Jak uwzględnić niepełny etat i tymczasową pracę w CV

Czy w swoim CV należy uwzględnić niepełną lub tymczasową pracę? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zależy to od samej pracy i roli, jaką chcesz teraz.

Jak zdecydować, co wpisać na CV

Oto kilka rzeczy, które należy rozważyć przed dodaniem do swojego CV częściowej lub tymczasowej pracy:

Czy ubiegasz się o pracę w niepełnym wymiarze godzin?
Jeśli tak, to sensowne jest uwzględnienie wcześniejszych ról w niepełnym wymiarze godzin - są one traktowane jako odpowiednie doświadczenie.

Czy to jedyna robota, którą miałeś?
Szczególnie, jeśli jesteś świeżo po szkole lub starasz się o pracę na poziomie podstawowym, praca w niepełnym wymiarze godzin może być twoją podstawową formą doświadczenia. I nawet jeśli praca w niepełnym wymiarze godzin jako kasjerka nie jest bardzo istotna dla pożądanej kariery w marketingu, prawdopodobnie istnieją umiejętności na miejscu pracy, które można wyróżnić w opisie stanowiska w swoim CV.

Czy to odnosi się do celów twojej kariery i pomaga ci zachować ciągłość?
Jeśli praca w niepełnym wymiarze godzin jest powiązana z twoimi celami zawodowymi , umieść ją w swoim CV i opisz w pełni stanowisko. Mimo że może nie być tak znaczący jak poprzednie zatrudnienie w pełnym wymiarze godzin, nadal pokazuje ciągłość z Twoją karierą. Czasami trudno jest dowiedzieć się, jak radzić sobie z niepełnym wymiarem czasu lub tymczasowymi rolami, które podjąłeś w okresie bezrobocia, ale jeśli są one odpowiednie dla Twojej branży i całej kariery, warto je uwzględnić.

Czy praca była wyłącznie dla wydawania pieniędzy?
Jeśli tak, możesz chcieć nadal umieszczać je w swoim CV, nie ma potrzeby umieszczania go w widocznym miejscu.

Na przykład, jeśli pracowałeś na kilka zmian jako barman za dodatkowe pieniądze podczas pracy w pełnym wymiarze godzin jako asystent redaktora, możesz zrezygnować z pracy barmańskiej z CV. Wyjątkiem może być, jeśli ubiegasz się o rolę jako redaktor żywności i napojów - w takim przypadku twoje doświadczenie barmańskie może być czymś, co warto uwzględnić i wspomnieć podczas wywiadów.

Jak długo byłeś w roli? Wcześniejsze
Jeśli zajmujesz się rolą w niepełnym wymiarze godzin przez długie lata lub dekady, to z pewnością warto to uwzględnić. Bycie w roli przez długi okres może wskazywać na twoją lojalność i niezawodność, które są cechami często cenionymi przez kandydatów. Podobnie, jeśli rola w niepełnym wymiarze godzin lub tymczasowa eliminuje znaczną lukę w twoim CV, może być sens, aby ją uwzględnić.

Jeśli chcesz uwzględnić tymczasowe, niepełnoetatowe, konsultingowe, ochotnicze lub inne niecałkowite doświadczenie w swoim CV, istnieje kilka sposobów na włączenie ról do CV.

Użyj dwóch kategorii, aby dodać pracę w niepełnym wymiarze godzin do swojego CV

Jedną z możliwości jest rozdzielenie doświadczenia zawodowego na dwie kategorie - jedną specyficzną dla stanowisk, o które się starasz, a drugą dla zatrudnienia niepowiązanego.

Powiązane doświadczenie i inne zatrudnienie lub inne doświadczenie lub dodatkowe doświadczenie

Wymień powiązaną kategorię doświadczeń w górnej części CV i umieść inne zatrudnienie w dalszej części dokumentu. Możesz również nazwać nagłówek "Podobne doświadczenia" po polu, w którym się znajdujesz. Na przykład możesz nazwać to "Sprzedażą doświadczenie", "Doświadczeniem w programowaniu" lub "Wydawnictwem redakcyjnym". Wcześniejsze

Użyj profilu CV
Profil CV to krótkie podsumowanie umiejętności, doświadczeń i celów kandydata związanych z konkretnym otwarciem pracy.

Zazwyczaj jest to lista u góry CV, pod danymi kontaktowymi . To dobry sposób na zaprezentowanie pracodawcy najbardziej odpowiednich umiejętności.

Jeśli to nie pomaga w twoim CV, nie dołączaj go
Inną możliwością jest pozostawienie nieistotnego zatrudnienia w niepełnym wymiarze godzin lub tymczasowego z twojego CV. Nie ma obowiązku dołączania do niego całego doświadczenia zawodowego . Pomyśl o swoim CV jako o albumie "największych przebojów" niż o "pełną retrospekcję".

Jak opisać pracę w niepełnym wymiarze godzin lub tymczasowe w swoim CV

Jeśli uwzględnisz role w niepełnym wymiarze godzin w swoim CV, możesz wybrać, ile o nich pisać. Podejmij decyzję na podstawie trafności pozycji do historii pracy lub wykonywanej pracy. Jeśli jest to związane z twoimi celami kariery zawodowej lub branżą, opisz ją tak, jakbyś pełnił rolę pełnoetatową. Jeśli nie jest powiązany, po prostu wymień tytuł, nazwę firmy i daty pracy.

Na przykład, jeśli ubiegasz się o pozycję pośrednika jako marketer, nie musisz udostępniać wielu detali dotyczących pracy związanej ze sprzedażą u sprzedawcy. Jednakże, jeśli jest to twoja pierwsza pełnoetatowa rola marketera, doświadczenie w niepełnym wymiarze godzin może być ważną częścią Twojego CV. W opisie zadania wyróżnij wszelkie umiejętności związane z marketingiem, takie jak organizowanie oznakowań i promocji, rejestrowanie klientów do przechowywania kart kredytowych itp.

Podobnie jak w przypadku każdej pracy wymienionej w twoim CV, trzymaj opis koncentrujący się na osiągnięciach i umiejętnościach.