Najlepsze firmy startowe, w których można pracować

Jakie są najlepsze firmy startowe do pracy? Jest tak wiele startupów, musisz zdecydować, co Cię interesuje i na czym się skupić. Przestrzeń startowa porusza się w szybkim tempie i zawsze są nowe opcje do rozważenia.

Jeśli szukasz trudnego i satysfakcjonującego doświadczenia w zakresie wzrostu, zadanie związane z uruchomieniem może być dla Ciebie . Możesz zacząć od identyfikacji startupów, które pasują do Twoich celów zawodowych i zainteresowań.

Większość startupów zaczyna się od małych, więc znajdziesz wiele możliwości zależnych od lokalizacji. Znajdziesz także zdalne możliwości, jeśli masz umiejętności na żądanie, które płynnie przekładają się na zdalne środowisko pracy.

Ponieważ praca dla startupu może wymagać wiele czasu i energii, ważne jest, aby szukać okazji, które pasują do Twoich zainteresowań i umiejętności. Dużo przyjemniej jest pracować przez długie godziny, gdy robi się coś, co sprawia przyjemność firmie, która według ciebie ma szansę na sukces.

Bądź gotowy, aby podjąć ryzyko

Pamiętaj, że praca dla startupu może być ryzykownym biznesem. Forbes informuje, że około 60 procent startupów zawodzi. Ten wskaźnik niepowodzenia nie dotyczy wyłącznie finansowania. Badanie CB Insights stwierdza, że ​​głównym powodem (42 procent czasu) niepowodzenia startupów jest brak zapotrzebowania rynku na ich produkty lub usługi. Utrata pieniędzy (29 procent) zajmuje drugie miejsce na liście, a następnie brak odpowiedniego zespołu (23 procent) na pokładzie.

Bądź przygotowany, aby podjąć ryzyko, że praca może się nie udać i być gotowym do przejścia.

Ponadto, jeśli szukasz stabilności i długoterminowej kadencji u następnego pracodawcy, środowisko uruchamiania może nie być dla ciebie odpowiednie. Obroty są wysokie wśród firm technologicznych, a Business Insider raportuje staż pracy od 1,23 roku (Uber) do 2,02 lat (Facebook).

To jednak niekoniecznie musi być negatywne. Pracodawcy prawdopodobnie nie będą zaskoczeni, jeśli wrócisz na rynek pracy, jeśli pracowałeś w takich rolach technologicznych.

Możesz także oczekiwać innego środowiska pracy i kultury firmy, niż gdy pracujesz w firmie, która istnieje prawie od zawsze. To może sprawić, że praca dla początkującego będzie przyjemna i ekscytująca. Jesteś częścią budowania czegoś nowego, a potencjał tkwi w byciu częścią udanej organizacji z poziomu parteru. Być może będziesz musiał pracować wieczorami i w weekendy, aby to osiągnąć, a będziesz musiał być elastyczny i sprostać wyzwaniu. Zanim zaczniesz odkrywać możliwości, przejrzyj zalety i wady pracy w startupie .

Gdzie znaleźć startupy do pracy

Jak znaleźć najlepsze firmy startowe do pracy? To, co jest "najlepsze", jest inne dla wszystkich i zależy od Twoich priorytetów. Niektórzy ludzie mogą chcieć pracować dla firmy, która otrzymała wiele funduszy; inni mogą bardziej interesować się współpracą z założycielkami płci żeńskiej lub innowacyjnością produktu. Dla niektórych osób poszukujących pracy najważniejsze są korzyści i płaca.

LinkedIn ma listę "najlepszych firm", która koncentruje się na 50 najbardziej poszukiwanych firmach startupowych przez pracowników i inwestorów venture capital.

Top 5 to Uber, Airbnb, WeWork, Lyft i Slack. Prawie połowa listy składa się z firm technologicznych, ale reszta pochodzi spoza obszaru technologii.

Inne zasoby informacyjne obejmują Business Insider, który oceniał startupy za pomocą technologii, partnerstw, przywództwa i finansowania, aby wygenerować listę 51 startupów korporacyjnych do rozważenia. Forbes ma też listę startupów, które powinieneś oglądać na 2018 r., A także dłuższą listę startupów, które przeanalizowano, analizując zapisy firmowe, oceniając biznesplany i rozmawiając z założycielami, inwestorami, klientami i konkurentami.

Skorzystaj z tych list, aby utworzyć własną listę potencjalnych firm, dla których chcesz pracować, a następnie dowiedz się jak najwięcej o każdej firmie przed podjęciem decyzji o jej zastosowaniu.

Badaj i oceniaj opcje

Prawdopodobnie nie będziesz w stanie dowiedzieć się, czy startupem będzie następny Airbnb czy Uber, ale możesz zbadać startupy, w których chciałbyś pracować, aby odkryć, czy mogą być realną szansą na następny ruch kariera.

Zacznij od dowiedzenia się wszystkiego, co możesz o firmie. Co stara się osiągnąć i gdzie pasuje na rynku? Jaka jest konkurencja? Czy zatrudniają pracowników, czy też chcielibyście wejść na pokład jako inwestor lub partner?

Narzędzia do badania uruchamiania

Zacznij od Crunchbase, czyli standardowego raportu branżowego dotyczącego startupów. Będziesz mógł wyszukiwać według firmy, osób, rund finansowania i przejęć. Przyjrzyj się rundom finansowania, aby zobaczyć, które startupy zaczynają inwestować. To może być dobry wskaźnik opłacalności startupu. Następnie podejdź do niego od tyłu. Jakie są nowe produkty? Kto je tworzy? Producthunt to dobra strona internetowa, na której można zobaczyć nadchodzące produkty. W wielu przypadkach pochodzą od startupów, którzy aktywnie prowadzą interesy. Zobacz także listę najlepszych nowych aplikacji (na przykład Fast Company) lub listę 25 najlepszych aplikacji biznesowych na 2018 r. Dla PCMag.

Branże rozwoju dla startupów

Sprawdź w Bureau of Labor Statistics (BLS), aby uzyskać informacje o branżach o najwyższym przewidywanym wzroście, aby dowiedzieć się, gdzie firma może się zmieścić. Na przykład, opieka zdrowotna oraz usługi profesjonalne i biznesowe są liderami na liście 2016 - 2026 wzrostu. Możesz także przejrzeć najszybciej rozwijające się branże i branże z najbardziej przewidywanymi nowymi miejscami pracy.

Przeanalizuj dane, aby uzyskać szczegółowe informacje o branżach, które Cię interesują, ponieważ ogólne statystyki nie mówią całej historii. Na przykład BLS zgłasza 5-procentowy wzrost liczby miejsc pracy dla kierowców taksówek, kierowców szoferów i kierowców. Oczekuje się jednak, że rosnący popyt na usługi przejazdów będzie zwiększał wzrost liczby miejsc pracy dla osób samozatrudnionych o 40 procent w okresie od 2016 do 2026 roku.

Dane jednak nie powiedzą ci wszystkiego. Kiedy oceniasz fakty, które gromadzisz, pamiętaj, że wiele udanych startupów to destruktorzy - myślące przyszłościowo, agresywne organizacje, które szybko zmieniają branżę i naturę tego, jak działa biznes (tutaj jest pełna lista 50 zakłóceń branży, o których musisz wiedzieć kiedy szukasz pracy w innowacyjnym, głośnym startupie). Niektóre startupy mogą być genialne i zmieniacze gier; inni mogą tego nie robić. Te, które odnoszą sukces, często oferują zupełnie nowe technologie i usługi, więc dane badawcze mogą być rzadkie, dopóki nowe przedsięwzięcie nie rozwinie się i nie zacznie generować znaczącej obecności na rynku.

Sprawdź media społecznościowe

Wreszcie, możesz odkryć wiele o firmie z mediów społecznościowych i internetu. Jaki jest najnowszy szum? Czy to jest najlepsza rzecz, czy też będzie to bust? Śledź firmę na każdym kanale społecznościowym, jaki posiada. Sprawdź Google, aby uzyskać najnowsze informacje. Czy posiadasz kontakty z LinkedIn lub absolwenci uczelni wyższych w firmie ? Połącz się z nimi, aby zobaczyć, jakie informacje poufne możesz znaleźć. Dzięki temu będziesz mógł w pełni poinformować o wyborze najlepszych startupów, do których możesz trafić podczas nowego poszukiwania pracy.