10 wspaniałych miejsc pracy w polityce

Czy jesteś politycznym ćpunem? Czy interesujesz się polityką, ale nie masz najmniejszego zainteresowania zostaniem politykiem? Coraz dłuższe cykle wyborcze stwarzają wiele możliwości osobom zainteresowanym karierą na arenie politycznej. Możesz pracować przez wiele godzin i to może być duży stres, szczególnie w czasie wyborów, ale praca polityczna może dać ci bogate doświadczenie, z którego będziesz mógł korzystać w przyszłości.

Zanim zaczniesz myśleć o pracy w polityce, rozważ swoje wartości i etykę. Czy możesz pracować dla kandydata lub polityka, w którego nie wierzysz? To byłoby trudne, a większość osób pracujących w polityce zajmuje się sprawami i osobami, które wspierają. Jeśli masz kandydata, którego chciałbyś zobaczyć, lub którego dotyczy Twój problem, możesz zgłosić się bezpośrednio do podobnych kampanii lub organizacji.

W polityce jest wiele różnych stanowisk pracy poza pracą nad kampanią, w tym nad ustawami, pozycjami public relations i relacjami z mediami, strategami politycznymi, menedżerami kampanii i konsultantami, ankieterami i konsultantami politycznymi, administratorami i wieloma innymi. Miejsca pracy są dostępne na szczeblu lokalnym, stanowym i krajowym, a wynagrodzenia zależą od rodzaju pracy i dla kogo pracujesz.

Przejrzyj te 10 dobrych miejsc pracy w polityce, których nie trzeba wybierać.

 • 01 Stażysta / wolontariusz

  Oczywiście wynagrodzenie nie jest dobre, albo może nie być wcale, ale wolontariat dla kampanii lub organizacji non-profit zorientowanej na kwestie może być świetnym starterem kariery politycznej. Jeśli jesteś studentem college'u, biorąc pod uwagę politykę jako karierę, wolontariusz i stażysta tak często, jak możesz.

  Najprawdopodobniej zaczniesz pracę na ziemi i w pracach biurowych, ale zyskasz bezcenne doświadczenie i dobry obraz tego, jakie opcje kariery są dostępne, jeśli sobie z tym poradzisz. Nie oczekuj, że dostaniesz wynagrodzenie, choć możesz otrzymać niewielką pensję lub stypendium na pokrycie wydatków. Oto, jak zgłosić się na ochotnika, aby zwiększyć swoją karierę i wskazówki dotyczące znalezienia stażu .

 • 02 Pomoc ustawodawcza

  Personel legislacyjny może pracować bezpośrednio nad ustawodawstwem lub pomagać prawodawcy w komunikacji lub administracji. Asystent lub doradca legislacyjny może na przykład skupić się na jednym obszarze tematycznym, takim jak kontrola broni lub imigracja, lub badać wiele różnych kwestii dla prawodawcy, dla którego pracują. Praca obejmuje pisanie i badanie przepisów, informowanie szefa o problemach i śledzenie rachunków, ponieważ prawodawstwo przechodzi przez proces legislacyjny.

  Aides komunikacji są łącznikiem z elementami, czytaniem poczty, odpowiadaniem na pytania i udzielaniem informacji przez telefon lub pocztą lub pocztą e-mail. Personel administracyjny odpowiada na telefon, planuje spotkania i spotkania, organizuje kalendarze i logistykę oraz koordynuje podróże.

  Ta praca na poziomie podstawowym jest dobrym punktem wyjścia dla absolwenta college'u, który chce zrobić karierę poza polityką.

 • 03 Analityk polityki

  Analitycy polityczni pracują dla rządu, ustawodawców lub kandydatów. Są to ludzie, którzy znają wszystkie szczegóły dotyczące istniejącej lub proponowanej polityki. Analitycy polityczni pracują nad identyfikacją, tworzeniem i wdrażaniem polityk i programów. Badania i analizy są ważnymi komponentami tej pracy.

  Opis stanowiska obejmuje prowadzenie badań, danych geodezyjnych, analizowanie istniejących i proponowanych polityk oraz raportów. Analitycy polityczni mogą mieć określony obszar specjalizacji lub być bardziej ogólnym pracującym nad wieloma kwestiami. Jeśli jesteś osobą zorientowaną na szczegóły, która potrafi pisać, jest to solidna praca z dużymi możliwościami rozwoju.

 • 04 Koordynator komunikacji

  Koordynatorzy ds. Komunikacji pracują dla kandydatów, ustawodawców i organizacji zaangażowanych w proces polityczny. Praca polega na zarządzaniu komunikacją polityczną i legislacyjną, pisaniu, redagowaniu i mówieniu, pisaniu mowy, pisaniu komunikatów prasowych i biuletynów, relacjach z mediami, komunikacji kampanii i wydarzeń, mediach społecznościowych i wdrażaniu strategii komunikacyjnych.

  Jeśli jesteś osobą, która uwielbia przekazywać informacje, będzie to dla ciebie wspaniała praca. Sprawdź 10 najlepszych umiejętności komunikacyjnych, które pomogą Ci zostać zatrudnionym.

 • 05 Pollster

  Ankieterzy polityczni to ludzie, którzy mierzą skuteczność kampanii i to, co wyborcy sądzą o kandydatach i problemach. Ankieterzy skupiają się na gromadzeniu danych na różne sposoby, analizowaniu odpowiedzi, analizowaniu i organizowaniu danych, analizie statystycznej i przedstawianiu wyników w kompleksowym formacie.

  Ankieterzy mogą pracować bezpośrednio dla kandydata lub ustawodawcy lub pracować w charakterze doradcy lub niezależnego. Jeśli jesteś zahipnotyzowany liczbami i ich wpływem na wyborców, rozważ karierę jako ankieter.

 • 06 Lobbyści

  Najczęściej lobbyści są często emerytowanymi politykami, ale istnieje wiele innych ścieżek kariery dla osób interesujących się lobbingiem. Jeśli masz doskonałe umiejętności perswazyjne i komunikacyjne , praca lobbingowa daje możliwość spędzenia dnia (a często nawet wieczorów i weekendów), kontaktowania się z wybranymi urzędnikami, aby mogli głosować przychylnie na twoją sprawę lub sprzeciwić się ustawodawstwu, który nie jest w twojej organizacji najlepszy zainteresowania.

  Lobbyści mogą pracować niezależnie od klientów, lobbingu, kancelarii prawniczej, organizacji lub przedsiębiorstw, które mają interes prawny w zakresie wyników legislacyjnych.

 • 07 Menedżer kampanii

  Menedżer kampanii jest wielkim strzałem na ścieżce kampanii, niezależnie od tego, czy pracuje dla małego lokalnego kandydata, czy też dla kampanii prezydenckiej. Menedżerowie kampanii organizują i nadzorują wszystkie szczegóły związane z zarządzaniem udaną kampanią.

  Na szerokim poziomie opracowują, planują i realizują kampanię polityczną. Obowiązki kierownika kampanii mogą obejmować wszystko, począwszy od zatrudniania i zarządzania personelem, budżetowania, logistyki i technologii, po oddanie głosu.

 • 08 Konsultant polityczny

  Doradztwo polityczne obejmuje pracę nad kampaniami osób ubiegających się o stanowiska publiczne. Wszystkie poziomy polityków, zarówno w skali lokalnej, jak i krajowej, potrzebują pomocy przy planowaniu strategii, zbieraniu funduszy, wyborcom i innym aspektom prowadzenia kampanii.

  Jest to ogólny tytuł pracy, który obejmuje wiele różnych ról, w zależności od umiejętności i obszarów specjalizacji konsultanta. Musisz mieć odpowiednie doświadczenie, aby wylądować na koncercie konsultacyjnym, więc wielu konsultantów zaczyna pracę nad kampanią, dla prawodawcy lub dla rządu.

 • 09 Media Strategist

  Stratedzy medialni są niezbędnym elementem udanej kampanii wyborczej. Pomagają kandydatom promować się i pomagać w rozwiązywaniu problemów pojawiających się w trakcie kampanii. Stratedzy ds. Mediów są odpowiedzialni za planowanie, wdrażanie i prezentowanie kampanii promujących kandydata osobiście, drukowanych, telewizyjnych, radiowych, internetowych i społecznościowych.

  Strateg polityczny mediów może organizować wydarzenia związane z kampanią, współpracować z prasą, prowadzić relacje z mediami, przygotowywać kandydatów na rozmowy kwalifikacyjne, nadzorować tworzenie i produkcję reklam oraz planować zakup reklam.

 • 10 Szef Sztabu

  Copyright Blend Images / Hill Street StudioBrand X Picture

  Prawą ręką kandydata lub prawodawcy jest jego szef personelu. Pomyśl o Dougu Stamperie, szefie sztabu Franka Underwooda w House of Cards, aby dowiedzieć się, jak ważna może być ta rola. Jest to najważniejsza praca w biurze, a szef personelu nadzoruje zatrudnianie, zarządzanie biurem, budżetowanie, administrację i operacje, a także jest najlepszym doradcą w kwestiach politycznych.

  Wszystkie funkcje biurowe i większość sprawozdań kadrowych w biurze ustawodawcy przechodzą przez szefa personelu, który podlega bezpośrednio ustawodawcy. Jeśli twoim długoterminowym celem zawodowym jest zdobycie miejsca jako szefa sztabu, będziesz musiał wspiąć się po szczeblach kariery, zdobywając mnóstwo doświadczenia legislacyjnego po drodze.

 • 11 Jak zostać zatrudnionym do pracy politycznej

  Jeśli zdecydowałeś, że polityka jest dla ciebie, lub jeśli jesteś już na ścieżce kariery politycznej, oto zasoby na znalezienie i zatrudnienie na etacie w polityce.