10 wskazówek dotyczących tradycyjnego portfela reklamowego

W tym coraz bardziej cyfrowym świecie portfele online zastępują tradycyjne "książki", które kreacje reklamowe zabierają na rozmowy kwalifikacyjne. Ale oni nie są martwi. Jeszcze nie. Niektórzy wciąż lubią patrzeć na próbki fizyczne, szczególnie jeśli specjalizujesz się w opakowaniach produktów, bezpośredniej korespondencji lub czymkolwiek innym, na co nie zasługuje strona internetowa. Jeśli chcesz stworzyć wspaniałe, tradycyjne portfolio, wykonaj te 10 kroków.

 • 01 Kup opakowanie reklamowe

  Standardowe czarne etui można znaleźć w lokalnym sklepie z artykułami biurowymi lub sklepie ze sztuką. Możesz także znaleźć duży wybór online, nawet w sklepach takich jak Amazon i eBay. Dostępne są w kilku różnych rozmiarach, ale nie potrzebujesz bardzo dużego. Ceny zaczynają się od około 40 USD i mogą wzrosnąć do kilkuset dolarów.

 • 02 Kup dodatkowe strony portfela

  Twoje portfolio reklamowe może zawierać kilka stron początkowych. Te strony są plastikiem ochronnym na czarnej stronie.

  Śmiało i kup niewielką paczkę dodatkowych stron portfolio, dzięki czemu nie musisz się martwić o wyczerpanie. Nigdy nie wiesz, kiedy będziesz musiał dodać nową próbkę pisania w szczyptę, i nie chcesz być bez dodatkowych stron.

 • 03 Dodaj swoje CV reklamowe

  Twoje CV reklamowe powinno być pierwszą stroną twojego portfolio. Nawet jeśli wyślesz swoje CV potencjalnym pracodawcom lub klientom , nadal będziesz potrzebować swojego CV w swoim portfolio. Możesz być jednym z setek potencjalnych klientów, więc nigdy nie zaszkodzi ponownie wprowadzić siebie i swoje kwalifikacje na pierwszej stronie swojego portfolio.

 • 04 Wybierz najlepsze próbki

  Nawet jeśli nie masz wielu próbek na swoim koncie, musisz wybrać najlepszą pracę dla swojego portfela. Nie bój się używać szorstkich kompotów, szkiców i innych prac specjalnych.

  Wielokrotnie twórcy mają świetny projekt, który skończą, ale projekt wciąż jest w fazie produkcji i nie został jeszcze wydrukowany. Nie masz tej pełnokolorowej broszury ani tej błyszczącej reklamy graficznej, którą możesz umieścić w swoim portfolio, ale będziesz chciał pochwalić się swoją kopią, aby móc wykonać kolejne zadanie.

  Podobnie jest w przypadku rozwijającej się kreacji, która nie ma wcale oficjalnych próbek do zaprezentowania. Możesz utworzyć SPEC ADS, czyli reklamy, które sam utworzyłeś. Innymi słowy, możesz napisać reklamę dla dużej firmy z własnym stylem, oznaczyć ją jako SPEC AD, a specjaliści z branży automatycznie wiedzą, że potrafisz pisać bez prób wprowadzenia ich w błąd, myśląc, że naprawdę przerobiłeś markę. Nike, na przykład.

  Wybierz dzieło, które najlepiej pokazuje twój talent do pisania, nawet jeśli jest to prosty tekst na kartce papieru. Ubierzemy go w kroku 6.

 • 05 Utwórz sekcje podziału

  Załóżmy, że masz trzy reklamy telewizyjne , cztery próbki druku (zarówno broszury, jak i reklamy) oraz trzy próbki kopii witryny, które chcesz uwzględnić w swoim portfolio reklamowym. Twórz sekcje dzielników, aby Twoja praca wyróżniała się i nie gubiła się w bałaganie.

  W naszym przykładzie utworzyliśmy stronę podziału z nagłówkiem Reklamy, jedną dla Drukowania, a następnie dla WWW (lub Internetu). Pamiętaj, że copywriting to kreatywny talent, więc nie bój się kreatywności z własnym portfolio.

  Zaglądaj do swoich starych czasopism i wycinaj różne zdjęcia z reklam. Rozmieść je tak, aby strona podziału była jak kolaż, tak jak na powyższym obrazku.

  Pomaga to swoim działom wyróżnić się na własną rękę i jednocześnie pokazać swoją kreatywność. To naprawdę pomaga twojemu portfelowi stać się bardziej niezapomnianym, co jest ogromnym plusem, gdy rywalizujesz o pracę lub klienta.

 • 06 Ubierz te reklamy tekstowe

  Nie myśl, że Twoja reklama tekstowa nie jest warta umieszczenia w Twoim portfolio. Możesz ubierać te reklamy i sprawić, że będą równie atrakcyjne, jak reklama pełnokolorowa.

  W przypadku kopii, której nie masz w końcowej "ładnej" formie, możesz po prostu umieścić u góry strony "W produkcji". W przypadku kopii napisanej jako SPEC AD, co oznacza, że ​​napisałeś reklamę samodzielnie, aby pokazać swoją zdolność pisania, zatytułuj ją "SPEC AD".

  Pamiętaj, że pracodawcy oglądający twoje portfolio copywritingów patrzą na twoją zdolność pisania. Nie zatrudniają projektanta graficznego, więc nie próbuj udawać, że jesteś jednym, marnując cały swój czas na projektowanie makiety, dzięki czemu twoja kopia wygląda lepiej. Nawet doświadczeni copywriterzy umieszczają swoją najlepszą pracę w swoim portfolio i to nie zawsze oznacza, że ​​mają ostateczną drukowaną wersję materiału, więc używają zwykłego tekstu na papierze.

  Aby ubierać te zwykłe reklamy tekstowe, wydrukuj je na papierze profesjonalnej jakości. Jest to ten sam rodzaj papieru, którego używałbyś do drukowania życiorysu.

  Aby naprawdę wyróżnić tę reklamę tekstową, kup sobie ozdobny papier w tle i zrównoważyć dwa o około cala. Powyższy obrazek pokazuje przykład, jak wspaniała może być Twoja próbka przy odrobinie dodatkowego wysiłku.

 • 07 Rozmieść reklamy na łatwy dostęp

  Nie przyklejaj swojej broszury do strony portfolio, a następnie chowaj ją za plastikiem ochronnym. Bądź gotowy, aby przejść do strony z portfolio, aby osoba przeglądająca Twoje portfolio miała łatwy dostęp do materiałów. Oznacza to, że możesz mieć klapę z broszury wystającą z ochronnego plastiku, ale twój potencjalny klient może łatwo zobaczyć twoją pracę.

  Twoje strony portfolio są również zaprojektowane w celu ochrony Twojej pracy. Ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest perspektywa, która chce bliżej przyjrzeć się, więc zaczynają próbować poczuć tworzywo ochronne z powrotem, aby dostać się do swoich materiałów.

 • 08 Zmień swoje portfolio reklamowe

  Nigdy nie bój się zmieniać stron portfolio reklamowego na potrzeby konkretnego klienta lub pracodawcy. Jeśli przeprowadzasz wywiady na stanowisko agencyjne, które obsługuje wyłącznie direct mail, załaduj swoje portfolio za pomocą bezpośrednich próbek poczty. Zbiór próbek nie przyniesie Ci tyle dobrego, co rodzaje materiałów, w których specjalizuje się agencja.

  To samo dotyczy niezależnych klientów, którzy potrzebują czegoś konkretnego. Twoje portfolio to twoja karta telefoniczna i zmieni się wraz z tobą i twoimi potencjalnymi klientami.

 • 09 Weź dodatkowe życiorysy

  Tak, jesteś w biurze pracodawcy, ponieważ on lub ona spojrzał na twoje CV i wezwał cię na rozmowę kwalifikacyjną. Jak wspomniano wcześniej, możesz być jedną z setek osób, które zajmują się tą samą reklamą.

  Dodaj dodatkowe kopie swojego CV na tylnym panelu portfela. Teraz masz swoją pierwszą stronę swojego portfela z CV, jak opisano w kroku 3, a także możesz przekazać kopię swojego CV potencjalnemu kandydatowi. Jest to szczególnie przydatne w rozmowach kwalifikacyjnych, gdy pracodawca lub klient nie może znaleźć Twojego CV!

 • 10 Nigdy nie opuszczaj swojego portfela

  "To najlepsze portfolio, jakie kiedykolwiek widziałem, po prostu muszę pokazać to mojemu partnerowi biznesowemu".

  Co za wspaniały komplement. Ale nigdy, przenigdy nie opuszczaj swojego portfela, niezależnie od tego, ile chcesz pozycji.

  Gdy Twoje portfolio nie jest już w twoich rękach, nie masz pojęcia, jak będzie ono obsługiwane. Skrzynie portfolio mogą łatwo ulec uszkodzeniu, a nawet zgubić się w biurze. Nie chcesz, aby twoje portfolio trafiło do czyjejś skrzynki z dokumentami, a jednocześnie służy jako poranna kawa poranna, jak ta na powyższym obrazku. Agencje tworzą kopie reklam, które im się podobają. To trudny fakt.

  Masz kilka opcji, więc nikogo nie obrażasz. Możesz powiedzieć, że chciałbyś umówić się na kolejne spotkanie, aby pokazać swoje portfolio. Możesz nawet powiedzieć, że z przyjemnością wyślesz faks do kopii swojego portfela, który jest w zasadzie czarno-białą kopią wszystkich materiałów, które pokazałeś w swoim portfolio.