Dowiedz się o Myers Briggs ENTJ Kariera i typy

Używanie Twojego Osobowego Osobowości Myers Briggs do podejmowania decyzji Kariery

Poszedłeś do doradcy zawodowego lub innego specjalisty ds. Rozwoju kariery, ponieważ potrzebowałeś kogoś, kto pomógłby ci ustalić, co zrobić ze swoim życiem. Przeprowadził samoocenę, która obejmowała podawanie wskaźnika Myers Briggs Type Indicator (MBTI) , aby dowiedzieć się, jaki jest twój typ osobowości. Wyniki mówią, że jesteś ENTJ i nie wiesz dokładnie, co to oznacza i jak może pomóc ci zdecydować, jaka kariera jest odpowiednia dla ciebie.

Pomoc jest tutaj.

Twój typ osobowości i Twoja kariera

Specjaliści od rozwoju kariery wierzą, że znając swój typ osobowości, korzystasz z tych informacji, aby pomóc ci w podejmowaniu decyzji dotyczących kariery zawodowej. Właśnie dlatego użył z tobą MBTI. Instrument ten opiera się na teorii osobowości Carla Junga, która mówi, że każdy typ osobowości składa się z czterech par przeciwnych preferencji. Oto sposoby, w jakie dana osoba wybiera pewne czynności. Silniejsza preferencja każdej pary staje się częścią twojego kodu typu osobowości, w twoim przypadku ENTJ. Rzućmy okiem na te pary:

  • Introwersja [I] lub ekstrawersja [E] (jak się energetyzujesz)
  • Wykrywanie [S] lub Intuition [N] (jak postrzegasz informacje)
  • Myślenie [T] lub Uczucie [F] (w jaki sposób podejmujesz decyzje)
  • Sądząc [J] lub postrzegając [P] (jak żyjesz swoim życiem)

Twój kod ENTJ wskazuje, że twoje najsilniejsze preferencje to: ekstrawersja (czasem pisana ekstrawersja), intuicja, myślenie i ocenianie.

Teraz rzućmy okiem na każdą preferencję. Zanim to zrobimy, należy pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim, mimo że preferujesz robić rzeczy w określony sposób, jeśli sytuacja wymaga użycia przeciwnych preferencji, zazwyczaj możesz. Po drugie, każda preferencja wpływa na pozostałe trzy rodzaje.

Wreszcie Twoje preferencje są dynamiczne. Oznacza to, że mogą się zmieniać w czasie.

E, N, T i J: Jaka jest każda litera Twojego kodu rodzaju osobowości

Korzystanie z Twojego kodu, aby pomóc Ci podejmować decyzje związane z karierą

Podejmując decyzje związane z karierą, np. Wybierając karierę lub oceniając, czy podjąć określoną pracę, powinieneś zwrócić uwagę na to, co Twój kod typu osobowości mówi ci o sobie.

Kiedy wybierasz karierę, zwróć uwagę na środkowe dwie litery, "N" i "T", w twoim przypadku.

Chociaż pierwsze i ostatnie litery również odgrywają rolę, dwa środkowe są najbardziej odpowiednie. Jako osoba, która preferuje intuicję, wybierz zawód, który pozwoli ci wykorzystać przyszłe możliwości. Kariera, która wiąże się z zastosowaniem przemyślanego procesu decyzyjnego, byłaby również odpowiednia dla Ciebie. Niektóre opcje to ekonomista, biochemik lub biofizyk , adwokat i planista regionalny .

Oceniając środowisko pracy, aby zdecydować, czy praca jest odpowiednia dla Ciebie, zastanów się nad preferencjami dotyczącymi ekstrawersji i oceniania. Praca z innymi ludźmi jest dla Ciebie ważna, więc upewnij się, że to zrobisz. Biorąc pod uwagę twoje preferencje dotyczące struktury i porządku, szukaj pracy, w której masz dużą kontrolę nad codziennymi działaniami i rezultatami.

Źródła:
Strona internetowa Myers-Briggs Foundation.
Baron, Renee. Co to za typ? . NY: Penguin Books
Strona, Earle C. Patrząc na Typ: Opis preferencji Zgłaszany przez wskaźnik typu Myers-Briggs . Centrum zastosowań typu psychologicznego