Wznów porady dla studentów i absolwentów

Kiedy jesteś studentem lub absolwentem, może być wyzwaniem, aby dowiedzieć się, co należy uwzględnić w swoim CV. W końcu większość studentów nie ma obszernej historii zatrudnienia . Pracodawcy wiedzą o tym, dlatego nie oczekują długiej listy zadań.

Ale tylko dlatego, że jesteś na początku swojej kariery, nie oznacza, że ​​nie masz znaczących osiągnięć, aby uwzględnić je w swoim CV.

Wraz z płatnym zatrudnieniem możesz wymienić wolontariat , letnie oferty pracy, staże, zajęcia i zajęcia szkolne.

Przeczytaj poniżej, aby uzyskać porady dotyczące pisania CV jako studenta lub absolwenta, wraz z listami przykładów CV dla studentów i absolwentów.

Co uwzględnić w CV

Jeśli nie masz pewności, co uwzględnić, zrób burzę mózgów na temat wszystkich wcześniejszych doświadczeń, w tym stanowisk związanych z pracą, wolontariatu, doświadczenia akademickiego, stanowisk kierowniczych w kampusie, zajęć pozalekcyjnych, staży oraz wszelkich nagród lub specjalnych wyróżnień, które mogłeś otrzymać. .

Po utworzeniu listy spójrz na stanowisko pracy lub posty, o które się ubiegasz - Twoim celem jest dopasowanie do Twoich wymagań związanych z pracą. Zakreśl doświadczenia i umiejętności na swojej burzy mózgów liście doświadczeń, które odnoszą się bezpośrednio do pracy (lub miejsc pracy), na które celujesz. Włącz te zakreślone elementy do swojego CV.

Możesz rozwinąć niektóre z tych doświadczeń w wypunktowanej liście pod każdym z nich.

Zaznacz swoją edukację

Jeśli masz ograniczone doświadczenie w pracy i poza nim, możesz podkreślić swoją historię akademicką. Umieść sekcję "Edukacja" swojego CV na górze swojego CV, tak aby była to pierwsza rzecz, którą widzi pracodawca.

Wraz z nazwą szkoły i stopnia, dołącz wszystkie osiągnięcia, takie jak wysoki GPA lub nagrody akademickie (takie jak tworzenie listy dziekanów). Jeśli wziąłeś udział w kursach związanych z pracą, o którą ubiegasz się lub ukończyłeś projekty szkolne, które wymagały umiejętności związanych z pracą, wymień je również.

Jak zorganizować swoje CV

Na podstawie własnych doświadczeń możesz podzielić swoje CV na różne kategorie , takie jak "Historia pracy", "Doświadczenie wolontariuszy", "Odpowiednie zajęcia" i inne. Jeśli nie masz zbyt dużego doświadczenia, możesz umieścić wszystkie z nich w tej samej kategorii "Podobne doświadczenie".

Możesz również utworzyć sekcję "Umiejętności" w swoim CV, aby podkreślić umiejętności zdobyte podczas swoich doświadczeń. Na przykład, jeśli ubiegasz się o pracę jako programista komputerowy, możesz wymienić znane Ci języki programowania w sekcji "Umiejętności" w swoim CV.

Jak przejrzeć swoje CV

Jeśli możesz, poprosić kogoś z biura kariery w kampusie lub być może absolwenta w dziedzinie, która cię interesuje, zajrzyj do swojego CV, aby upewnić się, że podałeś jak najwięcej istotnych informacji. Ta osoba może również przejrzeć CV, aby wykryć błędy, w tym błędy gramatyczne i ortograficzne oraz problemy z formatem CV.

Wznów przykłady dla studentów i absolwentów

Użyj szablonu wznowienia lub szablonu wznowienia, aby kierować własnym tekstem. Przykład wznowienia może pomóc Ci zdecydować, jakie treści zawierać, a także jak sformatować swoje CV. Pamiętaj jednak, aby dopasować przykład CV do swoich własnych doświadczeń i pracy, o którą się ubiegasz.

Przejrzyj przykładowe CV i wznów szablony dla studentów i absolwentów ubiegających się o staże, letnie prace i pełne etaty, aby uzyskać pomysły na własne CV.

Życiorys wymieniony według typu ucznia

CV wznawiane według typu zadania

Wznów szablony