10 z największych mitów o karierze reklamowej

Oddzielanie faktów od fikcji w świecie reklam

Mity agencji reklamowej. Getty Images

Reklama ma bagaż.

Kiedy myślisz o tym słowie, nie będziesz wątpił, że ma z nim pozytywne lub negatywne skojarzenia. Zależy to od tego, czy jesteś w branży, co widziałeś w telewizji, w filmach i co myślisz o produkcji w branży. Ale można śmiało powiedzieć, że kariery reklamowe są zgodne z prawnikami i podatkami. Innymi słowy ... dostają złą reputację.

Niestety, jeśli chodzi o stronę argumentacji, może to być bardzo niesprawiedliwe. Ludzie, którzy pracują w reklamie, nie są zręcznymi sprzedawcami w drogich garniturach. Kariery są bardzo zróżnicowane, a różnorodność ludzi wypełniających te role jest równie bogata.

Jeśli więc zastanawiasz się nad pracą w branży reklamowej i marketingowej, zapoznaj się z następującymi 10 mitami. Kiedy ktoś wyleje to na twoją twarz, będziesz miał wielki odpór.

MIT 1: Reklama jest nieetyczne i niehonorowe zawodu.

RZECZYWISTOŚĆ : branża reklamowa jest w rzeczywistości bardzo szanowanym zawodem. Niestety, są tacy, którzy myślą, ponieważ próbujesz sprzedać coś za pomocą reklamy, którą próbujesz oszukać lub oszukać publiczność.

Reklamy muszą być zgodne z bardzo szczegółowymi regułami, które zapewniają, że wszystkie wiadomości reklamowe są coraz bardziej popularne. Ostatnią rzeczą, jaką agencja reklamowa chce zrobić, to zaszkodzić reputacji swojego klienta, produkując materiały, które mogą zostać błędnie zinterpretowane jako oszukańcze reklamy. Tak, jest tam kilka złych jabłek.

Jednak zdecydowana większość agencji reklamowych robi wszystko, aby przestrzegać wielu przepisów nałożonych przez FCC, a także na Urząd ds. Standardów Reklamy.

MIT 2: Każdy w reklamie czyni fortunę.

REALITY : If only. Choć prawdą jest, że możesz zarobić dużo pieniędzy pracując w reklamie, większość ludzi nie jest milionerami.

W rzeczywistości większość ludzi nawet nie zarabia blisko sześciocyfrowej pensji. Większość osób pracujących w terenie zaczęła na najniższym szczeblu drabiny, przystępując za darmo, być może nawet płacąc minimalną stawkę, aby zacząć pracę w branży. A niektórzy ludzie podejmują pracę bez wynagrodzenia, w nadziei, że pewnego dnia staną się płatnym pracownikiem.

Podobnie jak w przypadku każdego zawodu, w reklamie płacisz składki i pracujesz na swój sposób. To, co robisz w swojej karierze reklamowej, zależy wyłącznie od Ciebie. A jeśli trafisz na szczyt lub zostaniesz właścicielem, twoja udana agencja przyniesie dużo pieniędzy.

Mit 3: To naprawdę trudne do rozpoczęcia w reklamie.

RZECZYWISTOŚĆ : Z pewnością jest w tym trochę prawdy. Istnieje duża konkurencja, szczególnie w miastach, które mają ograniczoną liczbę agencji. Ale istnieje wiele możliwości dla tych, którzy chcą zacząć pracę w terenie. Nie oznacza to, że dostaniesz biuro narożne z widokiem, prestiżowym dochodem i kreatywną kontrolą kampanii reklamowych przy pierwszej pracy .

Jest wiele rzeczy, które będziesz musiał zrobić. Ale jeśli poważnie myślisz o swojej karierze w branży, możesz się włamać. Możesz zacząć od strony klienta i przenieść się, co otwiera cały świat różnych firm, od których możesz zacząć.

Możesz nawet pracować jako wolny strzelec przed znalezieniem stałej pracy.

Mit 4: Praca w reklamie jest jak praca w public relations .

RZECZYWISTOŚĆ : Te dwie branże są zwykle oznaczone jako te same zawody. Chociaż reklama i public relations mogą iść w parze, ich uwaga jest zupełnie inna. Możesz wykorzystać swoje umiejętności reklamowe, aby uzyskać pracę w PR i odwrotnie, ale tylko dlatego, że pracujesz w jednej branży, nie oznacza, że ​​automatycznie wiesz wszystko, co jest do drugiej.

MIT 5: Wszystkie twoje twórcze pomysły zostaną oddane do dobrego użytku

RZECZYWISTOŚĆ : Każda kampania reklamowa ma pewien proces. Niektórzy klienci przekazują agencjom reklamowym podstawową koncepcję i pozwalają agencji działać z nią. Niektórzy pozostawiają wszystko do kompetencji agencji i pozwalają im na każdy aspekt. Inni klienci chcą być bardziej zaangażowani w proces agencji.

W większości agencji spotkanie po spotkaniu dotyczy dowolnej kampanii reklamowej, bez względu na to, w którym departamencie się znajdujesz. Możesz realizować niektóre swoje pomysły w pewnym zakresie, ale mogą nie dotrzeć do klienta.

Jako część zespołu agencji, istnieje wiele poziomów biurokracji, twoje pomysły, a nawet twoje materiały będą musiały przejść zanim projekt zostanie ukończony. Wielka kopia, którą napisałeś we wtorek, może w końcu wrócić do biurka z kilkoma zmianami w środę. Ponownie prześlesz go w czwartek i piątek, a otrzymasz jeszcze więcej zmian.

Większość agencji przyjmuje Twoje kreatywne pomysły, ale nie daj się zranić uczuciom, jeśli te pomysły zostaną zniweczone. To nie jest osobiste, to tylko biznes. Pomysł, który możesz sobie wyobrazić podczas twórczego spotkania, może być całkowitym przeciwieństwem tego, co klient powiedział swojemu dyrektorowi konta, czego chce, lub co postanowiono na poprzednim spotkaniu z innymi przedstawicielami Twojej agencji.

Mit 6: To wspaniała, zabawna, łatwa kariera.

RZECZYWISTOŚĆ : Czy nie lubisz tych filmów i programów telewizyjnych, w których bohaterowie pracują w reklamie i wydaje się, że bawią się tak dobrze? Bosom Buddies , Mad Men , Trust Me, Friends , Nic wspólnego , Bounce, What Women Want - to tylko niektóre przykłady pokazów lub filmów, których bohaterowie mają karierę w reklamie . I tacy właśnie są: postacie w fikcyjnej historii.

Niepopełnić błędu. Reklama to ciężka praca. Późne noce, weekendy, gniewni klienci, zwolnienia, stres i ostra konkurencja utrudniają przetrwanie w branży przez ponad 20 lat.

MIT 7: Udasz się do wszystkich czterech zakątków globu

REALITY : Tylko dla kilku wybranych. Chociaż prawdą jest, że większe agencje reklamowe mają klientów na całym świecie, a międzynarodowe sesje zdjęciowe i wideo są częścią tego obrazu, podróże są rzadkością dla większości ludzi. Jeśli jesteś w dziale kreatywnym, prawdopodobnie uda Ci się podróżować, aby strzelać swoimi pomysłami. Cięcia budżetowe często oznaczają jednak, że mniej osób musi się udać. Po stronie konta znowu będziesz musiał mieć szczęście po swojej stronie.

MIT 8: Całodzienne picie i całonocna impreza

RZECZYWISTOŚĆ : Kiedyś, tak dobrze, jak Mad Men przedstawił tak dobrze, życie agencji reklamowej było hedonistyczne. W każdym biurze istniała prawdziwa szafka z napojami alkoholowymi i spodziewano się, że będziesz pił przed, w trakcie i po pracy. W rzeczywistości alkoholizm był powszechny w branży reklamowej, od lat sześćdziesiątych, aż do końca lat osiemdziesiątych.

To się zdecydowanie zmieniło. Teraz jest czyste mieszkanie, pokoje do ćwiczeń i rozmowy poprawne politycznie. Tak, zdarzają się chwile, kiedy schładzasz klienta lub pijesz po pracy. Ale "pić cały dzień, imprezować całą noc" jest martwy i zniknął.

MIT 9: Każdy może znaleźć pracę w reklamie

RZECZYWISTOŚĆ : To wszystko zależy od twojej definicji "kogokolwiek". W przeszłości ludzie po prostu wpadli w karierze reklamowej, ponieważ nie wiedzieli, co jeszcze można zrobić. Ci ludzie mieli wykształcenie lub stopnie angielskie. Neil French, świetny copywriter i dyrektor kreatywny, po prostu wędrował na pole i został mistrzem.

Obecnie konkurencja o miejsca pracy w branży jest intensywna. Pomysł, że każdy może zdecydować się na reklamę, jest zabawny. Musisz się uczyć w college'u lub bardzo blisko tego tematu. Jeśli jesteś kreatywny, będziesz potrzebował bujanego folio. I można powiedzieć, że nawet z tym wszystkim, trzeba być wyjątkowym, aby zostać zauważonym.

MIT 10: Z ciężką pracą, skończysz Prowadzenie Agencji

RZECZYWISTOŚĆ : słyszysz to przez cały czas, od świeżo upieczonych menedżerów konta i zuchwałych kreacji. "Pewnego dnia moje imię będzie nad drzwiami, po prostu muszę ciężko pracować."

Nie całkiem. Osoby zajmujące się reklamą mogą spędzić ponad 30 lat na codziennym wynajmowaniu, nocach roboczych, spaniu w biurze w weekendy, tylko po kilka promocji i kilka podwyżek. Inne osoby mogą wejść do agencji i zostać partnerem w ciągu kilku lat. Częściej niż nie, nie chodzi o to, co wiesz lub jak ciężko pracujesz. Chodzi o to, kogo znasz. Twoje połączenia. Twoje tło. Twoja wartość netto.

Czy jesteś właścicielem agencji pewnego dnia? Może. Ale to zajmie znacznie więcej niż ciężka praca.