Monety Wyzwanie wojskowe

Trwała tradycja w ramach uzbrojonych usług

Scott * / Flikr / CC BY 2.0

Wielu czytelników może nawet nie wiedzieć, czym jest " moneta wyzwań ", ani jak są one używane w dzisiejszych szeregach wojskowych , ale ich użycie jest bardzo rozpowszechnione na wielu arenach. Członkowie amerykańskich sił zbrojnych mają długą tradycję noszenia takich monet, które symbolizują tożsamość jednostki i braterstwo. Każda sztuka zazwyczaj nosi unikalne symbole jednostek lub motta, które identyfikują grupę, w której reprezentują, i często są wymieniane, prezentowane i zbierane pomiędzy członkami jednostki.

Monety Wyzwanie uchwycić istotę przynależności wojskowej i zaszczepić dumę tym, którzy je niosą.

Historia

W zależności od tego, kogo zapytasz, "moneta wyzwania" ma historyczne korzenie sięgające od pięćdziesięciu do prawie stu lat. Najbardziej udokumentowana i znana historia tych monet pochodzi od amerykańskiego pilota myśliwskiego, który został zestrzelony podczas I wojny światowej i zmuszony do lądowania na wrogim terytorium Niemiec. Pilot został następnie schwytany i tymczasowo przetrzymywany w areszcie, który został później zaatakowany przez siły brytyjskie. Atak ten umożliwił Amerykanom szansę na późniejszą ucieczkę.

W pewnym momencie po ucieczce i bez wielu osobistych rzeczy z nim, Amerykanin został skonfrontowany z francuskimi żołnierzami, którzy go zatrzymali. W tamtym czasie uważano go za Niemca, co skłoniło Francuzów do prawie odebrania sobie życia. Amerykanin prosi francuskiego oficera o to, że w rzeczywistości jest sprzymierzeńcem, i przedstawił monetę, którą otrzymał od swojego porucznika, zanim został rozlokowany.

Moneta została uderzona insygniami Jednostki Amerykańskiej i innymi znakami identyfikacyjnymi.

Francuski oficer natychmiast rozpoznał insygnia na monecie i odłożył wszelkie plany przejęcia życia Amerykanina, dopóki jego tożsamość nie zostanie zatwierdzona. Później pilot został wypuszczony, a legenda głosi, że moneta o wyzwaniu przedstawiona jego niedoszłemu francuskiemu katowi uratowała mu życie.

Rzuć wyzwanie dzisiejszym monetom

Dzisiaj popularność monety do wyzwań ewoluowała w coś więcej niż tylko znak reprezentacji dla personelu wojskowego. Są aktywnie wymieniane wśród pracowników czynnych, emerytowanych i cywilnych w agencjach rządowych. Zwyczajem stało się również przedstawienie moneta prowokacji dla dygnitarzy i gości specjalnych w określonych miejscach jako znak "powitania" i szacunku. Prezydenci William Clinton, George W. Bush i Barack Obama wybili monety wyzwania, aby zaprezentować gościom Białego Domu i dyplomatom z zagranicy. Tradycja ta rozszerzyła się także na inne kraje, w tym Kanadę, Wielką Brytanię i Australię.

Z biegiem lat monety wojskowe ewoluowały od pozornie prostych projektów do bardziej złożonych i kolorowych odmian. Można to głównie przypisać postępowi w technikach wytwarzania, które zostały udoskonalone na przestrzeni lat. Jedną z pierwszych monet, o których wiadomo, że istnieją, była prosta mosiężna moneta z wybitym emblematem i ledwie dostrzegalnym tekstem. Współczesne monety są produkowane w sposób, który pozwala każdemu wyświetlać trójwymiarowe obrazy, które rywalizują z detalami znajdującymi się w rzeczywistej walucie. Praktycznie każdy element niestandardowej monety może być teraz dostosowany do indywidualnych preferencji.

Niektóre z bardziej popularnych funkcji monet wyzwania wykonane w ciągu ostatnich dziesięciu lat to numerowanie, specjalne obrzeża i wkłady fotograficzne, które pozwalają i rzeczywisty obraz do umieszczenia na jednej lub obu stronach monety.

W trakcie kariery członka sił zbrojnych będzie on miał możliwość napotkania i otrzymania znacznej liczby monet na wyzwania. Na przykład lotnictwo Stanów Zjednoczonych organizuje uroczystą ceremonię wręczenia monet dla swoich kadetów po ukończeniu studiów, a dla wielu lotników jest to pierwsza z wielu, które będą dla nich drogie w czasie służby.

Duże agencje prasowe niedawno przedstawiały bohaterom wojennym prezentację monet do wyzwisk przez wysokich rangą bohaterów po powrocie z obowiązków w Iraku i Afganistanie. Taka świadomość medialna przyczyniła się do zwiększenia popularności tych monet w miejscach poza wojskowymi.

Organizacje zajmujące się egzekwowaniem prawa i strażnicy poszli w ich ślady, rozdając monety do swoich pracowników w celu ich uznania i osiągnięcia. Wielu uznało, że mały, spersonalizowany token może budować jedność w zespole, co również sprzyja morale.

Zamykanie myśli

Nie ma wątpliwości, że monety wyzwań mają znaczącą i głęboko zakorzenioną rolę w wielu organizacjach wojskowych, zarówno tutaj, w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Mówi się, że tylko ci, którzy służyli i otrzymali monetę za pewne osiągnięcia, naprawdę docenią ich znaczenie, ale po drodze jest jasne, że ta ściśle utrzymana tradycja rozwinęła się i rozszerzyła poza wojskową.