Czy powinieneś zapłacić za promocję muzyki?

Czy płacisz za promocję muzyki? To zależy od rodzaju promocji, jaką masz na myśli. Czy jesteś firmą zajmującą się public relations w branży muzycznej prowadzącą kampanię public relations, czy szukasz możliwości promocji, takich jak reklama, prezenty i bezpłatne media?

Czy powinieneś wynająć firmę PR?

Prasa lub public relations, lub firmy PR pobierają opłaty za swoje usługi, tak jak powinny. Płacenie za tego rodzaju promocję muzyki jest właściwe.

Powinieneś wynegocjować cenę, którą możesz zarządzać, i powinieneś mieć jasno określone cele przed wynajęciem firmy PR do wykonywania tego rodzaju pracy.

Jeśli uda się przedsiębiorstwu zgodzić się na częściową płatność w oparciu o wydajność, tym lepiej, ponieważ zwiększy to motywację do realizacji zamierzonych celów. Jeśli masz projekt, który wymaga dużego wysiłku, praca z muzyką firmy PR może być właściwą inwestycją, szczególnie jeśli masz mało czasu.

Ale upewnij się, że sprawdziłeś jakąkolwiek firmę PR, zanim zatrudnisz ją, aby upewnić się, że może spełnić twoje potrzeby. Czy mają doświadczenie reprezentujące inne muzyczne akty? Punkty bonusowe, jeśli mają specyficzne doświadczenie w swoim gatunku muzycznym. Jak w przypadku każdej usługi, za którą płacisz, upewnij się, że wiesz, co otrzymujesz, zanim podpiszesz jakiekolwiek umowy.

Czy można pracować dla "ekspozycji"?

Rozważmy inne możliwości promocyjne. Oczywiście musisz zapłacić za przestrzeń reklamową, koszty druku, koszty projektowania i inne konkretne usługi, aby uzyskać informacje o Twojej muzyce lub zespole.

A co z etykietą, która chce, żebyś płacił za piosenkę na komputerze? Co powiesz na firmę, która chce, abyś zapłacił za umieszczenie swojej piosenki w internetowym wideo lub programie telewizyjnym? A co z kimś, kto chce, żebyś zapłacił za pokazową imprezę ?

Jako ogólną zasadę, nigdy nie powinieneś płacić za niematerialne narażenie.

Jeśli kupisz reklamę w czasopiśmie, to wiesz dokładnie, co otrzymujesz, jak będzie wyglądał, jaki jest obieg czasopisma i jakie są jego odbiorcy.

Gdy ktoś prosi, aby zapłacić za szansę zagrania na pokazowym występie, nie masz gwarancji, co otrzymujesz. Jest to mniej efektywne wykorzystanie twoich pieniędzy, bez względu na to, ile ktoś ci obiecuje, może postawić cię przed szefami wytwórni.

Jeśli jesteś zainteresowany występowaniem na imprezie, na której nie otrzymasz zapłaty, ponieważ uważasz, że ekspozycja będzie warta w dłuższej perspektywie, ustaw pewne ograniczenia; nie ma na przykład żadnych wydarzeń po raz pierwszy. Nie rób żadnych "przysług" dla nikogo, kogo nie znasz.

Promocja muzyki: The Bottom Line

Kiedy zastanawiasz się nad budżetem na promocję muzyki, pamiętaj, że żadna legalna firma z branży muzycznej nie poprosi Cię o zapłacenie za udostępnienie Twojej muzyki na komputerze lub w filmie lub w innym źródle. Jest to podobne do przysłowiowego oszustwa z sesji zdjęciowych, w którym tak zwany "model" kosztuje tony pieniędzy, aby zrobić zdjęcia portfolio, tylko po to, by nigdy więcej nie pracować. Upewnij się, że zawsze dokładnie wiesz, co otrzymujesz, gdy płacisz za promocję muzyki.