Kroki, aby zbudować swoją markę jako osobowość telewizyjną

Jeśli pracujesz nad anteną w telewizji, zdajesz sobie sprawę, że ludzie, którzy zarabiają najwięcej, to ci, którzy wyrzeźbili sobie niszę jako osobowość telewizyjną. To oni są najbardziej rozpoznawalnymi ludźmi w twoim mieście. Chociaż może minąć lata, zanim stali się niezastąpioną osobowością telewizyjną, możesz osiągnąć ten sam status, badając, jak spotykasz się z widzami.

1. Znajdź spojrzenie

Wszyscy znają Gene Shalit z serialu NBC przez jego kręcone włosy i wąsy.

Podczas gdy wieczorna kotwica wiadomości nie będzie prawdopodobnie mogła powielać unikalnego stylu Shalita, są małe zmiany, które możesz zrobić, aby wywołać u widzów dłuższe wrażenie. Emerytowany reporter z ABC, Sam Donaldson, zawsze nosił czerwone krawaty.

Zdecyduj, czy jest coś niezapomnianego, co możesz zrobić na swój wygląd. Najważniejsze poprawki będą musiały być omówione z twoimi menedżerami, aby twoje plany noszenia fedory podczas dostarczania wiadomości o godzinie szóstej nie zostały nixed.

2. Znajdź przyczynę

Łatwym sposobem na stworzenie lojalnego obserwatora jest przyjęcie charytatywnej przyczyny. Anarchistka, która przeżyła raka piersi, jest prawdopodobnie uwielbiana przez lokalną fundację walczącą z rakiem piersi, mimo że nie planowała zachorowania na raka tylko po to, by zyskać więcej widzów. Jeśli organizacja charytatywna związana ze zdrowiem nie jest twoją rzeczą, znajdź sposób, by pomóc szkołom publicznym w głośnym stylu. Rodzice zwracają uwagę na ludzi, którzy chcą poprawić klasy.

Postaraj się stać "twarzą" związaną z przyczyną.

Ty i organizacja charytatywna skorzystacie z ekspozycji.

3. Znajdź styl

Najbardziej legendarne osobowości telewizyjne mają swój styl. Pomyślmy o Peter Jennings, David Brinkley lub Barbara Walters z ABC, Mike Wallace, Dan Rather lub Andy Rooney z CBS. Osoby te są czasami naśladowane w Saturday Night Live, ponieważ są tak wyjątkowe.

Chociaż nie powinieneś decydować, że chcesz brzmieć jak Tom Brokaw podczas czytania wiadomości, przejrzyj swoje najnowsze historie lub wiadomości, aby sprawdzić, czy istnieje wątek, który je łączy. Czy lubisz demonstrować coś w powietrzu? Czy chcesz być znany z zadawania trudnych pytań? Mogą to być elementy budujące Twój styl na antenie.

4. Znajdź swoje miejsce we Wspólnocie

Większość osób na antenie przychodzi i wychodzi tak szybko, że widzowie nawet ich nie zauważają. Dlatego też menedżerowie często nie inwestują pieniędzy ani promocji w ludzi, którzy według nich znikną za dwa lata.

Możesz im pokazać, że jesteś wart swojej ceny, umieszczając się w społeczności, zwłaszcza gdy nie ma w pobliżu kamery telewizyjnej. Naucz niedzielnej szkoły w swoim kościele, dołącz do klubu obywatelskiego lub znajdź klasę przywódczą. Osiągniesz dwie rzeczy: dotknij małych grup ludzi w znaczący sposób i pokaż swoim szefom, że jesteś zaangażowany w coś innego niż znalezienie następnej pracy.

5. Znajdź spójność

To może być najtrudniejszy moment do naśladowania, ponieważ ludzie na antenie są przyzwyczajeni do zmiany. Musisz nauczyć się chodzić na dystans. To prawda, że ​​osobowości takie jak Oprah Winfrey odniosły natychmiastowy sukces na scenie narodowej, ale zagłębiają się w swoją przeszłość i okaże się, że zajęło im to dużo pracy.

Wolontariat w ludzkim społeczeństwie jednego dnia w miesiącu nie zmieni was w nocną osobowość telewizyjną.

Jeśli jesteś naprawdę zainteresowany wywieraniem wpływu w swoim mieście, musisz poświęcić swój osobisty czas i być cierpliwym w oczekiwaniu na wypłatę. Nigdy nie boli przypomnieć swoim szefom, jak spędzasz swój czas wolny.