowi ci pomóc - zwłaszcza jeśli pomaga im lub ich pracodawcy wypełnić otwarte miejsce.

Sięgnij po połączenia. Sporządzaj daty kawy. Akceptuj zaproszenia na wydarzenia towarzyskie i formalne funkcje sieciowe. Za każdym razem, gdy nawiązujesz kontakt z nową osobą lub z kimś, kogo nie widziałeś od jakiegoś czasu, możesz zbliżyć się trochę do godzinnej pracy swoich marzeń.

Przeczytaj więcej: Wskazówki dotyczące znalezienia godzinnej pracy | Top 10 najlepszych godzin pracy w handlu detalicznym

Pokrewne artykuły: Top 15 najdroższych godzinowych ofert pracy | Top 10 miejsc pracy bez dyplomu ukończenia studiów