Dowiedz się o różnych typach tytułów

Co to jest tytuł pracy? Tytuł pracy to termin, który opisuje w kilku słowach pozycję zajmowaną przez pracownika. W zależności od stanowiska tytuł stanowiska może określać poziom stanowiska lub obowiązki osoby zajmującej stanowisko. Kiedy poszukujesz pracy, możesz wyszukiwać poszczególne stanowiska na podstawie tego, czego szukasz w zadaniu. W przypadku pracodawcy tytuł stanowiska opisuje rodzaj i poziom stanowiska, jakie posiada pracownik.

Przeczytaj poniżej, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, co jest zawarte w tytule pracy, i jak możesz użyć tytułu pracy w poszukiwaniu pracy. Zobacz także listy tytułów i opisów stanowisk według branży i poziomu doświadczenia.

Rodzaje tytułów

Tytuł pracy może opisywać obowiązki stanowiska, poziom pracy lub jedno i drugie. Na przykład tytuły prac, które obejmują warunki executive, manager, director, chief, supervisor, itp. Są zazwyczaj używane do zadań zarządzania.

Inne tytuły pracy odzwierciedlają to, co dana osoba wykonuje w pracy, np. Szef kuchni, księgowy, gospodyni, specjalista ds. Mediów społecznościowych, programista, koordynator usług dla gości, mechanik itp. Niektóre tytuły zawodowe ujawniają zarówno poziom zatrudnienia, jak i obowiązki zawodowe, takie jak szef kuchni , główny księgowy, nadzorca elektryczny, menedżer ds. marketingu itp.

Jak pracodawcy używają tytułów prac

Pracodawcy używają nazw stanowisk do kategoryzacji stanowisk w swojej organizacji.

Wykres organizacji firmy pokaże miejsca pracy, wymienione według tytułu stanowiska, struktury raportowania i zarządzania firmą. Duże organizacje zazwyczaj mają formalny zestaw tytułów stanowisk dla każdego zestawu pozycji z wyraźnym postępem. Na przykład asystent, junior, lead, associate, manager i senior.

Mała firma lub startup może mieć bardziej elastyczną listę tytułów stanowisk, z jedną lub dwiema osobami w każdej roli.

Pracodawcy używają także tytułów zawodowych w ramach swojego systemu zarządzania odszkodowaniami. Niektóre tytuły mogą być powiązane z klasami płac. Tytuły prac służą również do określenia ścieżki kariery w firmie, zarówno przez pracowników uprawnionych do awansu, jak i przez pracodawców, którzy oceniają kandydatów do pracy.

Kiedy pracodawcy będą publikować oferty, ogłoszenie o pracy będzie zawierać tytuł pracy.

W jaki sposób pracownicy i osoby poszukujące pracy używają tytułów stanowisk

Gdy szukasz pracy, możesz wyszukiwać, używając bieżącego tytułu lub tytułu zadań, które Cię interesują, jako słów kluczowych. Używanie słów kluczowych do wyszukiwania ofert pracy pomoże zawęzić wyszukiwanie, aby szybko znaleźć znalezione oferty. Możesz używać tytułów stanowisk do zawężania zadań, które Cię interesują, w zależności od zakresu obowiązków i / lub poziomu zatrudnienia. Użyj odmian tytułu, który cię interesuje, aby zobaczyć szeroki wybór otwartych pozycji.

Ważne jest także, aby w swoim CV używać odpowiednich tytułów . Daje to osobie przeglądającej twoją aplikację szybki przegląd twojego poprzedniej pracy, więc bądź jak najbardziej konkretny. Upewnij się, że lista Twoich życiorysów jest zgodna z Twoim profilem na LinkedIn i jest zgodna z tym, co powiedzieli Twoi poprzedni pracodawcy o twoich zleceniach.

W przypadku pracowników listy tytułów stanowisk pozwolą Ci odkryć, jakie inne rodzaje pracy możesz wykonywać. Pokazują także stanowiska, do których możesz dążyć, gdy podnosisz się po szczeblach kariery.

Jak korzystać z list tytułów zadań

Skorzystaj z poniższej listy tytułów, aby uzyskać informacje na temat dostępnych stanowisk w interesujących Cię dziedzinach kariery. Sprawdź tytuły stanowisk dla zawodów, które Cię interesują, aby zobaczyć, jakie typy prac mogą być odpowiednie dla Twojego tła.

Tytuły miejsc pracy

Świat biznesu obejmuje wiele tytułów zawodowych, a wiele z nich odnosi się do obszarów specjalistycznych na arenie biznesowej.

Na przykład księgowy może pracować dla siebie i świadczyć usługi dla osób fizycznych. W tej roli może po prostu mieć tytuł CPA. Mógł także pracować dla korporacji, gdzie objął stanowisko dyrektora finansowego, dyrektora finansowego lub księgowego.

Wiele z tych tytułów biznesowych może być używanych w różnych branżach. Na przykład tytuł menedżera może oznaczać wiele różnych rzeczy i być w dowolnej branży. Mogą to być finanse, handel detaliczny, usługi medyczne itp.

Zobacz listę tytułów prac związanych z biznesem poniżej:

Tytuły miejsc pracy w przemyśle kreatywnym

Wiele miejsc pracy wymaga kreatywnego ducha, a branże takie jak reklama są wypełnione tymi pozycjami. Niektóre z tych zadań są przeznaczone na rynek biznesowy, podczas gdy inne, takie jak media , działają z myślą o opinii publicznej.

Dość często kariera w branży kreatywnej może otworzyć perspektywy dla większej liczby opcji pracy. Wymagane umiejętności są często ze sobą powiązane, a doświadczenie zdobyte na jednym stanowisku może być przydatne w innym.

Tytuły usług serwisowych

Istnieją również prace, które mają na celu zapewnienie usług społeczeństwu. Najczęściej pracują z konsumentami i pomagają im w zakupie przedmiotów i cieszą się doświadczeniami, które cenią. Inne osoby, takie jak policjanci, ogniska i inne służby zdrowia i bezpieczeństwa , mają na uwadze zupełnie inny cel. Kluczową umiejętnością, uniwersalną dla większości zadań usługowych, jest komunikacja i umiejętność pracy z różnymi ludźmi.

Zatrudnione tytuły zawodowe

Wykwalifikowane zawody są podstawą wielu rzeczy, którymi cieszymy się w codziennym życiu. Od budowania mostu, który przejeżdżasz każdego dnia, aby zrobić telewizor lub dostarczyć go do lokalnego sklepu, mężczyźni i kobiety w tych dziedzinach są niezbędni do nowoczesnego życia. Wiele z tych stanowisk wymaga szkolenia w miejscu pracy lub wykształcenia technicznego, aby nauczyć się specyficznych umiejętności wymaganych w danej pracy.

Techniczne tytuły pracy

Czas zdobyć wiedzę techniczną, a tytuły stanowisk w tych branżach mogą stać się bardzo techniczne i skomplikowane. Większość tych stanowisk wymaga czteroletniego lub wyższego stopnia i zalicza się do najlepiej opłacanych zawodów.

Więcej tytułów

Te tytuły prac mają bardzo konkretne lub bardzo uniwersalne cele i naprawdę nie pasują do żadnej z pozostałych kategorii. W każdym segmencie znajduje się wiele pojedynczych pozycji, które zapewniają usługi, zapewniają rozrywkę, są techniczne lub mają inną wyjątkową jakość.

Tytuły prac dla początkujących

Twoje pierwsze kilka zadań jest ważne dla doświadczenia i możesz ich użyć do skompilowania CV. Z biegiem czasu możesz je usunąć z listy, ale na razie pokazują swoją etykę pracy i jest to ważne dla potencjalnych pracodawców.

Czytaj więcej: Kariera notowana przez branżę