Top 10 najlepszych godzin pracy w handlu detalicznym

Branża detaliczna może być świetnym miejscem do rozpoczęcia kariery zawodowej, zwłaszcza gdy zaczynasz bez dużego doświadczenia zawodowego. Jeśli interesują Cię elastyczne godziny pracy, okazja do zdobycia kariery i znalezienia różnorodnych ofert pracy, warto poświęcić uwagę handlowi.

Nie musisz iść do pracy w sklepie z cegły i zaprawy do wszystkich tych prac. Istnieją możliwości online, a także miejsca pracy, w których musisz pracować na zaplanowanej zmianie na miejscu.

Oto dziesięć dobrych godzin pracy w handlu detalicznym.

Top 10 godzin pracy w handlu detalicznym

1. Ambasador marki
Jeśli jesteś osobą pełną emocji i entuzjazmu, rozważ pracę jako ambasador marki. Możesz pracować w jednym sklepie lub pracować dla marki i reprezentować ją w wielu różnych punktach sprzedaży i wydarzeniach. Pomyśl o rozdawaniu próbek ulubionych napojów lub przekąsek, robieniu zdjęć do serwisów społecznościowych osób korzystających z Twojego produktu i nawiązywaniu kontaktów z klientami. Godziny różnią się, ale prawdopodobnie będziesz musiał pracować elastycznie, z zaangażowaniem na wieczory i weekendy.

2. Kasjer
Praca w charakterze kasjera to tradycyjny sposób na rozpoczęcie sprzedaży detalicznej. Nie potrzebujesz doświadczenia, aby zostać zatrudnionym - większość sprzedawców zapewnia szkolenia. Dostępne są stanowiska w pełnym i niepełnym wymiarze czasu pracy, a także wiele ofert pracy, o które można się ubiegać. Godziny są w większości elastyczne, więc jeśli masz inne zobowiązania, możesz je obejść.

Jeśli jesteś zainteresowany, oto niektóre z umiejętności, które pomogą Ci zatrudnić .

3. Członek załogi
Jest to miejsce pracy dla wszystkich zawodów, które zapewnia wiele możliwości poznania branży detalicznej i dostępnych miejsc pracy. Członkowie załogi lub członkowie zespołu wykonują niemal wszystko, od dzwonienia z kasy na półki z zapasami.

Drobni sprzedawcy detaliczni zatrudniają członków załogi, gdy nie mają czasu, aby usprawiedliwić osobę dla każdej roli. Więksi sprzedawcy detaliczni wykorzystują je jako wsparcie i elastyczność w zakresie pokrycia potrzeb kadrowych.

4. Przedstawiciel obsługi klienta
Jeśli masz rzeczywiste zainteresowanie pomocą i cierpliwością w radzeniu sobie z nieszczęśliwymi klientami, dostępne są usługi obsługi klienta w sklepie i online. Będziesz potrzebować najwyższej klasy umiejętności komunikacyjnych , umiejętności słuchania obaw klientów i pozytywnego nastawienia do załatwienia sprawy, aby rozwiązać sytuację.

5. Konsultant ds. Mody / stylista
Jeśli masz odpowiedni zestaw umiejętności , jest to kolejna rola, z dostępnymi pozycjami online i wewnętrznymi. Styliści i konsultanci pomagają klientom i klientom w wyborze ubrań i innych ubrań. Być może pomagasz pannie młodej wybrać jej suknię ślubną lub klienci wybierają stroje do noszenia w biurze. Podobnie jak w przypadku większości sklepów detalicznych, jest to praca, która wymaga doskonałych umiejętności komunikacyjnych. Będziesz także potrzebował wyczucia stylu, umiejętności budowania relacji z klientami oraz umiejętności generowania sprzedaży i osiągania celów sprzedażowych.

6. Współpracownik ds. Marketingu / PR
Pozycje związane z marketingiem detalicznym i public relations mogą obejmować wiele różnych zadań.

Możesz pracować nad materiałami do drukowania ulotek i gazet, aktualizować stronę internetową sklepu, obsługiwać komunikację i kontakty z mediami lub wysyłać wiadomości e-mail do klientów. Twoja rola będzie bardziej usprawniona w dużym sklepie. Jeśli pracujesz w małej firmie, możesz zrobić wszystko.

7. Merchandiser
Merchandisers są odpowiedzialni za wyświetlacze sklepu. Przygotowują wyświetlacze i regały, zamawiają i obracają produkty oraz wyświetlają towary i oznakowania. W tej roli możesz pracować bezpośrednio dla sprzedawcy lub pracować dla jednego z dostawców, który dostarcza produkty do sklepu. Wiele marek zatrudnia w niepełnym wymiarze godzin merchandiserów, którzy regularnie obsługują trasę sklepów.

8. Sales Associate
Praca w sprzedaży detalicznej to dobry sposób na zarabianie więcej niż podstawowa stawka godzinowa. Wiele ofert sprzedaży oferuje prowizję i premie, a jeśli posiadasz odpowiednie umiejętności sprzedaży , będziesz mógł zwiększyć wypłatę.

Oto lista umiejętności, jakich poszukują pracodawcy, gdy zatrudniają sprzedawców detalicznych . Jest to praca, która może być krokiem w górę kariery od stanowiska kasjera

9. Specjalista ds. Mediów społecznościowych
Najwięksi detaliści zazwyczaj mają wewnętrznych menedżerów mediów społecznościowych, ale niezależne sklepy często zatrudniają konsultantów mediów społecznościowych, aby pomóc im promować swój biznes. Będziesz musiał czuć się komfortowo, korzystając ze wszystkich popularnych serwisów społecznościowych - Facebook, Twitter, Pinterest, Instagram - a rolą może być pisanie na blogu lub stronie sklepu. Koncentrujemy się na zaangażowaniu klienta, a to jest praca, którą możesz wykonywać zdalnie.

10. Stock Associate
Jeśli jesteś nocną sową, masz pracę na co dzień i potrzebujesz dodatkowych pieniędzy lub chodzisz do szkoły, wspólnik akcyjny może być właśnie dla Ciebie. Godziny są elastyczne i mogą obejmować harmonogramy wieczorne i nocne. Być może będziesz w stanie wykonywać swoje zmiany wokół innych obowiązków. Musisz mieć możliwość podnoszenia pudełek, aby zapełnić półki, a Ty możesz być odpowiedzialny za zarządzanie zapasami.

Godzinowe płace i możliwości

Payscale.com informuje, że mediana stawki godzinowej dla kasjerów wynosi 8,99 USD za godzinę, a 9,71 USD w przypadku sprzedawców detalicznych. Ten zakres płac byłby również typowy dla załóg i prac związanych z magazynowaniem. Zarobki ambasadora marki różnią się w zależności od pracodawcy. Oto kilka informacji na temat wynagrodzenia od Glassdoor.com. Wynagrodzenie za prace w mediach społecznościowych zmienia się również w zakresie od 10 USD za godzinę do 25 USD za godzinę i więcej, według Payscale. Oczekuje się, że zatrudnienie w dziale sprzedaży detalicznej wzrośnie o 7% do 2024 r., Co jest wartością wyższą od mediany dla wszystkich miejsc pracy.

Jak znaleźć pracę

Jednym z najłatwiejszych sposobów znalezienia ofert pracy jest wyszukiwanie w witrynie Indeed.com , która ma listy ofert pracy z wielu różnych źródeł. Wyszukaj według stanowiska, słowa kluczowego i lokalizacji, aby znaleźć oferty pasujące do Twoich zainteresowań.

Innym sposobem szybkiego znalezienia ofert pracy, gdy znasz sprzedawcę, dla którego chcesz pracować, jest przejście bezpośrednio na stronę firmy. Będziesz mógł przeglądać otwarte pozycje i składać wnioski online. Kliknij "Kariera" lub "Praca", aby rozpocząć.

Więcej informacji: Tytuły miejsc pracy w handlu detalicznym | Lista umiejętności sprzedaży detalicznej

Sugerowane czytanie: 15 krótkich porad, jak szybko uzyskać zatrudnienie 10 najlepszych krótkoterminowych programów szkoleniowych

Pokrewne artykuły: Najlepsze płatne, godzinne oferty pracy Najniższe płatne prace w Ameryce 25 Łatwych prac w niepełnym wymiarze godzin