Rzeczy, których należy unikać podczas składania portfolio specyfikacji reklam

Wskazówki dotyczące tworzenia portfolio produktów, które dostrzeżesz

Przez wiele lat byłem w reklamie , musiałem zobaczyć setki portfeli . Na początku były to książki fizyczne, teraz praca jest online. Ale z biegiem lat, chociaż styl reklamy się zmienił, a poziom wykończenia stał się znacznie bardziej dopracowany, wciąż są robione te same stare błędy.

Kiedy robisz zakupy w swojej książce, jako student lub ktoś, kto chce zmienić agencje lub karierę , chcesz zrobić wrażenie na ludziach.

Twoje portfolio powinno koncentrować się na Twoich umiejętnościach, oferując solidną pracę obejmującą wiele mediów i segmentów produktów.

Praca, którą pokazujesz i nie pokazujesz, jest najważniejsza. Oto kilka rzeczy, których należy unikać przy przygotowywaniu książki.

Nigdy nie wybieraj dla siebie łatwych projektów

Na chwilę postaw się w roli specjalisty od reklamy . On lub ona ma czas z ich szalenie napięty harmonogram, aby przejrzeć swoją pracę, albo z tobą obecny lub przeglądając swoją stronę internetową lub książkę.

Gdy strony są przekręcane i niekończące się kampanie Nike, Wonderbra, Viagry, Victoria's Secret i Red Bull pojawiają się jedna po drugiej, dajesz wyraźną wskazówkę, że nie lubisz wyzwać siebie.

Szybkie spojrzenie na stronę taką jak Ads Of The World da ci dobre pojęcie o tym fenomenie. Istnieją dziesiątki kampanii dla Wonderbra. Łatwo się reklamować. Duży biust i ich wynik to bardzo prosty pomysł, aby zostać z tyłu i łatwo jest być wizualnie zabawnym i słowno zwięzłym.

Większość nie ma nawet nagłówków.

To samo dotyczy Viagry i Red Bulla. Seks jest łatwym tematem. Mnóstwo energii jest łatwe. Kampanie te tylko udowadniają potencjalnemu pracodawcy, że możesz poradzić sobie z nisko wiszącymi owocami .

Jeśli naprawdę chcesz zaimponować, zrób reklamy na nijakie produkty lub usługi, które nie mają łatwych do zidentyfikowania lub unikalnych cech.

Wybierz linię lotniczą, mydelniczkę do naczyń, nośnik bezprzewodowy lub coś innego, na co musisz użyć swojego mózgu. Teraz musisz utworzyć strategię, a nie na piggyback. Musisz myśleć. I tego właśnie chcą pracodawcy. Praca ze specyfikacjami nie powinna być łatwa; nie powinno strzelać do ryb w beczce.

Nie rzucaj pieniędzmi na problem

Oto kolejny klasyczny błąd, który powstaje z wielu nadchodzących kreacji. Książka wypełniona kreatywnymi, ale niezwykle kosztownymi pomysłami nie przyniesie ci żadnych przysług. Agencje reklamowe i projektowe rzadko dysponują ogromnymi budżetami, aby im sprostać, i często muszą wymyślić kreatywne sposoby wykorzystania coraz mniejszych budżetów, które dostarczają klienci.

Wypełniając swoją księgę rozwiązaniami o wartości 10 milionów dolarów, bez względu na to, jak kreatywny, można się zakochać w sobie jako ktoś, kto może wykonać dobrą robotę, jeśli budżet jest dobry. I 90% czasu, budżet jest w najlepszym razie mierny.

Podaj przykłady miejsc, w których możesz wziąć kampanię, jeśli pozwoli na to budżet. Ale nie wypełniaj swojej książki zbyt drogimi billboardami, akrobacjami i reklamami Super Bowl. Jeśli możesz dać ludziom świetny pomysł, który kosztuje tylko grosze, będą wiedzieć, że możesz zrobić coś równie fajnego z dużą ilością pieniędzy.

Nie ignoruj ​​niepopularnych rodzajów mediów

Billboardy, reklamy prasowe, partyzanckie i telewizyjne skrypty są tym, co wypełnia większość książek dla studentów. Są duże, sexy i przyjemne do pracy. Ale możesz mieć o wiele większy wpływ, jeśli przeniesiesz kampanię do miejsc, których większość ludzi chce uniknąć. Radio, direct mail, strony internetowe, miejsce zakupu, opakowanie, to są media do odkrycia. Łatwo jest znaleźć ludzi, którzy potrafią tworzyć świetne billboardy, ale świetną direct mail, to już inna historia. I jak udowodnił David Ogilvy , jest to bardzo skuteczne medium, gdy jest dobrze zrobione.

Widziałem raz książkę studencką pełną pomysłów na pocztę. To były wielkie pomysły. Ogromne pomysły. W portfelu było bardzo mało ogłoszeń drukowanych i zewnętrznych. Poziom myślenia wprowadzony do bezpośrednich wiadomości był inteligentny, strategiczny i miał nogi. Te dwójki dzieci stały się kreacjami w BBH.

Pamiętaj, to jest biznes pomysłów, a jeśli te pomysły mogą działać na bardziej utylitarnych, ale mniej seksownych, to znaczy, że dobrze sobie radzisz.

Nie poświęcaj więcej czasu na pomysły niż pomysły

Jak stwierdziłem na wstępie, świetna egzekucja i polski stał się powszechny w nowoczesnych portfelach. Widziałem książki studenckie, które zawierały pracę bardziej skończoną i piękniejszą niż praca w swoim własnym portfolio agencji.

Ale agencja nie może żyć w samotności. Za stylem musi być substancja, a jeśli poświęcisz wspaniałe pomysły na piękne wydruki, masz kłopoty.

Jedno z pierwszych zadań, jakie kiedykolwiek otrzymałem, opierało się nie na jakości reklam, które wyprodukowałem, ale na szkicach z tyłu mojego portfolio. Rozmowa była letnia, dopóki dyrektor kreatywny nie wyjął z tylnej kieszeni mojego folio złożonych stron o uszach. Wskazałem, że to tylko szkice kampanii, nad którymi pracowałem, w ogóle nie zostały ukończone. Nie obchodziło go to. Otworzył je i zaczął kiwać głową, gdy przewracał strony.

"Są znacznie lepsze niż wszystko w twojej książce" , powiedział. "To pokazuje mi, jak myślisz, książka pokazuje mi, co udało ci się wydrukować."

I to było coś, o czym nigdy nie zapomniałem. W dzisiejszych czasach łatwo jest od razu przejść na Maca, wybić pomysł i dopracować go do perfekcji. Ale jeśli pomysł jest słaby, reklama zawsze będzie słaba. Żadna ilość Photoshopa nie może go zapisać.

Więc dodaj polską, jeśli chcesz. Ale upewnij się, że te pomysły i kampanie są konkretne i najlepsze, zanim zaczniesz świecić.

Nie dołączaj niczego, czego nie jesteś w 100% dumny

Portfel jest tak dobry, jak najsłabszy w nim. Wypełniając swoją książkę przeciętnymi kampaniami, zabierasz od tych, którzy tam są.

Dobrym sposobem na sprawdzenie tego jest przejście przez portfel i zaprezentowanie go znajomemu. Będą fragmenty, o których nie można przestać mówić. Będziesz podekscytowany i będziesz naprawdę dumny z ich pokazania.

Następnie są te inne elementy. Te, które, kiedy wiesz, że będą następne, gubią się w słowach. Te, które wolałbyś pominąć, aby przejść do następnej kampanii. Te muszą zostać obcięte. Pozbądź się ich. Bądź brutalny.

Jeśli twoja książka sięga od 15 do 10, to dobrze. Jeśli przejdzie od 15 do 3, masz problemy, a twoja książka wymaga znacznie więcej pracy. Z tego powodu musisz stale aktualizować swoją książkę.

Coś, z czego byłeś dumny pięć lat temu, mogło nie wytrzymać próby czasu. W razie wątpliwości, wyjąć.

Nigdy nie zaczynaj mocno i nie osłabiaj

Jeśli zastosujesz się do powyższych wskazówek, i tak nie będziesz mieć słabej pracy w swojej książce. Ale nawet wśród wielkich kampanii niektóre prace są lepsze od innych. Jeśli umieścisz to wszystko z góry, na pewno wydasz oświadczenie. Ale kiedy będziesz kontynuował, nie zdołasz go pokonać i to ci nie pomoże.

Kiedy przygotowuję portfolio, umieszczam najsilniejszą pracę na końcu książki. To jest ten utwór, który chcę być świeży w ich myślach, kiedy książka się zamknie. Następnie kładę kolejny najmocniejszy kawałek na samym froncie. Następnie zlecenie powinno być logiczne i rozłożone w taki sposób, aby nie utknąć w jednym temacie dla strony po stronie po stronie. Wymieszaj to. Zacznij silny, skończ silny.

Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, a powinieneś być na dobrej drodze do stworzenia portfolio, które pozwoli Ci być zauważonym w każdej agencji reklamowej lub marketingowej.