High School Resume Przykłady i wskazówki dotyczące pisania

Pisanie CV, gdy jesteś uczniem szkoły średniej, który nie ma zbyt dużego doświadczenia w pracy, może wydawać się zniechęcające.

Oto dobra wiadomość: Prawdopodobnie masz więcej informacji na temat swoich CV niż myślisz. Doświadczenia takie jak opieka nad dziećmi, koszenie trawników i wolontariat pomagają pokazać cenne umiejętności pracy, które pracodawcy chcą zobaczyć. To, że nie miałeś pracy takiej jak ta, o którą się ubiegasz, nie oznacza, że ​​nie nabyłeś umiejętności niezbędnych do osiągnięcia sukcesu.

Dobrym sposobem na rozpoczęcie CV jako uczeń szkoły średniej jest obejrzenie przykładów CV i przeczytanie wskazówek, co należy uwzględnić i jak sformatować swoje CV.

Przykłady uczniów szkół średnich

Przejrzyj wznowione próbki, aby dowiedzieć się, jak powinna wyglądać ostateczna wersja Twojego CV. Poniższe przykłady są napisane specjalnie dla uczniów szkół średnich.

Użyj tych przykładów jako punktu wyjścia podczas tworzenia własnego CV. Nie chcesz kopiować treści w ramach tych życiorysów (tytuły stanowisk i opisy stanowisk) - tylko format .

Wznów szablony

Szczególnie przy pierwszym wznowieniu dobrym pomysłem jest użycie szablonu. Nie tylko zaoszczędzisz czas, ale także zmniejszysz błędy formatowania.

Oto dwie opcje szablonu do rozważenia:

Wznów porady dotyczące pisania dla uczniów szkół średnich

Oto, jak zacząć i co uwzględnić w CV, oprócz formalnego doświadczenia zawodowego lub zamiast niego.

Zrób zarys. Sporządź krótką listę lub zarys wszystkich możliwych doświadczeń, płatnych i nieopłaconych, aby dołączyć je do swojego CV, zanim spróbujesz znaleźć odpowiedni język, aby je opisać.

Pomyśl o tym jako o burzy mózgów i spróbuj zanotować tyle, ile się da.

Dołącz nieformalne doświadczenie zawodowe. Jeśli masz formalną płatną pracę, z pewnością ją uwzględnij. W przeciwnym razie możesz włączyć nieformalną pracę, taką jak opieka nad dziećmi, karmienie zwierząt domowych, koszenie trawników, szuflowanie śniegu lub cokolwiek innego, co zrobiłeś, aby zarobić pieniądze. Nawet jeśli nie zebrałeś regularnej wypłaty, nieformalna praca nadal pokazuje umiejętności i niezawodność jako pracownika.

Uwzględnij wszystkie swoje działania. Ponieważ większość uczniów szkół średnich nie zajmowała dużo pracy, ważne jest, aby czerpać wszystkie aspekty swojego życia, które pokazują, że masz odpowiedni charakter, etykę pracy, umiejętności i osobowość, aby odnieść sukces w pracy. Wspomnij o zajęciach pozalekcyjnych, wolontariacie, akademickich i zajęciach sportowych.

Jeśli zajmowałeś stanowiska kierownicze w tych rolach (np. Sekretarz klubu lub kapitan drużyny), pamiętaj o tym. Dla każdej pozycji należy dodać wypunktowaną listę swoich obowiązków i osiągnięć.

Promuj swoją postawę i wydajność. Pracodawcy będą najbardziej zainteresowani Twoimi nawykami i podejściem do pracy. Nie oczekują, że będziesz miał dużo doświadczenia. Jeśli masz doskonałą lub prawie idealną frekwencję i jesteś punktualny w sprawach szkolnych i innych zobowiązań, możesz dołączyć język "Kompilacja doskonałego (lub prawie idealnego) rekordu na frekwencję" podczas opisywania doświadczenia.

Jeśli przełożeni, nauczyciele lub trenerzy uznają cię za pozytywne nastawienie lub wyjątkową usługę, wspomnij o tym w swoim opisie działalności.

Wspomnij swoje osiągnięcia. Pracodawcy szukają pracowników, którzy w przeszłości mieli pozytywny wkład. Przejrzyj wszystkie swoje doświadczenia i zadaj sobie pytanie, czy istnieją osiągnięcia w klasie, klubach, sporcie lub miejscu pracy, które możesz uwzględnić. Jeśli tak, użyj czasowników takich jak ulepszone, zreorganizowane, zwiększone, ulepszone, zainicjowane, zaktualizowane lub rozwinięte, aby pokazać, co udało Ci się osiągnąć. Uwzględnij wszelkie ambitne zaawansowane projekty akademickie, ponieważ pokazuje to pracodawcom, że jesteś inteligentny i pracowity.

Dołącz Resume Skills. Zawsze dobrze jest uwzględnić umiejętności związane z zadaniami, o które się ubiegasz. Oto przykłady umiejętności, które należy uwzględnić w CV .

Prawdopodobnie masz wiele umiejętności, które możesz uwzględnić w szkolnictwie, sporcie, grupach młodzieżowych, zajęciach pozalekcyjnych lub wolontariacie.

Użyj czasowników czynności. Używaj aktywnego języka podczas opisywania swoich doświadczeń, więc jesteś przedstawiany w dynamiczny sposób. Zacznij zwroty w swoich opisach za pomocą czasowników akcji, takich jak zorganizowany, prowadzony, obliczony, nauczany, obsługiwany, szkolony, nauczany, pisany, badany, inwentaryzowany, tworzony, projektowany, kreślony i edytowany.

Zachowaj krótki i dołącz wszystkie niezbędne informacje. Twoje CV nie musi być dłuższe niż strona. Wymagane są niektóre części CV - takie jak informacje kontaktowe i doświadczenie . Ale inne - takie jak cel lub podsumowanie kariery - są opcjonalne. Oto lista przykładów każdej części CV .

Sprawdź swoją wersję roboczą. Zanim sfinalizujesz dokument, sprawdź uważnie swoją wersję roboczą i upewnij się, że nie ma błędów ortograficznych ani gramatycznych. Poproś swojego doradcę, rodziców lub ulubionego nauczyciela, aby skrytykował twoje CV. Oto jak sprawdzić swoje CV .

Gdzie drukować kopie. Jeśli nie masz drukarki w domu, sprawdź w swoim poradniku szkolnym lub w lokalnej bibliotece, czy masz drukarkę, której możesz użyć.

Rozpocznij: Jak zbudować CV w 7 prostych krokach | Wskazówki dotyczące pisania twojego pierwszego CV