ENTP: Twój Osobowy Typ Osobowości Briggs i Twoja Kariera

Jak wykorzystać swój typ osobowości, aby podejmować dobre decyzje zawodowe

Jestem co? Być może zadałeś to pytanie po tym, jak dowiedziałeś się, że jesteś ENTP. I dlaczego nie zastanawiałbyś się na głos, co oznaczają te litery? Wydaje się, że nie mają większego sensu. Kiedy jednak dowiesz się, co każdy z nich oznacza i jak możesz wykorzystać wszystkie cztery elementy, aby pomóc w podjęciu decyzji związanych z karierą, z przyjemnością otrzymasz te informacje.

Jak ENTP odnosi się do typów osobowości Myers Briggs

ENTP jest jednym z 16 typów osobowości zidentyfikowanych przez psychiatrę Carla Junga.

Jung teoretyzował, że typy osobowości jednostek składały się z czterech par przeciwstawnych preferencji w odniesieniu do sposobu, w jaki decydują się na pewne rzeczy. Cztery pary to:

  • Introwersja [I] i ekstrawersja [E]: jak się energetyzuje
  • Wyczuwanie [S] i Intuicja [N]: jak postrzega się informacje
  • Myślenie [T] i Uczucie [F]: jak podejmować decyzje
  • Sądząc [J] i dostrzegając [P]: jak żyje się w swoim życiu

Zanim przejdziemy do wyjaśnienia, co oznaczają poszczególne preferencje, oto kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać. Po pierwsze, są to tylko preferencje i choć możesz preferować energetyzowanie, przetwarzanie informacji, podejmowanie decyzji lub życie w określony sposób, możesz zrobić coś przeciwnego, jeśli wymaga tego sytuacja. Po drugie, istnieje interakcja między twoimi preferencjami. Każda preferencja w czterech rodzajach preferencji ma wpływ na pozostałe trzy. Wreszcie, twoje preferencje mogą się zmieniać przez całe twoje życie.

E, N, T i P: Co oznacza każda litera Twojego kodu rodzaju osobowości

Korzystanie z Twojego kodu, aby pomóc Ci podejmować decyzje związane z karierą

Twój kod typu osobowości może odgrywać rolę w podejmowaniu decyzji dotyczących kariery. Wybierając karierę spójrz na środkowe dwie litery, "N" i "T". Są najbardziej odpowiednie do tego celu. Ponieważ lubisz sobie wyobrażać, co może być, kariera, która pozwala ci realizować nowe pomysły, byłaby dla ciebie dobra. Pamiętaj jednak, że lubisz przemyśleć wszystko dokładnie, więc wybierz karierę, która ceni takie preferencje. Nie chcesz wykonywać kariery wymagającej szybkiego podejmowania decyzji. To będzie dla ciebie stresujące. Możliwymi wyborami kariery są technik inżynier , konsultant ds. Zarządzania , urzędnik ds . Pożyczek i dentysta .

Podczas ważenia ofert pracy należy wziąć pod uwagę środowisko pracy. Skoro jesteś pobudzony przez innych, szukaj sytuacji, w której zbytnio nie pracujesz sam. Powinieneś także pomyśleć o swoich preferencjach dotyczących elastyczności i rozważyć miejsca pracy, które nie są zbyt dobrze skonstruowane, szczególnie te o napiętych terminach.

Źródła:
Strona internetowa Myers-Briggs Foundation.
Baron, Renee. Co to za typ? . NY: Penguin Books
Strona, Earle C. Patrząc na Typ: Opis preferencji Zgłaszany przez wskaźnik typu Myers-Briggs . Centrum zastosowań typu psychologicznego