10 Praktyczne sposoby, aby być szczęśliwszymi w pracy

Reklama to ciężka praca, ale możesz ją ułatwić.

Można uniknąć stresu. Getty Images

Jeśli pracujesz w reklamie , marketingu, public relations, projektowaniu lub w dowolnej innej pokrewnej dziedzinie, czeka cię ciężka jazda. Oczywiście, te branże nie są dokładnie takie same, jak kopanie rowów w deszczu lub praca na linii produkcyjnej, ale upadki mogą być równie stresujące. Doświadczysz:

Często mówi się, że reklama, w szczególności, jest grą młodej osoby, z tych wszystkich powodów opisanych powyżej i nie tylko. Ale bez względu na wiek, nie musisz być nieszczęśliwy ... nawet kiedy życie biurowe spiskuje, by cię poniżyć. Oto 10 rzeczy, które możesz teraz zrobić, aby być szczęśliwszym w pracy.

1: Spraw, aby Twoja przestrzeń była bardziej odprężająca lub wygodna

Możesz mieć własne biuro. Możesz mieć kabinę, a nawet dzielić stół z kilkoma innymi osobami. Niezależnie od otoczenia, możesz sprawić, że będą bardziej zabawni niż teraz (lub, gdy po raz pierwszy się wprowadziłeś). Od zabawek i puzzli, poprzez plakaty, ramki do zdjęć i pamiątki po wakacjach, otaczaj się rzeczami, które sprawiają, że się uśmiechasz lub wspominaj wspaniałe czasy.

2: Graj za każdym razem, gdy możesz

Zauważysz, że wielu weteranów i dyrektorów artystycznych w agencji trzyma w pobliżu zabawki i gry. Od Lego i Play-Doh, do postaci akcji, drewnianych puzzli, piłek tenisowych, a nawet origami, dają sobie tyle szans, aby wyłączyć i dać odpocząć mózgowi.

To nie jest zwykła przerwa. W reklamie i każdym zawodzie twórczym musisz pozwolić swojej podświadomości pracować nad problemem. Będziesz szczęśliwsza, jeśli zaakceptujesz to i przyznasz sobie prawo do grania od czasu do czasu. To się nie psuje, jest to naprawdę korzystne dla firmy. Możesz również zapytać o wejście do stołu bilardowego, automatu do gry i systemu gier wideo.

3: Przestań się martwić o rzeczy wymykające się spod kontroli

W życiu i w pracy są rzeczy, które nas stresują codziennie. Niektóre rzeczy możemy poradzić sobie. Inni, nie możemy. Jeśli uważasz, że żujesz paznokcie nad możliwością zwolnienia, fuzji, utraty konta lub kreatywnego zespołu, który wygrał wszystkie nagrody, cofnij się o krok. Z którym z tych problemów możesz coś zrobić i na które nie masz wpływu? Na przykład zwolnienia będą miały miejsce. Coraz częściej są częścią korporacyjnej Ameryki. Przygotuj się, przygotuj CV i utrzymuj kontakt z osobami, które mogą być przyszłymi pracodawcami. Ale nie przestawaj spać z powodu czegoś, co może, ale nie musi się zdarzyć.

4: Skoncentruj się na pozytywach

Nawet najgorsze prace mają dla nich dobre strony. I spójrzmy prawdzie w oczy, jeśli siedzisz w ciepłym biurze, w otoczeniu inteligentnych ludzi, pracując w spotach telewizyjnych i zakupach online, nie masz dokładnego obrazu.

Ale mówiąc, że niektóre dni mogą przytłoczyć. Możesz być na odbierającym końcu jakiejś miażdżącej informacji zwrotnej lub być może będziesz musiał anulować plany, aby pracować do późna. Kiedy tak się stanie, pamiętaj o dobrych częściach pracy; ludzie, których lubisz; projekty, w których fajnie się pracuje. Połóż rzeczy w perspektywie i przejdź obok złych czasów.

5: Spędzaj więcej czasu z ludźmi, którzy cię uszczęśliwią

W większości przypadków są to interakcje z niektórymi ludźmi, którzy nas sprowadzają. To tylko ludzka natura; niektórzy ludzie pocierają się w niewłaściwy sposób. Zrób więc, co możesz, aby uniknąć tych ludzi, a zamiast tego znajdź sposoby, aby spędzić czas ze współpracownikami, którzy rozśmieszają cię, inspirują lub każą myśleć. Będziesz szczęśliwsza.

6: Całkowicie wyłączyć po powrocie do domu

To nie jest łatwe. Twój telefon jest połączeniem ze światem i możesz otrzymywać e-maile i SMS-y o północy, kiedy próbujesz się przespać.

Firma reklamowa nie prowadzi regularnych godzin, ale doprowadzisz się do szaleństwa, jeśli nie będziesz w pracy, gdy nie będziesz w biurze. Utwórz granice. Jeśli od czasu do czasu musisz pracować w domu, zrób to w określonym miejscu. Ale w sypialni, w salonie, w ogrodzie, są miejsca, w których powinieneś być wolny od pracy i możesz ich użyć jako ucieczki.

7: Nie bierz za dużo pracy

Częstym problemem przy rozpoczynaniu reklamy jest chęć pomocy i wrażenie. Możesz znaleźć sobie każdą pracę rzuconą w twoim kierunku, po prostu dlatego, że chcesz wyrobić sobie nazwisko. Cóż, pomyśl dokładnie zanim powiesz "tak". Nie zrobisz sobie żadnych przysług, biorąc na siebie zbyt wiele pracy. Albo poświęcisz zbyt mało czasu na projekt, który się pokaże, albo będziesz pracował przez całą dobę. Nie ma wstydu mówiąc, że nie, jeśli jesteś naprawdę zajęty.

8: Bądź zorganizowany

Stres często wynika z problemów organizacyjnych. Od nieodebranych terminów po kiepsko obsługiwane harmonogramy i utracone informacje, twoje umiejętności organizacyjne (lub ich brak) mogą szybko doprowadzić do poważnych bólów głowy i nędzy. Wykorzystaj technologię, aby być na bieżąco ze wszystkim. Skorzystaj z cyfrowych kalendarzy i przechowywania plików. Posiadać system, który obejmuje metodyczne sporządzanie notatek i często go odwoływać. Możesz sam się stresować, po prostu będąc przygotowywany.

9: Nie bierz rzeczy osobiście

To musi być malowane natryskowo na ścianach każdej firmy, która jest w branży pomysłów . Jeśli ktoś mówi: " Och, to straszna koncepcja, co jeszcze masz ", nie nazywają cię okropnym. To zły pomysł, wielka sprawa. Każdy je ma i często trzeba je wkładać na papier, zanim pojawią się dobre. Nikt nie mówi, że jesteś zły w swojej pracy, lub jesteś złym człowiekiem z powodu złego pomysłu. To tylko uczciwość. Niestety, istnieje wiele palików, które mogą przekształcić to w długi, przeciągły i niepotrzebny proces. Zranione uczucia nie powinny być związane z ideami.

10: Pamiętaj: na końcu dnia to tylko praca

Ludzie natychmiast wrócą do tej porady z "tak, ale to praca, która pochłania większość twojego tygodnia, więc to coś więcej." Cóż, tak i nie. Idealnie by było, gdybyśmy wszyscy uwielbiali pracować w pracy, która sprawia, że ​​jesteśmy wyjątkowo spełnieni, i że wyskakujemy z łóżka z podekscytowaniem w poniedziałkowy poranek. Ale nie żyjemy w idealnym świecie. Robimy więc pracę i robimy to, aby utrzymać dach nad głową, jedzenie na stole i ubrania na plecach. Bądź szczęśliwy, wiedząc, że jesteś zatrudniony (wiele osób zabiłoby, aby być na twoim stanowisku) i zapewniasz sobie i swojej rodzinie.