Najlepsze (i najgorsze) miasta, aby znaleźć pracę

Stopa bezrobocia dla całego kraju znajduje się na rekordowo niskim poziomie po recesji, wynosząc poniżej 5 procent przez wiele miesięcy. Ale to nie znaczy, że łatwo jest znaleźć pracę.

Kilka czynników wpływa na to, jak szybko możesz zostać zatrudniony po podjęciu decyzji o zmianie pracy (lub podjęciu decyzji o niej w formie zwolnienia lub wypowiedzenia ). Wykształcenie, doświadczenie i perspektywy zawodowe mają wpływ na twoje osobiste perspektywy zawodowe.

Ale nie licz, że ważne jest, aby być we właściwym miejscu geograficznym we właściwym czasie. Niektóre miasta w USA są lepsze od innych, jeśli chodzi o znalezienie pracy.

Ostatni raport z WalletHub znalazł się w rankingu najlepszych i najgorszych miast do zatrudnienia w nadchodzącym roku. Strona ta obejrzała 150 najbardziej zaludnionych miast w Stanach Zjednoczonych, oceniając je według 23 różnych wskaźników, w tym możliwości zatrudnienia, wzrostu zatrudnienia i mediany wynagrodzenia.

To są najlepsze i najgorsze miasta, aby znaleźć pracę już teraz:

5 najlepszych miast do znalezienia pracy

1. Scottsdale, AZ

Dobra pogoda przez cały rok sprawia, że ​​Scottsdale jest popularnym miejscem turystycznym, więc nie dziwi fakt, że Scottsdale oferuje zdrowy przemysł turystyczny, w tym uzdrowiska i nocne życie.

Popularni pracodawcy: The Vanguard Group, CVS Caremark Corporation, General Dynamics C4 Systems

Ile możesz zarobić: średnia wynagrodzenie Scottsdale

2. Plano, TX

Plano ma siedzibę dla kilku dużych korporacji, w tym Bank of America Home Loans, Frito-Lay i Dell.

Około 80 procent odwiedzających miasto to osoby podróżujące służbowo.

Popularni pracodawcy: Ericsson Inc., Capital One Financial Group, PepsiCo Inc.

Ile możesz zarobić: średnia płaca Plano

3. Orlando, FL

Produkcja, aeronautyka i Disney mają swój dom w Orlando, wraz z sektorem technologicznym wartym 13,4 miliarda dolarów.

Popularni pracodawcy: Lockheed Martin Corp., The Walt Disney Company, Siemens

Ile możesz zarobić: średnia pensja w Orlando

4. Sioux Falls, SD

Początkowo firma korzeniowa w rolnictwie i kamieniołomach, Sioux Falls rozszerzyła swoją działalność na branże usługowe, takie jak służba zdrowia i handel detaliczny.

Popularni pracodawcy: Sanford Health, Fiserv Inc., Poet Biorefining

Ile możesz zarobić: średnia płaca Sioux Falls

5. San Francisco, Kalifornia

Epicentrum przemysłu technologicznego w USA, San Francisco, oferuje jedne z najlepiej płatnych miejsc pracy - i najwyższe koszty utrzymania - w kraju.

Popularni pracodawcy: Salesforce.com Inc., Google Inc., The Gap Inc.

Ile możesz zarobić: średnia pensja w San Francisco

5 najgorszych miast do znalezienia pracy

1. Detroit, MI

Motor City ma więcej niż swój udział w kłopotach gospodarczych w ciągu ostatnich kilku dekad, dzięki spadkowi produkcji samochodów w USA

Popularni pracodawcy: General Motors Corporation, Quicken Loans, Ford Motor Company

Ile możesz zarobić: średnia pensja Detroit

2. Fresno, Kalifornia

Zgodnie z artykułem Business Journal z 2015 r .: "Fresno ma jedną z najwyższych koncentracji ubóstwa w jakimkolwiek mieście w USA, a większość zarazy koncentruje się w centrum miasta." Mimo to bezrobocie spadło w ostatnich latach, podczas gdy wzrósł wskaźnik uczestnictwa siły.

Popularni pracodawcy: Community Regional Medical Center, St. Agnes Medical Center, Wal-Mart Stores Inc.

Ile możesz zarobić: średnia płaca Fresno

3. Bakersfield, Kalifornia

Ropa i rolnictwo dominują w gospodarce Bakersfield. Ponieważ zielone źródła energii nadal odrywają się od dominacji paliw kopalnych na rynku, Bakersfield może walczyć o odzyskanie równowagi.

Popularni pracodawcy: San Joaquin Community Hospital, Dignity Health, Grimmway Farms

Ile możesz zarobić: średnia wynagrodzenie w Bakersfield

4. Newark, NJ

Spadek produkcji uderzył mocno w Newark; w 2016 r. Forbes poinformował, że od 2010 r. miasto straciło 10 proc. miejsc pracy w przemyśle wytwórczym.

Popularni pracodawcy: Prudential, Horizon Blue Cross i Blue Shield, New Jersey Institute of Technology

Ile możesz zarobić: Newark Średnia płaca

5. Buffalo, NY

Kolejna ofiara biustu produkcyjnego, Buffalo jest jednym z najbiedniejszych amerykańskich miast tej wielkości (250 000 mieszkańców).

Ponad 28 procent mieszkańców żyje poniżej granicy ubóstwa.

Popularni pracodawcy: M & T Bank Corp, University at Buffalo, HSBC

Ile możesz zarobić: średnia pensja Buffalo

Weź pod uwagę swój przemysł, gdy się rusza

Najlepsze miasta dla wszystkich miejsc pracy niekoniecznie są najlepszymi miastami dla twojego konkretnego zawodu. Jeśli zastanawiasz się nad ruchem w poszukiwaniu lepszych możliwości, warto zrozumieć rynek w Twojej branży.

"Oczywiste jest, że możliwości są dostępne w dużych miastach w całym kraju", mówi Sam Radbil, starszy kierownik ds. Komunikacji w ABODO. "Bez względu na to, czy jesteś Tysiąclecia szukając swojej pierwszej pracy po studiach, czy Baby Boomer rozpoczynając nową karierę, ważne jest, aby wiedzieć, gdzie szukać najszybciej rozwijających się miejsc pracy w swojej branży iw Twoim mieście, od usług socjalnych po opiekę zdrowotną, miejsca pracy są dostępne, jeśli szukasz odpowiednich miejsc, a jeśli szukasz po prostu osoby, która szuka nowy początek w nowym mieście, ta informacja może być niezwykle pomocna w poszukiwaniu twojego następnego domu. "

Radbil twierdzi, że dane ABODO pokazują, że pracownicy sektora PR i komunikacji dobrze by się zajęli skupieniem swoich wyszukiwań w Los Angeles, Nowym Jorku, San Francisco, Waszyngtonie lub Seattle. Osoby spoza branży PR mogą również chcieć je uwzględnić, ponieważ wiele osób znajduje się na innych listach najlepszych miejsc do znalezienia pracy.

Oczywiście, te miasta również top listy najdroższych miejsc do życia. Koszty utrzymania , a także możliwości, muszą wpływać na wybór pracowników, dokąd się udać.

Konkluzja: szukaj szansy dla swojej branży i rozważ to, by nie kosztować życia w każdej lokalizacji, aby dokonać najlepszego wyboru dla następnego kroku.

Gotowy do zmiany lokalizacji? Wskazówki dotyczące poszukiwania pracy, gdy chcesz się przenieść | Jak prowadzić poszukiwania na odległość