Wskazówki dotyczące zadania szefowi, jeśli możesz pracować w domu

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, możliwe jest, aby wiele różnych typów specjalistów pracowało z domu. Ponieważ technologia staje się coraz bardziej wszechobecna, a coraz więcej firm przenosi swoje operacje online, wiele zadań może zostać zakończonych zdalnie.

Coraz więcej firm pozwala pracownikom pracować z domu, nawet jeśli jest to tylko kilka dni w tygodniu. Chociaż może to zwiększyć efektywność indywidualnego pracownika, eliminując na przykład czas dojazdu i zakłócenia pracy biura, może również zaoszczędzić firmie cenne zasoby.

Jeśli myślisz o pracy w domu, powinieneś zrobić plan strategiczny, aby zbliżyć się do swojego pracodawcy. Zdecyduj, jaki rodzaj zajęć chciałbyś być zainteresowany, a co najlepiej będzie działało zarówno dla Ciebie, jak i Twojej firmy.

Bądź przygotowany na elastyczność podczas negocjowania pracy w domu. Im większa elastyczność proponujesz pracodawcy, tym większe masz szanse na odpowiedź "tak".

Jak zapytać szefa, czy możesz pracować w domu

Oto kilka wskazówek od Chrisa Duchesne, wiceprezesa Global Workplace Solutions dla Care.com.

Pamiętaj, że Twój szef może nie być w stanie udzielić Ci pozwolenia podczas spotkania. Może potrzebować skontaktować się ze swoim przełożonym i / lub działem zasobów ludzkich organizacji.

Sporządzenie planu, w jaki sposób możesz skutecznie pracować z domu, może pomóc twojemu przełożonemu zająć się tobą. W rzeczywistości możesz przedłożyć swoje żądanie na piśmie przed spotkaniem.

W ten sposób Twój szef nie jest zaskoczony Twoją prośbą i jesteś przygotowany z uzasadnieniem, dlaczego nie musisz spędzać wszystkich godzin pracy w biurze.

Oto przykładowe wiadomości e-mail i listy z prośbą o zdalną pracę.

Przykładowe prace z listów prośby do domu

Dodatkowe informacje

10 najlepszych zadań do pracy zdalnie
Dlaczego firmy powinny rozważyć zdalną pracę jako opcja dla pracowników