ISFP

Dowiedz się więcej o Twoim typie osobowości Myers Briggs

Właśnie dowiedziałeś się, że jesteś ISFP i możesz się zastanawiać, co zrobić z tymi wiadomościami. Czy to dobrze? Czy to źle? Czy to nawet informacja, której możesz użyć? Nie, nie i absolutnie tak. To nie jest ani dobre, ani złe. ISFP to twój typ osobowości, zgodnie z teorią sformułowaną przez psychiatrę Carla Junga. Zgodnie z tą teorią twój typ osobowości jest po prostu kwestią sposobu, w jaki wolisz robić pewne rzeczy, mianowicie: energetyzuj, postrzegaj informacje, podejmuj decyzje i żyj swoim życiem.

Masz nad nim niewielką kontrolę, ale jeśli wiesz, jaki jest twój typ, możesz wykorzystać te informacje, aby pomóc w podjęciu decyzji związanych z karierą. Na przykład możesz wybrać środowisko kariery i pracy odpowiednie dla osób z Twoim typem.

Wiele lat temu Jung zidentyfikował 16 typów osobowości, z których każdy składa się z czterech preferencji. Te preferencje pochodziły z czterech par przeciwnych preferencji, które Jung wierzył każdemu człowiekowi. Parami preferencji są:

Każda osoba preferuje jedną preferencję z każdej pary, zgodnie z teorią Junga, a reprezentująca ją litera jest przypisana do własnego kodu typu osobowości. Doradca zawodowy lub inny specjalista może zarządzać narzędziem samooceny, takim jak wskaźnik typu Myers-Briggs (MBTI), aby pomóc ci dowiedzieć się, jaki jest twój typ osobowości.

MBTI opiera się na teorii Junga. Możliwe, że nauczyłeś się, że twój typ to ISFP, co oznacza Introwersję [I], Sensing [S], Uczucie [F] i Postrzeganie [P].

I, S, F i P: Jaka jest każda litera Twojego kodu osobowości

Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, gdy myślisz o swoich preferencjach: Podczas gdy możesz preferować robienie rzeczy w określony sposób, możesz dostosować i użyć przeciwnych preferencji, gdy jest to wymagane. Twoje preferencje mogą się zmieniać w miarę upływu czasu. Na koniec, każda z trzech preferencji w twoim typie ma wpływ na pozostałe trzy.

Korzystanie z Twojego kodu, aby pomóc Ci podejmować decyzje związane z karierą

Gdy jesteś w trakcie wyboru zawodu, twój typ osobowości może być bardzo pomocny, szczególnie w środkowych dwóch literach S i T. Jako osoba, która żyje w teraźniejszości i jest praktyczna, zawód, który wymaga od ciebie rozwiązania konkretnych problemów, może bądź wdzięczny za ciebie.

Nie zapominajmy jednak o twoich preferencjach dotyczących odczuwania. Musisz wierzyć w swoją pracę i musi ona być zgodna z twoimi osobistymi wartościami. Oto kilka zajęć do zbadania : kosmetolog , weterynarz , asystent terapeuty zajęciowego i projektant wnętrz .

Decydując się na przyjęcie oferty pracy , należy wziąć pod uwagę środowisko pracy. Użyj najbardziej zewnętrznych liter w swoim typie, aby pomóc Ci określić, jakie środowiska pracy są dla Ciebie odpowiednie. Jako osoba preferująca introwertyzm należy szukać pracodawców, którzy zachęcają do niezależnego podejmowania decyzji. Będziesz czuł się komfortowo w elastycznym środowisku, które eliminuje rygorystyczne terminy.

Źródła:
Strona internetowa Myers-Briggs Foundation.
Baron, Renee. Co to za typ? . NY: Penguin Books
Strona, Earle C. Patrząc na Typ: Opis preferencji Zgłaszany przez wskaźnik typu Myers-Briggs . Centrum zastosowań typu psychologicznego