Prezydencki samolot i znaki wywoławcze

C-87A Liberator Express, "Zgadnij gdzie II".

Dobra, jestem emerytowaną marynarką wojenną - ale jednym z miejsc, które lubię odwiedzać, jest Narodowe Muzeum Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w bazie sił powietrznych Wright-Patterson . Rozbudowują się - wznoszą czwarty budynek, w którym mieszczą się kosmiczne, prezydenckie samoloty, badania i rozwój oraz galerie Global Reach. Z niecierpliwością czekam na otwarcie nowego budynku, ale zobaczenie najnowszej aktualizacji dało mi pomysł na kolejny chód.

Dlaczego wojsko transportuje prezydenta? Cóż, to się zdarzyło we wczesnych latach czterdziestych, kiedy pojawiła się troska o prezydenta, używając komercyjnych linii lotniczych do transportu.

Prezydent Franklin D. Roosevelt był pierwszym prezydentem, który latał w biurze, aby dostać się na konferencję wojenną w Casablance - w tym przypadku poleciał na pokład armii C-54 i Dixie Clipper , Pan American Boeing 314 na mocy umowy z rząd. Pierwszym samolotem specjalnie przeznaczonym do transportu prezydenckiego był mocno zmodyfikowany wyzwoliciel B-24, który został ponownie oznaczony jako C-87A Liberator Express (serial 41-24159) o nazwie " Zgadnij gdzie II ". Jednak prezydent nigdy nie skorzystał z niej, ponieważ Secret Service, po przeglądzie kontrowersyjnego rekordu bezpieczeństwa C-87 w służbie, absolutnie odmówił zatwierdzenia Guess Where II w przypadku transportu prezydenckiego - chociaż Pierwsza Dama wykorzystywała go do podróży Ameryka Południowa i Środkowa w 1944 roku.

Było wiele samolotów, które służyły jako transport prezydencki, obecnie jest to Boeing VC-25A (wersja wojskowa [czytaj - wysoce zmodyfikowana] samolotu pasażerskiego Boeing 747-200B). Podczas gdy jest powszechnie określany jako " Air Force One ", technicznie * znak wywoławczy ma zastosowanie tylko wtedy, gdy prezydent jest rzeczywiście na pokładzie (film Air Force One miał rację, kiedy MC-13 zmienił swój znak wywoławczy z Liberty Two Four na Air Force One, gdy prezydent został wciągnięty na pokład, nawet jeśli popełniono kilka innych błędów - jak rzekome istnienie kapsuły ratunkowej).

Istnieje drugi VC-25A do użytku wiceprezydenta, a jego znakiem wywoławczym jest Air Force Two, gdy wiceprezydent jest na pokładzie.

Historia lotnictwa jest używana jako Air Force One w powyższym łączu VC-25A, ale są tam używane niektóre samoloty Sił Powietrznych, których nie ma na liście, takie jak najmniejszy samolot oznaczony jako Air Force One - Aero Commander U -4B, używany przez prezydenta Eisenhowera do krótkich podróży. Był to również pierwszy samolot wykorzystujący charakterystyczny niebieski i biały system malowania. Inne jednostki powietrzne używane do transportu prezydenckiego to Beach VC-6A, North American T-39A Saber i Lockheed VC-140B Jetstar.

Prezydent jest również transportowany helikopterem, pierwszym jest Bell UH-13J - wersja śmigłowca Bell 47J w wersji Air Force. Prezydent Eisenhower był pierwszym prezydentem, który latał śmigłowcem z trawnika Białego Domu. Innym wcześniej używanym śmigłowcem był UH-34 Seahorse, a następnie Sea King VH-3A.

Do 1976 r. Korpus piechoty morskiej i armia współodpowiedzialna była za transport helikopterem prezydenckim. Marine One to Presidential Call Sign, który jest powszechnie uznawany przez opinię publiczną. Oznacza to, że prezydent leci samolotem Marine Corps - Marine Two jest wykorzystywany przez wiceprezydenta.

Gdy używane były / były helikoptery wojskowe, sygnał wywoławczy " Armia pierwsza" był / jest dla Prezydenta i " Druga Wojsko" dla wiceprezydenta.

Od 1976 r. Marine Corps ponosi wyłączną odpowiedzialność za transport helikopterem prezydenckim, a obecnie korzysta z VH-3D Sea King lub VH-60N "WhiteHawk".

Po objęciu trzech oddziałów wojskowych widać wzór ...

Navy One and Navy Dwa znaki wywoławcze są używane do granatowych samolotów. Był tylko jeden znak nawigacyjny Navy One - Lockheed S-3B Viking (BuNo 159387) używany do latania prezydenta George'a W. Busha w 2003 r. Do USS Abraham Lincoln (CVN-72).

Znak rozpoznawczy Coast Guard One nie był jeszcze używany, ale Coast Guard Two został użyty tylko raz, gdy wiceprezydent Joe Biden użył HH-60 Jayhawk w 2009 roku, aby zobaczyć obszar Atlanty, który został zalany.

Jeśli jednak zdarzy się, że prezydent korzysta z cywilnego statku powietrznego, znak wywoławczy dla tego statku będzie oznaczony jako pierwszy , a jeśli jest to wiceprezydent, wówczas będzie to stanowisko drugie .

Jedynym prezydentem, który faktycznie pełnił funkcję regularnego regularnego komercyjnego połączenia lotniczego od czasu utworzenia transportu prezydenckiego był prezydent Nixon w 1973 r. Podczas kryzysu energetycznego (adiutant miał na pokładzie samolotu bezpieczne urządzenie komunikacyjne wielkości walizki, tak aby przewodniczący może pozostać w kontakcie z Waszyngtonem w razie nagłej potrzeby). Godnym uwagi wyjątkiem jest użycie śmigłowca wojskowego w 2009 roku, kiedy to po odejściu jego urzędu na pokład prezydenta George'a W. Busha śmigłowiec użył znaku wywoławczego Executive One .

Jeśli chodzi o komercyjne linie lotnicze, jeśli członkowie rodziny prezydenta są na pokładzie, ale nie sam prezydent, lot może (o ile jest to wymagane przez personel Białego Domu lub Secret Service, aby być koniecznym) użyć znaku wywoławczego Executive One Foxtrot ( "Foxtrot" oznaczający "rodzina"). Dla rodziny wiceprezydenta znakiem wywoławczym byłby Executive Two Foxtrot .

* Federal Aviation Administration Order 7110.65V (kontrola ruchu lotniczego) [Zmiana 3 obowiązuje od 2014 r. 3 kwietnia]